Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát választanátok?

Melyik fajtát választanátok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, végzős egyetemista egy pici első emeleti lakásban. Van már egy kistestű kutyám, mellé szeretnék egy nagyobbat.

A kör a skót juhászra, német juhászra és a mudira vagy egy keverék kutyára szűkült. A keverék husky keverék, egy ismerősöm ajánlotta fel.

Sportos vagyok, minden nap eljárnánk futni, mellette hétvégente kutyaiskola, ill. hétköznap valamilyen kutyás sport.

A skót juhász a gyerekkori álomfajtám, de elborzaszt, hogy mennyire átalakult a fajta. Ezt az új show vonalat nem kedvelem, így jött képbe a másik két fajta.


Menhelyre is be fogok szerintem nézni, de ha nem lesz azonnali szerelem, kifejezetten fajta jellegű keveréket fogok keresni.


2016. márc. 29. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A skót juhász ideális társ. Van fajtamentésük is nézz ott körül, gyönyörű, okos kutyusok várnak az álomgazdira.


Üdv. egy collie tulaj :)

2016. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Lelencnél vannak skótok, meg egy gyönyörű mudi szerű keverék is. Ha gondolod, nézz szét náluk.


[link]

2016. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetesen hullik a szőrük, jól gondold át a skótot lakásba! Mivel panel kutya lesz így egész évben hullik majd neki,nem csak tavasszal és ősszel.


Viszont ha álom fajtád azt válaszd!!


Nekem is van egy álom fajtám és egyszerűen más fajtán még el sem gondolkozok,annyira szeretném :)


Szerintem egy kutyásnak nincs jobb érzés mint,hogy álom fajtáját tarthassa :D

Nekem sajnos még éveket kell valószínűleg várni pénzem,idő nincs egy nagytestűre,mellesleg hely sincs.Lakásba 2 kistestű mellé negyedikre nem hozhatom.

Majd ha szüleimtől külön költözök,leginkább kertesbe vagy első emeletibe vagy liftes lakásba.Nagytestű nem lépcsőzhet.

2016. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kistestûm is spitz, a szôr nekem nem gond. :)
2016. márc. 29. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Németjuci, aki megfelelhet.


[link]

2016. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Helyes, de félek a túlsúlyával még jobban megterhelné a lépcsőzés.


Szerintetek a fajtamentők adnak ki lakásba ilyen kutyákat?

2016. márc. 29. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy időigényes de én ha nem tudnék választani,elmennék fajtamentőhöz a e vagy 4 kinézett fajtámból plusz egy két közeli menhelyre és jegyzeteled h melyikre gondolsz többet anelyik megfogott..az lesz a nyerő..a mostani kutyám is így kerül5 hozzám,eleinte volt egy kinézett kutya a menhelyen, egy két okból nem tudtan hirtelen magamhoz venni, aztán volt egy kutya akinél néha besegítettem,merőben más a kinézettemtől... pillanatok műve volt,hogy észrevétlenül belopta magát a szívembe, aztán végülis őt választottam és azóta is tart a szerelem :) pedig mondom,nekem is volt egy kinézett,aztán a sors másképp írta meg:)
2016. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kutyától és a gazdajelölttől függ. Van, amelyik a sportos életmód mellett sem alkalmas rá, van amelyik ilyen. Keresd meg őket, vázold fel, hogy mit tudsz nyújtani, és azt, hogy milyen típusú kutyát szeretnél. Ha megfelelően kezdesz, akkor ők is segítőkészen fognak hozzáállni.
2016. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!