Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ingerszegény környezetben jól...

Ingerszegény környezetben jól működik a behívás, de ha másik kutyával játszik, akkor nem figyel rám. Hogy tanítsam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Van egy kutyapajtása, nemrég ismerkedtek össze. Ha a két kutya együtt van, akkor annyira a másikra figyel, hogy még csak felém sem néz, ha szólok neki. Kb 1 méteren belülre kell mennem, akkor észrevesz, és odajön a parancsra szépen.

A másik kutyus jobban figyel a gazdira, simán otthagyja az enyémet, ha szólnak neki. Ráadásul a másik fiatalabb egy kicsit (4 hónapos, az enyém 5). Tehát valamit én nem csinálok jól, mert amúgy nagyon okos.


2016. márc. 30. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kutyafüggő is a dolog, szóval ne gondold, hogy a te kutyád a másik gazdánál olyan marha jól működne. Lehet, de közel sem biztos.

Az a lényeg, hogy ne úszhassa meg a behívást. Szólsz neki egyszer kedvesen, egyszer durván (de tényleg fenyegetően, és hangosan), harmadjára meg odamész, elkapod a grabancát, visszaviszed oda, ahova hívtad, majd visszaengeded játszani. Ha kénytelen odafigyelni rád, akkor oda fog figyelni, ennyi a titok :)

2016. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos kutyától még ne várj csodákat :D


Tényleg annyi a titok, hogy érvényesítsd az akaratodat és folyamatosan gyakoroljátok ezt. Az nagyon fontos, hogy ha odajön sose szidd le (ha túl sokára jön pl.) és utána engedd vissza játszani.


A behívás sose a jó dolgok végét jelentse :)

2016. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Eddig úgy csináltam, hogy közel mentem hozzá, akkor végre felnézett, szépen odajött lábhoz ahogy kell, odaadtam neki a jutalomfalatot és visszaengedtem.

Akkor ez is csak gyakorlás kérdése úgy látom :) Köszönöm!

2016. márc. 30. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Öhm, mondd, te azt olvastad el, amit írtunk, vagy valami mást? Gyakorlás kérdése, persze, de nem mindegy, hogy mit gyakorolsz. Megtaníthatod a kutyádnak azt is, hogy ha visszamegy, akkor kap jutalomfalatot (ez esetben ugye dönthet úgy, hogy nem megy vissza, ha valami érdekesebb a jutifalatnál), vagy megtaníthatod neki azt, hogy mindenképpen vissza kell mennie, és ha magától teszi, akkor kap jutalomfalatot (ez esetben előbb-utóbb bármi történik, vissza fog menni, mert muszáj, és mert amúgy jó is).

Bár a dicséret jobb egyébként a falatnál, az mindig kéznél van, és építi a kapcsolatot. A jutifalat jó, de nem szabad csak azt használni, meg kell dicsérni, úgy, hogy örüljön is neki, és háttérbe szorítani a falatot, hiszen nem lefizetni akarjuk a kutyát, hanem megnevelni :)

2016. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!