Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy mindenki...

Miért van az hogy mindenki (Tisztelet a kivételnek) megveszi a szaporított szerencsétlen kutyákat, az helyett hogy elmenne egy menhelyre és életet ment?

Figyelt kérdés

Sok olyan isrősöm van, és nagyon sok olyan kérdést olvastam hogy " milyen kutyát vegyek?"

Miért nem.néznek szét a menhelyeken? Sokkal egészségesebb kutyákat találni ott, mint amilyeneket szaporítoktól vesznek.



2016. márc. 25. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sokkal egészségesebb kutyákat találni ott, mint amilyeneket szaporítoktól vesznek"


Azért ez nem teljesen igaz.

7 évvel ezelőtt még én sem voltam otthon a témában, amikor kutyát vettünk. Megnyitottuk az expresszt, kiválasztottuk a nekünk tetszőt, elmentünk és megvettük.

Egy sztaffordot 10.000-ért.

Most nyáron lesz 7 éves, igaz, inkább pitnek néz ki, de lekopogom, eddig amit a kötelezőkön kívül költenem kellett az állatorvosnál, az 2 babézia, 2 fülgyulladás, és 1 toklász. Szóval nem mondanám, hogy beteges. (és inkább kinti, mint benti kutya).


De ha már nem lesz velünk (reméljük ez jó sokára lesz), akkor mi is menhelyről hozunk majd.


Szerintem az a baj, hogy előítélet van az emberekben a menhelyi kutyákkal szemben. Meg hogy nem nagyon tudják a nem kutyások, hogy mi is az a "szaporítás". Hogy gépiesen elletik a kutyákat, embertelen körülmények között, csak a pénzért.

2016. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért van ez mert valamilyen fajtát szeretnének kinézet miatt vagy tetszik a jellemük, de nincs rá vagy sajnálják annyi pénzt kiadni egy kutyáért. És vesznek egyet szaporítótól és bíznak benne hogy egészséges kutya lesz olyan jellemmel amire számítottak.
2016. márc. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

A rövid válasz hogy csak. A hosszú hogy ők akármilyen megfontilásból úgy döntenek ès igazából nincs közöd hozzá hogy ő milyen kutyafajtát akar tartani, max elmondhatod a vèlemènyed.

Az meg hogy egy utcáról befogott kutya egèszsègesebb, mint ami x hete született nyilván marhaság, sőt ha az a keverèk èppen F2 nemzedèk akkor mèg rosszabb mint a szaporìtott F1.

2016. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Mert sok embernek a divatfajták kellenek,olcsón!!


Jofogás.hu,mert xyz is onnan vett kutyát jó áron.



Menhelyes kutyákkal meg tényleg nagy előítélet van pl csak öreg,beteg,agresszív,csúnya kutyákat lehet onnan kihozni. Nagyon sok embernek ezek jutnak eszébe így arra nem veszi a fáradságot,hogy egy menhely honlapot nyisson meg vagy csak besétáljon és megnézze milyen ebek vannak.

Jobban kéne reklámozni,hogy tele van kölykökkel és fajtajellegűvel a menhely. Múltkor láttam egy menhelyes német juhászt hát sokkal szebb volt mint egy tk-s az biztos,nem volt pontyháta ami most nagy divat a juciknál.


Sok mentett kutyát ismerek és mind remek egyéniségek :)


Én azt mondom,hogy aki fajtatiszta kutyát szeretne az menjen vegyen jó helyről tenyésztőtől!!! aminek meg van az ára. Vagy ha annyira nem számít a fajtatisztaság akkor pedig menhely.


Nekem is mondták ismerősök,hogy menjek el menhelyre majd onnan hozzam a második kutyámat.Mondom nem,tenyésztőtől fogok venni,mert van egy álom fajta amire vágyok és mivel nem elterjedt így menhelyen sincsen még a keveréke sem.


Viszont akinek nincs álomfajtája vagy nincs konkrét célja a kutyával értem itt sport,vadászat,verseny az be battyoghat a menhelyre is.


Mai világ nézet meg az olcsó,hamis is jó. Csak mondjuk nem mindegy,hogy tárgyról beszélünk vagy egy élőlényről.


Én is sokszor veszek utánzatokat parfümben,ruhában,mert sajnos nem állok úgy,hogy 10-20 ezreket parfümre költsek holott egy eredeti parfümből fújsz 2-3 at megmarad az illata, 2-3 ezresekből meg 10 fújás is csak pár óráig tart. Szóval hosszú távon nyilván az eredeti éri meg. Csak hát a pénz :D Nos tényleg csak arra akartam kilyukadni,hogy könnyen vesszük az olcsót mint a drágábbat,de nem mindegy,hogy tárgyról beszélünk vagy élőlényről aki jó esetben 10-15 évig velünk él!!

2016. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan nem is tudnak erről. Lássuk be, hogy átlag ember az első kutyájánál megnyitja a netet, beírja, hogy golden retriver eladó és választ egy szimpit. Meg sem fordul a fejében, hogy ez egy szaporító, nem is tudja, hogy az mit jelent a szó, vagy hogy milyen körülmények között tartja a kutyáit. Nem tud a fajtamentésről, sem arról, hogy az igazi tenyésztők miben különböznek.


