Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kozteruleten (utca, park)...

Kozteruleten (utca, park) lehet póráz nélkül a kutya?

Figyelt kérdés
Ha tudom hogy megbízható. Jogosan szólnak?
2016. márc. 25. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Lehet póráz nélkül. Egyedül buszba nem ajánlott, meg nagy tömegbe. Park az simán jó.
2016. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
86%

Elméletileg CSAK A KUTYAFUTTATÓKBAN lehet elengedni...se parkban, se mezőn, se erdőben, se téren, se utcán, se sehol :(

Gyakorlatilag ha jól nevelt, s nem látsz közterest, le tudod mozgatni szabadon is :)

2016. márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Jogosan szólnak.
2016. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem lehetne.

Gyakorlatilag meg nem csak kell, egy jól nevelt panelban elő kutyának szinte kötelező. Főleg, ha nincs kutyafuttató a közelben és nem jár a gazdival minden nap.

A közteresek szinte nem is léteznek. Felesleges tőlük félni. A nagy részük akkor is leszarja, ha előttük sétál a kutya.

2016. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. "

[link]

2016. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Jogosan, mert csak futtatóban lehet szabadon, amúgy kötelező a póráz, tömegközlekedési eszközön pedig a szájkosár is kötelező.
2016. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A városban nincs futtató. Szóval továbbra is kénytelen leszek parkban elengedni.
2016. márc. 25. 16:49
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, tökjó hogy kitalálták hogy csak kutyafuttatóban lehet póráz nélkül aztán egy nagyvárosba raknak 4-et.... Ami darabonként akkora sincs mint egy panellakás.

Amúgy a legtöbb ember nem szól érte ha nem csinál bajt, nem rohan oda más kutyákhoz és engedelmes a gazdi felé, persze mindig van a szülő akit a létezése is zavar és tökmindegy mit csinálsz nem jó neki.

2016. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is beviszem őket a parkba,nem tartózkodok ott sokat max fél óra- órát.De sajnos 3 futi van itt az egyik 20 percnyire,végig a városon kell menni és mindig tele van,másik kicsi,tele üveggel és üvegszilánkkal, a 3. meg elég messze van és tele van sz@rral,meg méteres gödrökkel és a kerítés is van ahol fel van feszítve.


Ha apum dolgozik az ő melóhelyére viszem őket ott 1,5-2 órát vagyunk.Meg marad időnként a park.


De összességében heti 2x-3x tudom őket teljesen lefárasztani.


Lehetőségek nem adottak. Mifelénk rengeteg a kisgyerek,mindenhol játszótér (nem zárt) sulik vannak, rengeteg rolleres,bicajos,futkorászó fiatal. Itt az utcán nem tudom őket elengedi sajnos.


3 park van, egyikbe szoktam őket vinni, másik kettő nagyon kullancsos! :(


Míg nem volt kint tábla addig mikor jöttek szólni mondhattuk azt,hogy nincs kint tábla nem tudtuk,meg átutazóban vagyunk,mindig kamuztunk vmit,de már kb 1 éve,hogy kint a tábla elég feltűnő szóval most már jogosan büntethetnek meg,ezért sem kockáztatom azt,hogy minden délután oda vigyem futtatni a kutyákat.


Próbáld kevésbé nyüzsis részhez vinni,ahol nem szúr szemet senkinek,én is a park hátsó részénél vagyok ami nem annyira forgalmas.

2016. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen,jogosan szólnak.
2016. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!