Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám műanyagot evett,...

Kiskutyám műanyagot evett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 10 hónapos kiskutyám. (puli). Sajnos van egy olyan nagyon rossz szokása, hogy mindent megrág. Egy időre leszokott róla, miután kinőttek a maradandó fogai, de most egy-két hete megint elkezdte. Cipők, ruhák, bútorok, ágynemű, stb. Azt mondom, hogy ez még csak bosszantó lenne, de sajnos meg is eszi, nem pedig csak megrágja. Most is az történt, hogy vettem neki egy nagyon nagy, sípoló gumicsontot. Mire észrevettem megette a felét. Ez kb. két napja történt, most pedig hányt és kihányta egy részét. Próbálok mindent eldugni előle, de sajnos ez nem mindig lehetséges és este, ha felkel és én alszom akkor "belakmározik", ha nem veszem észre. Lényegében 10 hónapja nem aludtam egy egészségeset, mert mindig felriadok, hogy a kutya meg ne rágjon valamit, amitől baja lesz. Amúgy szerintem az a baja, hogy nem tud terelni. Nagyon erős terelőösztöne van, csipkedi az emberek sarkát és látszik, hogy terelné őket. Talán ez okozhat frusztrációt nála? Nem tudom mit csináljak vele, vigyem ki a Hortobágyra hetente? (Persze ez vicc). Nálunk nincsenek haszonállatok, nem tud mit terelni. Ja és még annyi, hogy holnap vigyem el az orvoshoz, vagy várjak vele? Sosem hányt még életében, ez volt az első. Nagyon megijedtem. Válaszotokat előre is köszönöm.

2016. márc. 25. 00:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék, hogy próbáltam ezt az anyagból készült fonott csontot, aminek a közepén volt egy labda. Azt is megette, csak pár fonál maradt belőle :/
2016. márc. 25. 00:43
 2/7 gnoomage ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, a kiskutyák mindent megesznek, ez természetes, vagyis az én kutyáimnak még baja nem lett ettől...


Éjszakára vegyél egy ketrecet vagy benti kutyaházat és zárd be az ajtót, így megszokja hogy este ott alszik és kialakul benne ez a rend, végén bezárni sem kell, magától bemegy majd...

2016. márc. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Az orvoshoz mar reg vinni kellett volna,sosem ertettem,hogy ilyenkor mire varnak az emberek...na mindegy..

A masik,hogy az osztonkielegules nem csak a terelessel oldhato meg.. kutyaiskola,rengeteg jatek,seta,kis engedelmes munka,trukkok tanitasa,formalas,agility,flyball es millio meg egy dolog van ami ezt a celt szolgalja.. esetleg olvass a temaban konyveket,es probalj meg a kutyad energiaszintjehez alkalmazkodni,gondolom,amikor kivalasztottad a fajtat,tudtad,hogy mi var majd rad.

2016. márc. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem vittem, mert a mi orvosunk két naponta ügyeletes, a másik orvos meg finoman szólva is bolond. Azért választottam pulit, mert csak és kizárólag magyar kutyát szerettem volna. Mondták, hogy a puli egy elég aktív kutya, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire. Foglalkozom vele, amennyit csak tudok, de én hamarabb lefáradok, mint ő :D Hála a jó égnek jön már a jó idő és ki tudunk menni játszani. Hátha akkor megoldódik a rágás gond, mert szerintem akármennyire is van vele foglalkozva még így is unatkozik.
2016. márc. 25. 01:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Pulim van nekem is, nemrég múlt egy éves. A rágásgondot úgy oldottam meg, hogy hetente legalább kétszer veszek bőrből préselt műcsontot, vagy szárított marha lábszárcsontot, ezeket nyugodtan megeheti. Gondolom bármelyik állateledelesnél lehet kapni. Imádja rágcsálni, leköti teljesen. [link] (tekerj az oldal aljára, láthatod a képeket) Még soha semmit nem rágott szét, nem tett kárt semmiben, akár fél napra is egyedül hagyhatom a házban, vagy az udvaron. Ha nem tudunk kimenni, akkor jutifalattal mindenféle trükköket csinálunk, percek alatt megtanulja.Próbáld ki ezeket, nagyon okos kutyusok :) az enyém még imád labdázni is.
2016. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó :) Ezer hálám.
2016. márc. 31. 02:44
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 - Igazán plasztikusan ír a doki a beöntésről, jót röhögtem :) De mint információforrás is jó, szimpi.
2016. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!