Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinalni az ejeszaka...

Mit tudok csinalni az ejeszakai ugatas ellen? Bovebben lent, szeretnek vegleges valaszt kapni.

Figyelt kérdés
Van 2 puli kutyam.Egyre tobbet ugatnak ejjel.Azt tudni kell hogy nadas mellett lakunk,szoval maszkalnak rendesen az allatok.Egyre jobban kezd engem is es felek hogy a szomszedokat is idegesiteni az allando ugatas.Amikor megprobalok kimenni rajuk szolni anyu mindig szol hogy nehogy ki merjek menni.Esti seta is megvan,de nem mindig,attol fugg,hogy az idom hogy engedi es hogy milyen faradt vagyok.Nem tudom mit csinalhatnek.Szeretnek vegleges valaszt kapni.

2016. márc. 28. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Kan vagy szuka kutyák? És vannak ivartalanítva? A kan kutyák hajlamosak ugatni, ha tüzelő nőstényt éreznek, néha kanok hatására is.

Bent alszanak a házban? Gondolom, sajnos nem. A kinti állatokat nem hallanának, bent nekik is jobb lenne, nyugodtabbak lennének.

Ha ez nem ér el eredményt, akkor ugatásgátló... Lehetőleg nem az áramos változat, az azért durva, ha jól tudom van olyan, ami szimplán számukra kellemetlen szagot bocsát ki

2016. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Kutyaiskola és nevelés, esetleg ugatás elleni nyakörv, bár ennek sokan ellene vannak.
2016. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ne hallgass anyádra, menj ki, és fegyelmezd őket.


Szólj rájuk, vagy bárhogy érd el, hogy bekussoljanak. (amúgy érthetetlen, miért mondja anyád, hogy ki nem menj... másképp hogy gondolja a fegyelmezést?)


Ha rájuk szólsz, akkor az alap elv mindig az legyen, hogy ne csak az ugatást hagyják abba, hanem várd meg, amíg lenyugszanak.

Sose az adott cselekedetet kell tiltani, hanem azt a pszichés állapotot, ami előidézi a cselekedetet.


Tehát nem az a lényeg, hogy csendbe legyen, hanem hogy ne legyen izgatott, felfokozott állapotban. Addig maradj mellettük, amíg láthatóan le nem nyugszanak. Ha nem akarnak lenyugodni, akkor legyél határozottabb.


És ne feledd, kizárólag a te nyugalmadból tudnak táplálkozni, csak te tudod a saját nyugalmadat rájuk ragasztani, tehát ha türelmetlen vagy, mert már aludnál, vagy ideges a szomszédok miatt, vagy miattuk, azt hajszál pontosan megérzik, és hiába fogsz próbálkozni.

Küldd őket a helyükre, várd meg míg lefekszenek.

Hagyd ott őket, és ha ismét felkelnek, küld őket vissza.


Mielőtt ezt végigcsinálod, bentről kopogtass nekik az ablakon. (nekem bevált ez a módszer) aztán kimentem és lenyugtattam a kutyám.

2-3 alkalom után úgy megszokta mi következik, hogy elég volt bentről megkopogtatni az ablakot, és tudta, hogy mostantól kuss van.

2016. márc. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az az esti séta? Jó hosszú, rohangálós séta, hogy kifáradjanak? Mert általában azok a kutyák ugatnak folyamatosan, akik unatkoznak és tele vannak energiával. A puli terelőkutya, ehhez mérten kell lefárasztani őket, hogy ne unatkozzanak.
2016. márc. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de ha tényleg hallanak mocorgást, akkor érthető, hogy jeleznek. persze az egész éjjel valóban túlzás. Én kutyáim le vannak mozgatva, nem ugatnak ok nélkül, nade ha valamit észlelnek, annak hangot adnak. Nyilván, ha rájuk szólok, abbahagyják. Viszont! Én éjjelre behozom őket a lakásba. Egyrészt, hogy ne mérgezzék meg őket, másrészt, minden pisszenésre ne reagáljanak ugatással éjjel, nameg ha valaki be próbál merészkedni a kertbe, hát akkor bentről fognak ugatni és nem eshet bajuk. Legalábbis nekik. Nem így annak, aki már a kertben van...
2016. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az ejszakai seta kb 30perc szokott lenni es a kozeli kis erdobe es kornyekere szoktam vinni.Az egyik szuka a masik kan kutya.Anyu azert nem engedi hogy kimenjek mert mi van ha tenyleg azert ugatnak mert van ott valaki..koszonom az eddigi valaszokat,tobbit is meghallgatnek
2016. márc. 29. 19:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Esti seta bocsanat elirtam
2016. márc. 29. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:
A puli sajnos ilyen ugatós, mindent megcsahol.Voltak más fajtájú kutyáim is, pl. a boxer, csak indokoltan ugatott,azt is mélyebb hangon, nem ilyen magas, éles hangon, mint a puli..
2019. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!