Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann lefarasztasa?

Dobermann lefarasztasa?

Figyelt kérdés

Erdekelne, hogy a dobermannak mennyi mozgasra van szuksege? Tudom, mar utana olvastam, aktiv fajta stb (nem gondoltam venni ilyen fajtat, csak erdekel, hogy mi az alkalmas napi program ahhoz, hogy teljesen kilegyen farasztva). Gyonyoru kutyak, de tudom, hogy en tul lusta lennek ehhez a fajtahoz, igy a kerdes csak elmeleti.

Szoval hogy nezne/kene kineznie egy napi rendnek, hogy a dobermann elfaradjon?



2016. márc. 27. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szükséges neki a kutyasuli, képzés, mert agyilag is le kell fárasztani. Egy órás engedelmes + őrző-védő ideálisan lefárasztja agyilag. Mellett napi egy hosszabb, 1-2 órás séta, futás, játék más kutyákkal elég (ha kertes a ház. Ha lakás, akkor mellé még kell 2-3 rövidebb séta természetesen).

Aktív kutyák ugyan, de azért szeretnek a kanapén heverészni is. :)

2016. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod, ment a zold pacsi :-)

Mindig is minden almom egy dobermann volt es lesz is, de nem hinnem, hogy eleg aktiv vagyok egy ilyen kutyahoz, mondjuk amennyit leirtal annyit a kistestu kutyammal is foglalkozok, kivetel az orzo-vedo, helyette klikkerezunk es most kezdtuk az agilityt. Talan majd egyszer bevallalok/bevallalhatok egy dobermannt :-)

2016. márc. 27. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jól leírta, nem ismételném.

De végre egy felelős ember, gazdi, aki nem ismeretlenül belevág egy akármilyen fajtájú kutya felnevelésébe, hanem normálisan gondolkozik és nézi a kutya érdekeit is. :) Csak így tovább!

2016. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!