Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járkál egy hatalmas nagy...

Járkál egy hatalmas nagy fehér kutya. Támad. Hogy kellene elintézni onnan azt a kutyát?

Figyelt kérdés

Egy 10 ezres településen lakom ,tehát nem nagy település,a megyeszékhelytől 20 km-re és a megyeszékhelyen dolgozom állandó délutános vagyok,mindig az utolsó vonattal megyek haza ami 23.10-kor van a településünkön. Onnan 20 perc gyalog haza a vonattól.

Már én is láttam azt a nagy kutyát kb. háromszor,ot jött el nem messze tőlem,de nekem még nem próbált támadni viszont mondták,hogy már valakit kétszer támadott meg. Tegnap egy kisgyereket támadott meg aki az anyukájával sétált. Akit már kétszer megtámadott az már szólt a vadásztársaságnak de meg az önkormányzatnak de azóta is sz@rnak rá.

Nem lőhetik ki míg a gazdájával nem beszélnek. Az a kutya egy tanyáról kóborol el nap mint nap,van gazdája de miel mindig elkóborol otthonról ezért kóborkutyának van nyilvánítva.

De arra nem méltat a vadász is,hogy felkeresse a gazdáját.

Akit megtámadott beszéltem vele,hogy nem kellene a vadásztársaságra meg az önkormányzatra várni,mert úgysem foglalkoznak vele ,nekünk kellene elintézni,de ismerem az embert akivel beszéltem ezt a dolgot,hogy úgysem intézi el pedig őt is megtámadta. Engem még nem de ki tudja engem is lehet meg fog támadni.

Arra go doltam ,hogy nekem kell elintézni,megelőzni,hogy nehogy megtámadjon.

Hogy intézzem el azt a kutyát?

Tippek?

Gázspray-m az van de az nem ér semmit. Azt viszont nagyon bánom,hogy nem szereztem meg a fegyverviselési engedélyt,mert ha megszereztem volna akkor lenne puskám.

Viszont be lehetne szerezni jó néhány petárdát valahonnan és ha ott lenne legközelebb a kutya,nehányat eldobni és a kutya akkor lehet megijed és elrohan mint az állat mert az fél a durranásoktól de mivan ,ha ilyedtében pont nekemugrik? Tehát ez se jó ötlet. Csak a puska lenne a legjobb de nekem nem lehet meg nincs.

Mit csináljak?

Hogy kellene azt a kutyát elintézni onnan?



2016. márc. 28. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Hiába lenne fegyvered,lakott területen úgysem lövöldözhetnél.

A kutya gazdáját kéne meg fenyegetni,hogy fel lesz jelentve a rendőrségen kutyával való veszélyeztetés miatt.Egyébként ezt meg is tehetitek valóban.

2016. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 .Csigafutam. válasza:
20%
A Galambos Lajcsi-féle bélgáz elmélet szerint, ha egy kutyára ereszted ki a felesleges gázaidat, az elalszik. Ha elaludt a kutya, de mégis támad, akkor a József Attila által feltalált sínrefekvést tudom ajánlani.
2016. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Vagy a helyi menhelyet vagy gyepmesteri telepet értesíteni. Nem vadállatként "csak a puska a megoldás". Nem a kutya tehet erről, hanem a gazdája.
2016. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Nincs valahol a környéketeken állatvédőrség, vagy vmi? Elvileg ki mennek. Ha van chip a kutyában, akkor hazaviszik, szólnak a gazdának. De gondolom nincs benne, így el fogják vinni.


Ha esetleg mégis van benne, és ez több esetben előfordult, vagy ti hívjátok ki őket többször, azt jelzi a rendszerük, és eljárás fog indulni a gazda ellen.

Ez egy hosszabb folyamat, de így a kutyát sem kell kilövetni, és elviszik onnan. Vagy ha valaki megmeri fogni, akkor vigyétek be egy menhelyre.


De ha kihívjátok az állatvédőket, elmondják azok akiket megtámadott, akkor lehet, hogy azonnal elviszik. Nem tudom pontosan mi az eljárás ilyen esetben.

Esetleg rendőrséggel nem próbálkoztatok még?

2016. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

PAPRIKASPRAY.


Gyors,olcsó,hatékony.

2016. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy alsó-kolumbiai településen is ez volt a gond.


A kutya kijárt,a gazda lexarta,a jegyző lexarta,akkoriban nem volt ott net,meg állatvédők.

Nos ez a kutya egyszer csak megholt. :(

ÁLLÍTÓLAG az egyik megtámadott gyerek,banántermesztő apja fagyállóba áztatott zsemlyét adott neki.


DE EZ NEM IDEHAZA TÖRTÉNT!

2016. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem bírom ésszel felfogni, hogy akit megtámadott (a megtámadott gyerek szülője pláne), miért nem a rendőrségre ment egyenesen a gazdikát feljelenteni?

A jegyző nálunk is szarik rá.

Beviszi a megtámadott (nem te) a jegyzőhöz a feljelentésről a papírt, biztos lehetsz benne, hogy lesz sürgés-forgás. Nem hiszem, hogy szeretne az önkori bekerülni a Fókuszba. :)


Te ne csinálj semmit, mert abban biztos lehetsz, hogy ha kinyírod a kutyát, akkor feljelent a gazda. Kell az neked?

2016. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Menhely,állatvédőrség. És alaptalanul csak úgy nem támad egy kutya válogatásaal hogy huu nézzük az egy kisgyerek anyáva,na az jó móka lesz,aztán egy fáradt ember,ááá inkább majd holnap...nem. a támadáshoz kell inger is,ha pedig annyira vérszomjas a kutya,amit kötve hiszek,akkor nem csak beszéltek róla a faluban hanem kórházba kerül valaki,ahol a rendőrségi feljegyzések után a gyepmestert hívják ki,hogy elvigye,akinek KÖTELESSÉGE a kóbor ebeket összeszedni. Ha pedig chipes,akkor megy a büntetés a gazdának...


Egyébként nem kötekedésből de nálunk volt egy nagy kóbor kutya aki állandóan játszani akart,odament mindenkihez és ugrabugrált mint egy kölyök de mindenki elkergette mert azt hitték,hogy támad.


Mindenesetre keress fel valakit,az állatvédők általában ha nem is rögtön,de pár napon belül meg tudják oldani az állat elszállítását..

2016. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A fagyálló jó ötlet szerintem is. Ahogy valamelyik kedves válaszoló írta.

De valami csontot,húst kellene vele átitatni és egy tálban úgy kitenni ahol a kutya járkálni szokott vagy magában is megkóstolja a fagyálló folyadékot?

Megérzi vajon a szagát?

Úgy kéne kitenni,hogy biztos megkóstolja.

De én nem merem megtenni,mert ha rájönnek megbüntetnek.

2016. márc. 28. 19:00
 10/19 A kérdező kommentje:

Tehát ez sem jó ötlet.

Mi lenne a legjobb ötlet?

2016. márc. 28. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!