Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így elengedhetem?

Így elengedhetem?

Figyelt kérdés
Van egy kistestű mentett tacsim aki eléggé fél a kutyáktól viszont imád póráz nélkül sétálni. Arra gondoltunk hogy ma kimegyünk a Hajógyári szigetre és ott futtatjuk viszont ott elég sok kutya van aminek és örülök is mert legalább szocializálódik de félek hogy valaki megtámadja. Mit csináljak? Amúgy akiket már ismer és többször találkozott velük velük egészen normális. Van az egyik futtatóba egy staffordshire terrier aki már 2x is neki ment mert a gazdája nem képes megnevelni. Az első támadás akkor történt mikor először mentünk abba a futtatóba és mikor beléptünk a kapun a kedves kutyus egyből nekiugrott az enyémnek. Szerencsére nem történt nagy baj csak egy kissé fájlalta a lábát egy pár óráig de hamar elmúlt. A második incidens tegnap történt. Direkt kerüljük egymás társaságát de tegnap a hölgy behozta az ebet mikor az én kutyám is bent volt. Elején teljesen normálisak voltak aztán a másik kutya odajött az enyémhez ugatva ő meg megvédte magát és megpróbálta elkergetni ekkor a másik sszó szerint a torkának ugrott. Szerencsére ekkor sem történt baj mert sikerült megfékezni azt a kutyát de aztán elkezdett nekünk hepciáskodva pampogni a nő hogy menjünk el mert az én kutyája hergeli övét. ott volt még egy kutyás haverom akinek szintén kistestű kutyája van és a drága staffi már őt is megtámadta többször is. Ja és még egy ott lévő boxernek is simán nekiment a nő meg csak röhögött. Hát köszi. Amúgy az én kutyám csak az első támadás után lett agresszív illetve bizonytalan a többi kutyával. Nagyon szeretném elengedni ma a Hajógyárin amúgy amikor nagyon bepörög akkor szoktam alkalmazni ilyen kavicsokkal töltött fél literes üveget ami kizökkenti és akkor kicsit leállítja magát. Szerintetek el merjem engedni? Most mennénk először oda és egy kicsit félek nehogy valami baja legyen. Milyenek az ott lévő kutyák? Normálisan vannak nevelve? Az enyémet amúgy szépen le lehet állítani meg első szóra visszajön de akkor is tartok egy kicsit.

2016. márc. 26. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

esetleg suliba is viheted a kutyust.

Nem tudom, ott hogy vannak a szabályok de itt az ember megkérdezi, hogy bemehet a kutyával a futtatóba, ha van ott egy másik is. Mert nem lehet tudni, hogy az hogyan reagál. Nekem is staffim van(kan) és ha ivartalanítva van a kutya akkor jól ki jön vele, de ha nincsen akkor a kanoknak neki megy, a nőstényeket nem bántja. Ha bizonytalan más kutyákkal szemben, szerintem ne engedjed el.

2016. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jah igen ivartalanítva van a kutyám :)
2016. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltunk a Cerbibe de ott tök jó fej volt. Amúgy mi is megkérdeztük csak ők nem.....
2016. márc. 26. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

nehéz ügy, ha legközelebb jönnének be, szólj rájuk, hogy így nem jöhetnek be. Hol laktok? csak mert fenn van a neten, hogy melyik kerületre milyen szabályok érvényesek. És agresszív kutyával futtatóba csak szájkosárral szabad bevinni. De ezek a törvények eltérnek. Ha nem veszi komolyan akkor jegyzőhöz is lehet fordulni. Én is azt tettem itt a házban egy néninek a kutyája miatt, agresszív volt, de még emberre is és kiraktam a papírt a törvényekről. Semmi nem változott, ugyan úgy póráz nélkül volt a kutya. Elmentem a jegyzőhöz és kapott egy felszólítást (kivizsgálták a dolgot) és a kutyát agresszívnak mondták. Persze ez nem a kutya hibája. Azóta pórázon van legalább a kutya.

