Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozhat ez még? 1,5 éves...

Megváltozhat ez még? 1,5 éves menhelyi keverékem van, aki minden cserépben kiültetett növényt elvisz és a cserepet szétrágja.

Figyelt kérdés
A földbe ültetett növényeket nem bántja (ennyire). Mit gondoltok, erről leszokhat? Vagy mit tehetek ellene? (azon kívül, hogy nem teszek ki cserepet)
2016. márc. 31. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit sétáltatod, foglalkozol vele? Mert ez eléggé unalomra utaló jel, hogy ezt csinálja.
2016. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Le van rendesen fárasztva?? Sokszor pótcselekvéseket unalmukban kreálnak.
2016. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk minden másnap sétálunk 1,5 órát hétvégén meg van hogy egész nap kirándulunk

És más kutya pl. a szomszédé, aki még soha nem volt az utcán nem unatkozik???

2016. márc. 31. 09:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De, valószínűleg az is unatkozik.

Attól, hogy kerti kutya, ugyanúgy szüksége van a napi sétára, új ingerekre, más kutyákkal való találkozásra. Ennek hiányában sokszor rombolni kezd a kutya.

2016. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

de unatkozik a szomszédé is,csak lehet kisebb energia szintű,na meg lehet ő is csinál pótcselekvést,vsak nem tudsz róla.


Te kutyád valószínű több sétát igényel. A kutyák nem egyformák vmelyik heti egy 2-3 órás sétával elvan vmelyiknek naponta kéne 2 óra. Kutyafajtája és egyede válogatja a mozgásigényt.

2016. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Trafó1 ***** válasza:
20%
Tegyél cserépbe kaktuszt vagy valami kellemetlen növényt, rosszízűt vagy ami csak annyira mérgező hogy fájjon a feje, ha rossz élménye van csak leszokik.
2016. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Unatkozik. Vehetsz neki esetleg olyan játékot, amiből ki kell játszani a jutalomfalatot, az lefoglalja őket sokáig.
2016. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nekem szánhúzóm van, náluk sem lehetett virágot elérhető magasságban vagy helyen hagyni 3 éves kor előtt.... Mindegy volt, mennyit fárasztottam őket.
2016. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jaj, köszi utolsó!!! Akkor van remény! Tisztában vagyok vele, hogy a kutya nincs kifárasztva, de napi 8-10 óra munka mellett ennyire telik :( Azért abban bízom, hogy jobb neki mint egy menhelyen. Nagyon sokat gondolkodtam már előtte is, hogy hozzak-e ki kutyát, hol jobb az élet a számukra, ahol bár vannak társaik, de egy menhely vagy egy kertes házban, ahol sajnos a nap nagy részét egyedül tölti... Elhoztam, lehet, hogy rossz döntés volt, de most már nem viszem vissza...

Köszi a válaszokat! A játékban is gondolkodom!

2016. márc. 31. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!