Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Először is:Szeretem az állatokat,így a kutyákat is.Látni a neten időnként híreket,hogy mérgezett,vagy szöges húst tesznek ki kutyás helyeken illetők.A cikk alatt rögtön zsinórban írnak a kutyások:Kitépném a belét,levágnám a fejét,kiherélném az aljas férget,csak találjam meg.Egy ilyen cikkhez írtam én is,hogy mielőtt kinyuvasztjátok az illetőt,gondolkodjatok el,hogy vajon miért tehette,LEHET,hogy nagyrészt ti vagytok a hibásak,amiért felbőszítettétek.Értem ezalatt,hogy pl.egy játszótéren,parkban a kutyások elengedik a kutyájukat,azok megugatják az illető kislányát,aki másnap nem mer lemenni a parkba.Vagy rendszeresen odasz.ratják a homokozóba,fűre,ahol játszanak a gyerekek,a gyerek kutyakakis lesz.Az apuka normálisan szól a kutyásoknak,azok ugyanúgy fittyet hánynak rá,és/vagy még nekik áll feljebb.Ha egy idegileg gyengébb emberről van szó,lehet,hogy bekattan,és szerencsétlen kutyákon akarja megtorolni az esetet...

Szóval a cikk alatt lévő kommentemre a kutyások elhordtak mindenféle szemétnek,hiába magyaráztam,hogy nekem nem a kutyákkal van bajom,és nem is helyeslem amit az illető tett,mert ugyanúgy hibásan járt el,mint azok a kutyások,akik felelősek lehetnek abban,hogy ez megtörtént.

Vannak pszichopata emberek,akik ok nélkül,bárkinek tudnak ártani,állatoknak is.Én azt gondolom,ez a ritkább,és az ilyen mérgezett húsos ügyeknek bizony előzményei vannak,a felelőtlen kutyások magatartásának köszönhetően.Tehát meg szerettem volna értetni velük,hogy ha megkeresik az elkövetőt,először kérdezzenek és gondolkodjanak,mielőtt ütnek...


2016. márc. 26. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egy állat megölésére maximum az jogosít fel bárkit, ha az életét veszélyezteti.

Az, hogy az ürülék nem kerül felszedésre szomorú. Én személy szerint megbüntetném az ilyen embereket. De akit annyira zavar, hogy emiatt képes kioltani egy állat életét, aki valaki társa... Előfordul olyan, hogy a gazdi véletlenül nem veszi észre.

A póráz nélküli séta... Annyira kevés a kutyafuttató, hogy jogos. Egy panelban tartott kutyának erre szinte szüksége van.

Az, hogy ugat a kutya... Természetes dolog. Nyilván, ha egész éjszaka, akkor valamit tenni kell. Például vannak már tök humános ugatásgátlók, amik csak kellemetlen szagot bocsátanak ki.

Mi zavar még...?

2016. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Ja szóval ha "apukának" problémája van egy pont bunkó kutyással, akkor mérgezze meg a normális emberek kutyáját is?


Miért a kutyát (akinek fogalma sincs hogy mit szabad és mit nem, mi miért van, stb) kell megölni, a gazdája hülyesége miatt??


Álljon akkor oda, ha problémája van, ne pedig név nélkül, sunyiban önbíráskodjon!


Én se megyek és robbantom fel a munkahelyemet, benne az összes munkással, azért mert problémám van 1-2 emberrel, arról a többi 1000 ember nem tehet. Ha ezt tenném, akkor jogosan tartanának elmebetegnek és jogosan küldenének el az anyámba.

2016. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéstől függetlenül én is úgy gondolom KUTYATARTÓKÉNT, hogy bizony a kutyások saját maguk alatt vágják a fát, rengeteg a bun.kó.


Rengeteg utca meg körút rendszeresen végig van sz.ratva, hiába raktak ki nemrég kakigyűjtő kukákat zacskókkal (!!!) együtt. Ez arról árulkodik, hogy a környéken lakók a ludasak, de ennyire trehány tahó ne legyen már senki, hogy ott az a nyamvadt zacskó meg kuka 2 méterre és nem bírja összeszedni. És engem ugyanúgy zavar kutyatartóként, mint a nem kutyásokat.