De én nem engedném el a kutyámat póráz nélkül.

Első voltam

2016. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem miért más kutyájában keresed a hibát. Irtad, hogy a tied megvedi magat, a leirasod alapjan egy bizonytalan kutyad van aki nem hajlando arra, hogy egy konfrontálodó helyzetbol kiforduljon. Pontosan erre szokták használni a kavicsos flakont ami az alap problémát ugyan nem oldja meg de pillanatnyilag kizokkenti a helyzetből. Amennyiben a te kutyad jólnevelt viselkedést sugározna a tobbi kutya fele, ugy nem lenne szukseged sosem a flakonra. Nekem egy nagyon dominans mas kutyakkal agressziv kutyusom volt, aki most megfelelo foglalkozas utan poraz nelkul barhol szabadon setaltathato es ha mas kutya dominansan lep fel vele szemben, egyszeruen otthagyja, kifordul a helyzetbol es elkezd boklaszni mashol. Ki kell deriteni, h a kutyad teged nem tart alkalmasnak arra, hogy megvedd magatokat (falka hierarhia) vagy az o dominans es bizonytalan viselkedese valtja e ki a tobbi kutyabol a tamado osztont. Minden esetben szakkepzet oktato tud segiteni ebben.
2016. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2016. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös ezt most komolyan gondolod, hogy a tacskó itt a probléma, hogy ő a hibás? :D Mert nem hagyja magát szó nélkül péppé verni?


Kérdező, először is nyugodj le, másodszor meg arra tanítsd meg a kutyádat, hogy ha baj van, TE intézkedsz.

A lényeg, hogy mindig TE irányíts, legyen szó labdázásról, új kutyák üdvözléséről vagy két kutya összezörrenéséről. Ha tudod kontrollálni és mindenféléről letiltani, akkor nagy baj nem lehet :)


Kutyák közt előfordulnak összezörrenések, netán bunyó, de a normális gazdák rögtön közbelépnek, intézkednek és nem egymást szidják, hanem fegyelmezik a kutyáikat aztán kész. Nekem is verekedett már össze a kutyám stafforddal, boxerrel és jagd terrierrel és máig jóban vagyunk a gazdikkal, ott helyben lefegyelmeztük a kutyákat aztán ment tovább a bandázás. Eddig egyedül egy bulldogosnak szóltam be, amikor rátámadt a kutyája az enyémre,de annak is azért, mert állt és bámult, mint egy darab szerencsétlenség ahelyett, hogy segített volna.

2016. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De tegnap is rászóltam ő meg próbált elmenni de a másik utána ment. Akkor szóltam a gazdájának hogy szét kéne őket szedni.
2016. márc. 26. 13:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne hagyd, hogy a másik utána menjen.


Ha a tiédet zaklatja egy másik kutya, akkor bizony tegyél rendet. Ne csak tiltsd a tiédet, hanem éreztesd vele, hogy TE intézkedsz. Ha kell, védd be a saját kutyádat, állj elé, küldd el a másikat vagy kérd meg a másik gazdát, hogy hívja el a kutyáját.


Az már más kérdés, hogy mekkora a futtató? Van rá mód, hogy messzebb menjetek egy-egy kutyától vagy csak egy kis terület van bekerítve? Mert ha nagy a futtató, akkor ez megoldható annyival, hogy ha nem tetszik a társaság az egyik felén a futtatónak akkor átvonultok páran a másikba és akkor kimennie se kell senkinek.

2016. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha egy kutya bizonytalan, de nem agresszív a többivel, pont hogy SOK, SZABAD találkozás kell más JÓL NEVELT, nyugodt kutyákkal, hogy a tied megtanulja a kutya-kommunikáció alapjait.

Kutyasulit ajánlok, ahol szabadon is engedik a kutyákat, valamint elmagyarázzák NEKED, hogy mi folyik a kutyák közt

2016. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!