Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb kullancs elleni védelem?

Legjobb kullancs elleni védelem?

Figyelt kérdés

2 kutyám van,már minden mellett voltak kullancsok. Jelenleg az egyikben 3 volt,már kiszedtem...de 3 hogy ment bele és szívta meg magát a Bravecto mellett? Sőt heti 2x frontline sprayvel is átfújom a szőrüket... :(

Ez borzasztó,hogy a legjobbat akarnám és amellett is belemennek...


2016. márc. 28. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs legjobb. Annyira függ egyes termékek hatása a kutyától, a helytől, ahol élsz, hogy marad a kisérletezés.
2016. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos most felénk is elég nagy kullancsinvázió van, macskából is szedtem ki, pedig nem jár el kóborolni, és frontline-nal védekezünk mi is:/

Lehet, hogy figyelmetlenségből írtad, de a frontline-t ne a szőrére fújd, hanem a bőrére, mert csak úgy tud szétterjedni és kifejteni a hatását, a szőrön semmit sem ér. Tuti biztos megoldást még én sem találtam a kullancsok ellen, marad az, hogy minden egyes séta után átvizsgálom, naponta többször is, és ha találunk, rögtön ki kell szedni.

2016. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi Bravecto, nyakörv és ultrahangos kombót használunk és minden séta után átbogarászom. Eddig még nem volt benn. SZERENCSÉRE :)
2016. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez a 3. Szezon foresto nyakörvvel es soha nincs benne kullancs! Ha túrázni megyünk akkor elmegyek állatorvoshoz és lehet venni neostomosant, az ilyen kis ampullába van, kicsit felhígítom, és fújós pici flakonból a kutya hasára fújom. 2-3 órás hatása van. Amúgy ez a Neostomosan bolhairtásra való ha a fürdővízbe tesszük. Szóval tuti jó!!!
2016. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak nekem olyam kéne ami legalább pár hónapig véd.

Nem írtam el,nem a spot ont használom a Frontlineból hanem a spray változatát,amit a doktorunk ajánlott ha megyünk sétálni nagyobb fűbe akkor érdemes az egész bundát átfújni vele. A spot onok,Foresto,Scalibor és Kiltix,csak hogy a legjobbakat említsem,annyit értek hogy tele volt kullanccsal a kutya,meg is szívta magát...

Ezért nem tudom már hogy mit próbáljak. Az advocate volt jó bár azt 1x használtuk és csak 1 hónapig véd. Csak 2 kutyára az a több ezer ft havonta durva lenne :( de láttam neten valami bio olajat...granálum vagy fekete...olaj nem tudom már mi volt a nevük,de már arra is gondoltam,hogy azokat kéne kipróbálni legalább nem vegyzerezném agyon a kutyákat

2016. márc. 29. 08:22
 6/7 I.Vanda ***** válasza:
Bravecto...drága de megéri :D
2016. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálatos, de egyre drágábbak a védekezésre alkalmas szerek. A bogarak meg egyre alkalmazkodóbak. Sok kutyánál már egy fajta szer nem elég, másikat is kell mellé használni a kullancs szezonban.

Az olaj geránium. Persze, abból sem mindegy milyen terméket veszel. A kinai 250 forint, és van 3000 felett is.

2016. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!