Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos golden...

Van egy 4 hónapos golden retrieverem. Ha én vagy a lányom eszünk, odajön kunyerálni. Persze nem kap, a probléma az, hogy ha ilyenkor el akarom tolni, hogy ne másszon bele a tányérba, odakap. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
2016. márc. 25. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tiltani kell neki. Úgy, hogy értsen is belőle. Egyébként meg ajánlott kutyaoviba, majd suliba vinni.
2016. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem eteti ilyenkor a lányod? Ne adjatok neki semmit így és abba fogja hagyni.


Ha mászik, vagy látod hogy készül odakapni, akkor pedig nagyon határozottan kapd el a grabancát és "hajítsd ki mint macskát sz***ni" (nem azt mondod hogy verd szét, de a lehető leghatározottabban fejezd ki felé, hogy te ezt nem tűröd el).


A kutya olyan szinte mint egy gyerek, feszegeti a határokat és azt csinálja amit hagynak neki.

2016. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem anno, mikor kölyök volt a kutyám, voltak hasonló gondjaink. Èn azt csináltam, hogy mikor közel jött miközben ettem, először csak mereven néztem, ha jött tobább, felpattantam ès elkezdtem morogni. Elèg mókásan nèz ki, de a farkasfalkában az alfahím is ezt csinálja. Egy idő után abbahagyta. Ne engedd azt sem, hogy az ágyadban aludjon.
2016. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azonnal tenni kell ellene, mert ráadásul nem is lesz egy inci finci kutya.


Mint valamelyik előttem szóló, vagy a grabancát elkapod, és kitessékeled, hogy ezt nem tűröd, vagy ha ez még mindig nem segít, akkor nem fog egy maflás ártani neki.

nekem mindig az volt az alapelvem, hogy ha nem értettem a szép szóból eelsőre, másodszorra, századjára, akkor én sem haltam bele egy atyai/anyai pofonba

gyerekkoromban. :)


A lényeg, hogy erről az odamorgásról, kapásról villámgyorsan, és nagyon határozottan kell leszoktatni.

Az enyém is most 4hónap körüli, ráadásul felnőtt kutyám van mellette, eddig az agyát nem járta meg, hogy megmorogjon, ha a kajájához nyúlok, most kitalálta a hülyeséget, és mikor nemtetszésemet fejeztem ki, még utánam is kapott vicsorogva.

Kezd kamaszodni, és próbálgatja a szárnyait. :)

2016. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A konyhába se jöhet be, ha eszünk. Ha küszöbön kívül marad, akkor kaja után jutifalatot kap.
2016. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne engedd be a házba.
2016. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Biztos, hogy a lányom sem ad neki ilyenkor enni, ma is odébb akarta tolni, és egy morgás kíséretében úgy odakapott a kutya, hogy a gyerek keze vérzett. Egyébként ha nincs a közelben kaja, nincs vele gond, de nehogy már a gyereket bántsa...
2016. márc. 25. 20:42
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kell tologatni, el kell zavarni, mérgesen. Abból ért. A finom cuki tologatás neki játék, nem tiltás :)
2016. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sippara ***** válasza:
72%
Mondjuk ha a gyerekemet vérzésig harapná a kutya, a fal adná a másikat, akár négy hónapos, akár négy éves.
2016. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Négy hónapos tűhegyes fogacskákkal nem nehéz vérzésig harapni az emberi bőrt, nem kell hozzá rosszindulat, bőven elég, ha rutintalan a kutya. Sok ahhoz még a pofozkodás :)
2016. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!