Futtatókba belépve is ott a sok szeretetcsomag, sokan kettesével szedjük, ha a miénk piszkít akkor egy másikat is felszedünk :/



Ha sokat ugat a kutya, rászólok, hogy fejezze be, pisilni csak fához engedem, utcasarokra meg kapualjakba (!!) SOHA. Mikor hasmenése volt, azt is feltakarítottam, bár nem volt egyszerű.


Sokan képtelenek felfogni, hogy egyes emberek NEM KÉRNEK a kutyájukból vagy azért, mert nem szeretik őket vagy mert félnek, vagy mert csak. Tökmindegy, hogy csivava vagy masztiff. Aztán ha póráz nélkül odaszaladgál a kutyájuk mindenkihez akkor vérig vannak sértve, ha valaki mondjuk tök jogosan szóvá teszi.


Én is szoktam póráz nélkül sétáltatni. Parkos részen, lehetőleg nem csúcsidőben hanem kora reggel és mindig nagy ívben kerülünk MINDENKIT aki kutya nélkül van és soha nem engedem idegenekhez odafutkosni a kutyámat. A kisgyerekeseket meg pláne kerüljük. Ha kocogó jön, behívom lábhoz és leültetem, nem azért mert kergetné őket csak sokan félnek a kutyáktól, sokszor meg is köszönik amúgy! Parkos/erdős részen kívül csak kutyafuttatókon engedem el, a belváros amúgy sem arra való, hogy póráz nélkül mászkáljon a kutya a gazdi mellett, mert balesetveszélyes. Lehet itt ilyen-olyan képzett meg jól nevelt kutyáról beszélni, de akkor is az, ismerősöm kutyáját is elcsapta az autó (szerencsére "csak" a lábát törte)mert véletlenül lelépett a járdáról, pedig képzett kutya. Autósoknak se lehet kellemes vagy megnyugtató élmény, ha kivasalnak egy kutyát vagy szétmegy a feje a lökhárítón...


Na szóval annyi a lényeg, hogy azért benne van a kutyások keze is bőven abban, hogy sokat élből utálják őket.

2016. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen kérdező? És ahhoz mit szólsz, hogy egy öreglány bejött a futtatóba, letette a mérgezett húsokat a földre, odaszaladt rögtön két kutya és bele evett, az egyiket meghánytatta a gazdája azonnal, de a másik gazdája meg a vénasszony után rohant és kérdezte, hogy mit adott, az letagadta az egészet, pedig végignézték többen is, mit művel a nyanya. Sajna a másik kutya estére már nagyon rosszul lett, és éppen, hogy gyomormosással túlélte, de aztán megint rosszul lett és az egész méhét ki kellett venni, mert gennyes méhgyulladása lett a mérgezés mellékhatásaként? Gondolkozzál akkor el rajta te is, hogy valaki vajon miért annyira aljas, hogy képes a futtatóra behozni a mérgezett ételt???? A futtatóra, ahol jogosan vannak a kutyák és senkit nem zavarnak???
2016. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Másik oldalról egy kicsit: a pórázas kutyámat lerohanja valakinek a kislánya, kérdezés nélkül ráborul és szorítja. Azt lehet?!?!?! Emiatt meg esetleg a kutya fog aznaptól rettegni a gyerekektől. Aztán folytatom! Anyukák a totyogóikkal a futtató kerítésnél állva etetik a maradék uzsonnával kérdezés nélkül a kutyákat, akik a futtatóban vannak. Akkor ki tehet miről?!?!?!??! Ugye ugye???? Erről mi a véleményed kérdező??? Ugye hogy semmi?
2016. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

Egyedül a harmadik válaszoló értette meg,hogy miről beszélek.A többi válaszolót megkérem,hogy higgadjon le,olvassa el FIGYELMESEN a zöld mezőben lévő magyarázatot is,és értelmezze legjobb tudása szerint.Ha ez sikerült,utána írjanak!

Nem szolgáltam rá erre a stílusra,mert én sem így álltam hozzátok,és a témához sem.És nem azt kérem,hogy ugyanazt írjátok le,amit a harmadik válaszoló,mert én azt akarom hallani,hanem azt,hogy fogjátok fel a kérdés lényegét.Ha menni fog az értelmes társalgás,én is kifejtem a véleményem érdemben.

