Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keso mar megnevelni?

Keso mar megnevelni?

Figyelt kérdés
A baratomeknak kaukazusijuk van. Nem reg mult 1 eves, de soha sem volt nevelve. A szobatisztasagot nagynehezen mostanra sikerult megtanulnia, de nem lett sose raszolva ha bepiszkitott a hazba. Kicsikent az idegenektol ugy megijedt, hogy a visitozas melle be is pisilt. Egyszer vittuk el setalni, akkor annyira felt a kerites beluli kutyaktol, hogy alig lehetett megfogni, annyira el akart szaladni. Rajta kivul van meg egy kutyajuk, o teljesen rendben van, viszont a kaukazusira nem forditottak szerintem annyi figyelmet, mint amennyit igenyel. Az idegeneket mar egyaltalan nem turi, azt se engedi be a kapun aki valamelyik csaladtaggal probalna bejonni, volt, hogy ele kellett allni. Baratom anyukaja kezet folyamatosan kapdossa es harapgalja, ha elakar menni vagy valakihez kimenni a kapuhoz, amin o csak jot mosolyog, hogy felti ot a kutya. Eleinte nekem is csinalta, de en nem hagytam. Naluk kimerult a kutya nevelese abban, hogy parancsszora leul, es igy mennyire okos kutya. Ez a helyzet csak szerintem aggaszto? Van meg ido megnevelni?

2016. márc. 27. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészen a halála napjáig lehet nevelni. Más kérdés, hogy egyedül nem fognak bírni egy kifejlett kaukázusival, nem egy egyszerű fajta. Kiképzőt kéne hívni, de nagyon sürgősen, mielőtt kinyír valakit. Egy kau nem játék.
2016. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

En is ezzel erveltem, hogy meg most nem, de kesobb nekimegy a csaladtagoknak is. Egyebkent igy csaladon belul kezesbaranynak tunik, sok szeretet kap mindket kutya, de ugy gondolom, hogy ez egy kaukazusinal nem eleg. En es baratom par baratja latjuk ezt a problemat, szerinte es az anyja szerint nincs semmi gond a kutyaval, kolyok meg.

Nem tudom, hogy a kornyeken van e valahol ilyen kikepzo, aki raadasul vallalna ezt, az idegeneket egyaltalan nem turi. Nelkule nem lehetne megoldani?

2016. márc. 27. 11:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola. Egy kiképző meg ismeri a kutyákat, meg tudja mutatni, ki a főnök.
2016. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valóban így van. Elég önfejű fajta, de még nem késő nevelni. Sosem késő. Csupán idő kell hozzá.

A kaukázusi nevelését már kicsi korban el kell kezdeni, mert ez lesz belőle. Azért nem engedi kimenni a gazdáját a kapun, mert a tulajdonának tartja. Ezzel az a baj, hogy egy kifejlett kaukázusi simán átharapja a kezét, puszta szeretetből. Ugyanakkor ez a fajta kezes bárány tud lenni. Nekem kettő van (két pasi) és a 2 éves kislányomra úgy vigyáznak és úgy szeretik, mint talán senki mást. Eszükbe sem jutna bántani őt. A pici úgy tanult meg járni, hogy beléjük kapaszkodott.

Tényleg egy szakembert kellene hívni hozzá, mert így megharap valakit, aztán a kutya lesz a hülye meg minden és nem az idióta, töketlen gazdája, aki nem tudja megnevelni. Alapvetően nem értem, miért tart ilyen kutyát az, aki nem tudja megnevelni.

2016. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ha már kölyökként sem bírtátok rendesen sétáltatni, akkor egyértelműen nincs meg a tudásotok hozzá. Főleg, hogy fontos része lenne a nevelésnek a mindennapi séta, de ez egyenlőre esélytelen, életveszélyes lenne csak úgy kivinni, hogy nem bírjátok visszafogni. Segíthet, ha elolvastok pár könyvet a kutyanevelésről és megpróbáljátok alkalmazni az olvasottakat, de igazi haladáshoz kell egy hozzáértő személy. És aki ért a kutyákhoz, az vállalni fogja, mert ő tudja, hogy kezelje az ilyesmit.
2016. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon nagy beleszolasom sajnos nincs a dologba, engem szinte csak hetvegente lat, de kolyokkoratol kezdve, baratom anyukaja van vele 0-24ben. Nem vettek korul soha emberek, kutyak kozott sem volt, teljesen antiszoc a kutya. Azert vettek ilyet, mert mar korabban is volt kaukazusi kutyajuk, de azzal ilyen gond nem volt elmeletileg, beengedte az idegent ha a gazdaval jott be.

A csaladbol senki nem is szol ra eroteljesebben, en egyszer leptem fel hatarozottan, mikor a kezem utan kapott, velem azota ezt nem csinalja. Szoval lehet nem lenne nehez nevelni, ha kapna kello fifyelmet ilyen teren is.

Szolnok kornyeken ismer valaki ilyen kikepzot?

2016. márc. 27. 11:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden kutya más, bármelyik fajtából ki lehet fogni könnyebb eseteket. Másodszorra nem volt szerencséjük.

Az, hogy te le tudtad tiltani egy dologról, tök jó, de ez nem azt jelenti, hogy egy izgibb dologról is le tudod tiltani. Pl sétálni sem sikerült elvinni, pedig akkor még kicsi volt. Pedig sétáltatni muszáj lenne, úgy nem nagyon lehet kutyát nevelni, hogy nincs lemozgatva.

A kau kb 3 éves korára érik be, egyenlőre még gyakorlatilag kölyök. Ez azt jelenti, hogy ennél csak rosszabb lesz később.

Nem ismerek senkit Szolnokon, de Google a barátod.

2016. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod meggyőzni őket, akkor mutasd meg nekik itt a válaszokat.
2016. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most nyaron vittuk el egy rovid korre, szoval mar akkor is nagydarab volt, es en eroltettem a setat, de meglettem szolva, hogy tobb ilyen nem lesz, mert nem lehet vele birni. Nagyon szepen koszonom a valaszokat!
2016. márc. 27. 14:46
 10/11 anonim válasza:

Adjátok oda valakinek azt a kutyát mert nektek nem való az biztos. Szobatiszta kaukázusi???? Mit akarsz te valójában? Tisztába vagytok azzal mi járkál az udvaron vagy csak rá googléztatok?



Előbb utóbb baj lesz belőle és meg fog kóstolni valakit.

Nekem 20 év tapasztalatom van ezekkel a kutyákkal ha szeretnéd privátban adok választ a kérdéseidre illetve segitek mit hogy csinálj persze csak akkor még szereted a csajodat és a családját...

2016. ápr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!