Persze, mondhatnád, hogy utána kell nézni, de ha nekilát utána nézni a golden retrivernek, hogy milyen a mozgásigénye, gyerekszerető-e, stb, akkor ez nem lesz odaírva wikipédián és egyéb első találatos oldalakra, hogy vigyázz, mert vannak szaporítók, akik ezt meg azt csinálják.

2016. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Egyetértek az utolsóval. Nekem is szaporítótol van a kutyám, én se nagyon tudtam hogy mi az. A kutyatartásról olvastam, kérdeztem hozzáértő embereket nem arról hogy honnan vegyem. Nagyon szép (yorki) kutya most egy éves. Az első ellésből van. De sajnos az annya ahogy láttam már a végét járja. 1 év alatt most van túl az 5 ik ellésén és nagyon szarul néz ki meg a mostani kölykök is betegesek. EZÉRT NE VEGYETEK SZAPORÍTÓTÓL! De a szülei teljesen egészséges yorkik voltak, az anyja 4 az apa 5kg. Az enyém most 5kg. De ismerek 12 éves szaporítótól vásárolt uszkárt és semmilyen betegsége nem volt sose. Ugyhogy nem csak beteges kutyákat lehet kifogni szaporítoktól, de a kutya szülei bánják.
2016. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Azért tegyük hozzá, hogy a szaporítás és tenyésztés a gyakorlatban eléggé összemosódik, hiszen a pénz beszél. Vettünk mi már törzskönyves kutyát neves tenyésztőtől, szakosztály elnöktől és a kutyáról csak ivarérettsége elérése után derült ki, hogy számos, nem fajtajellemző tulajdonsága van, epilepsziás stb.
2016. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os!


1 évben max 2x tud elleni egy kutya,mivel a kutyák évente 2x tüzelnek!! Szóval az 5 ellés kizárt.


Ettől függetlenül nem vásárolunk szapitól.

2016. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát én mondjuk hogy szaporítótól vettem a kutyánkat, de én nem ilyennek ismerem mint amit itt leírnak. Szóval nincs törzskönyve a kutyámnak, de ahonnan hoztuk megnezhettük a szülőket is, nekik volt tk-jük. Én szívesen fogalkoznék a fajtával, és szeretném szaporítani is de nem ilyen formában amiket leiŕtok... eleve egy év alatt a jorki hogy tud 5ször elleni? Tavasszal meg ősszel van tüzelés. Én max egy évben egyszer fedeztetném. És ahonnan hoztuk ott sincs ez másképp! Pedig nem tenyésztő, nem jár versenyekre, nyilván mellék keresetként foglalkozik ezzel, de ezt valahogy nehéz elhinnem hogy egy kutya évi 2 alkalomnál többször tüzel. Szapoŕító és szapoŕitó közt is lehet különbség. A mi kutyánk royal canninon nevelkedett mikor elhoztuk, 4 honapos volt, és az alap parancsokat ismerte. Ő nem egy olyan szaporító amit itt leírtok! A menhelyi kutyákkal vannak fentartásaim. Volt egy mentett kutyánk, hát sajnos nem lett jó vége. Kölyökként hoztuk édes kutya volt, amig fel nem nött. Elöjöttek a gének amiket örökölt és elképesztően védte a területét! Annyira hogy el kellett ajándékoznunk telepet őrízni mert féltettük a saját gyerekeinket töle. Agresszív volt az idegenekkel szemben, pedig sokat foglalkoztunk vele, de volt egy jellemhibája amitöl nem tudtunk megszabadulni sehogy sem. Így választottunk egy bernáthegyit, mostani kutyánknak, aki egy dilis óriás medve, akit csak imádni lehet. Sokat néztem utána a különböző kutyafajták jellemének, nem egy elkapkodott döntés alapján státusz szimbolumnak vettünk kutyát, hanem egy uj családtagot kerestünk a gyerekeink mellé, és bizony ez egy fajtiszta bernáthegyi lett. A menhelyi kutyáknál azt sem lehet tudni ki az apja, milyen vérvonal öróklődik... a mi kutyánk nem törzskönyves mégis pont olyan mint ami a nagykönyvben a fajtáról szerepel! Imádjuk és ha ő netán nem lesz már velünk, biztos hogy ujra bernáthegyit fogunk venni!
2016. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy 4 éves yorkim, akit sajnis szaporítótól hoztunk, mert több ismerősünk is ajánlotta akitől hoztuk hogy nagyon jó, és hogy tőle.vegyünk. Nagyon szép kutyus, de sajnos csak 1,5kg. Már 2-suer műtötték térdkalács ficammal, és nagyon úgy néz ki hogy az egyik lábán ismét meg kell műteni :(


Amiután elhoztuk, azután derült ki hogy szaporítók :(


Sajnos csak ezután lettem tisztában azzal hogy vannak fajtamentő egyesületek, és tenyésztők.


Menhelyről szerettem volna az első kutyusom, de abban a tudtatban éltem hogy a közelünkben nimcsenek menhelyek :(

2016. márc. 25. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!