Köszönöm.

2016. márc. 26. 21:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Véleményt kértél, véleményt kaptál. Legközelebb azt írd, hogy írja le a véleményét, aki egyetért, vagy mondjatok olyan véleményt, ami alátámaszt.
2016. márc. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Egy ilyen cikkhez írtam én is,hogy mielőtt kinyuvasztjátok az illetőt,gondolkodjatok el,hogy vajon miért tehette,LEHET,hogy nagyrészt ti vagytok a hibásak,amiért felbőszítettétek."


Ha velem van a baja, akkor azt velem beszélje meg.


"Az apuka normálisan szól a kutyásoknak,azok ugyanúgy fittyet hánynak rá,és/vagy még nekik áll feljebb. Ha egy idegileg gyengébb emberről van szó,lehet,hogy bekattan,és szerencsétlen kutyákon akarja megtorolni az esetet... "


Jól írtad, bekattan.


"Szóval a cikk alatt lévő kommentemre a kutyások elhordtak mindenféle szemétnek,hiába magyaráztam,hogy nekem nem a kutyákkal van bajom,és nem is helyeslem amit az illető tett,mert ugyanúgy hibásan járt el,mint azok a kutyások,akik felelősek lehetnek abban,hogy ez megtörtént. "


Tehát most azt mondod, hogy a bunkó kutyások tehetnek arról, hogy a normális emberek kutyáját is megmérgezik/megölik?


"Én azt gondolom,ez a ritkább,és az ilyen mérgezett húsos ügyeknek bizony előzményei vannak,a felelőtlen kutyások magatartásának köszönhetően."


És akkor erre az a megoldás, hogy ilyen módszer után nyúl??

2016. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Első válaszoló,te azért írtál érveket,és ezeket normális stílusban,ezekre reagálnék:

"Egy állat megölésére maximum az jogosít fel bárkit, ha az életét veszélyezteti."


Egyetértek.


"Az, hogy az ürülék nem kerül felszedésre szomorú. Én személy szerint megbüntetném az ilyen embereket. De akit annyira zavar, hogy emiatt képes kioltani egy állat életét, aki valaki társa... Előfordul olyan, hogy a gazdi véletlenül nem veszi észre."


Ezzel is egyetértek.Még a gazdi is figyelmen kívül hagyhatja,ő is ember nyilván.


"A póráz nélküli séta... Annyira kevés a kutyafuttató, hogy jogos. Egy panelban tartott kutyának erre szinte szüksége van."


Panelba nem való nagyobb testű kutya.Tacsi,palotapincsi ok,ha valaki akar.De általában nem ezek okoznak problémát az embereknek.


"Az, hogy ugat a kutya... Természetes dolog. Nyilván, ha egész éjszaka, akkor valamit tenni kell. Például vannak már tök humános ugatásgátlók, amik csak kellemetlen szagot bocsátanak ki."


Ezzel is egyetértek.


"Mi zavar még...?"


Nem arról van szó,hogy üldözöm a kutyásokat,ezt értsd meg.Egyszer egy haverommal egy mezőn sörözgettünk békésen.Jött egy kutyás pár,a kutyájuk odarohant hozzánk,vicsorgott és morgott pár percig,a gazdája pedig jó messziről kiabált neki,hogy "Gyere onnan,nem szabad!" Ha nekem kutyám lenne,és ilyet csinál,rögtön odamegyek a kutyához,elviszem onnan,és bocsánatot kérek,ez a minimum.Nem egy kilométerről hívogatom,közben meg az illető,aki csak szeretett volna lazítani egyet hétvégén a haverjával,ijedten barkóbázzon,hogy tökön harapja-e a kutya,vagy nem...

Na az ilyen az zavar,igen!

2016. márc. 26. 21:30
 10/17 A kérdező kommentje:

"Véleményt kértél, véleményt kaptál. Legközelebb azt írd, hogy írja le a véleményét, aki egyetért, vagy mondjatok olyan véleményt, ami alátámaszt."


Ezt nem kell külön leírnom.Volt,aki írt olyan véleményt,ami alátámaszt.És valami normális stílust tartsuk már be...én megtettem.Nincs ebben semmi bonyolult.

2016. márc. 26. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!