Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy gondoljátok víz mindig...

Hogy gondoljátok víz mindig legyen a kutya előtt vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel beszélgettem amikor meséltem neki,hogy idős kutyám nem szobatiszta már,mert sokat iszik,sokat pisil. Dokinál voltunk, kivizsgálta minden értéke normális. Rossz szokásnak nevezte a doki,amit idős kutyák vesznek fel.


Szóval ma az ismerős azt mondta,hogy ne legyen előtte víz állandó jelleggel,hanem mondjuk séták előtt itassam meg.Meg ha feljöttünk.Utána vegyem el tőle.


Elméletileg a húgyhólyagnak nem tesz jót, a sok víz fogyasztása,bár a kutyum nem tartogatja,mert pisil amikor csak akar(szerencsére egy helyre és újságra) Napi 3 séta persze van. De van mikor 5x pisil lent,fent fél óra múlva újra.


Nos a mi dokink azt mondta éjszakára nyugodtan felvehetem a vizet.


A gond az,hogy ha nincs előtte víz és rakok le képes 2-3 tál (0,5 l) folyadékot meginni. Vagy a zuhanykabinba beugrik és nyalja onnan a vizet ha épp fürdött vki.


Tanácstalan lettem.


2016. márc. 31. 08:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

víz mindig legyen előtte :)

utolsó éveire ne keserítsd meg te sem az ő életét :)

Ha szomjas akkor igyon :)

2016. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen,nem is akarom megkeseríteni. De nem normális,hogy időnként a vizes tál fölé áll és megissza az egészet.


Na meg,hogy úszik a konyha állandóan hiába az újság papír kb óránként kell feltakarítani.Naponta cseréljük a vizet a felmosóba,mert hamar húgy szag lesz,sajnos.

2016. márc. 31. 09:06
 3/16 anonim ***** válasza:
Vegyetek esetleg olyan pelust, amit az ágyra is szoktak téríteni gyerek alá, amikor még nem teljesen megbízható, hogy éjszaka nem pisil be, de már nem akarnak pelenkát ráadni, tegyétek azt a földre, ahova pisilni szokott, esetleg a papír alá, ha nem akarna emiatt oda rámenni. A víz kell.
2016. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám fiatalabb, de mikor ezt csinálta, tettem a vizébe tőzegáfonya cseppet. Szegény hadd igyon, ha szomjas, ha Ennyit igényel, biztos megvan az oka. Újság helyett próbáld ki a Tena betétet, amit az ágyba szoktak tenni betegek alá, olyan mint a kutyapelus, de olcsóbb, gyógyszertárban darabra is adnak.
2016. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen én is pelenka alátétre vagy mi az :D gondoltam,hogy azzal nem folyna annyira szét a pisi,mert mivel dolgozunk,meg eljárunk ide oda nem tudunk napi 24be takarítani sajnos.

Ugye az is baj,hogy szét folyik nagyon az újság meg hamar átázik eléggé sok rétegbe rakjuk ki éjszakára,de reggelre mi van a konyhában,nekünk nem kávéval hanem pisi takarítással kezdődik a nap. Bár nem várok sokat egy 14 éves kutyától csak időnként a szüleim is bosszankodnak. Feltöröljük és ha fél óra múlva megyünk a konyhába tuti megint takarítani kell.


Ma veszek ilyen alátétet,asszem a patikába lehet kapni.

2016. márc. 31. 09:24
 6/16 A kérdező kommentje:
Van egy másik kutyánk, ez a csepp rá nem lenne hatással?? Akkor vennék pluszba ilyet is neki ha már megyek a patikába.
2016. márc. 31. 09:25
 7/16 A kérdező kommentje:
doki azt mondta pszichés oka is lehet az ivásnak,mert vér vizelet teszt oké volt!!
2016. márc. 31. 09:25
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha a tőzegáfonya cseppet kérdezed, minden húgyúti dologra jó, ha nincs is felfázva, kicsit feljavíthatja.
2016. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nem ijesztgetésnek vagy kioktatásnak szánom, de én megnézetném még egyszer, akár másik rendelőben is, mert nem tűnik normálisnak, hogy ennyit iszik. az mondjuk mindenképp jó, hogy legalább ki is pisili, amit megiszik.

ha nincs szervi baja, akkor lehet lelki is, akár az is, hogy ez egy ismert, megnyugtató folyamat neki (láttam ilyet idős kutyánál).

amúgy amellett vagyok, hogy víz mindig legyen előttük, de itt kipróbálnám, hogy jobb -e, ha nincs előtte, este pl ne legyen. az se rossz ötlet, hogy séták előtt valamennyi idővel (ne közvetlenül, inkább úgy fél-egy órával előtte), adj neki inni, amennyit gondol (fél liter nem olyan sok, bár nem írtad mekkora). amúgy mit eszik? nem váltottál mostanában kaját? az enyémnek attól is függ, hogy mit eszik, vannak szárazabb tápok amikre sokat iszik (mert ezekből ki van vonva a víz). ha házikosztot kap akkor pl alig iszik.

2016. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

kistestű kb 5-5,5 kg


Platinumot kap már január vége óta,de a kaja nem lehet ok. Volt 1 év mikor BARF-oztam (nyers etetés) akkor is ugyan így sokat ivott. Már volt mikor vizet raktam a táphoz,az sem segített utána ugyan úgy megivott egy csomó vizet.


Gondolkodom az új kivizsgáláson,de tényleg mindent megnéztek nála,mindenre nézték aminek a jele lehet a sok víz ivás,sok pisi.

Ezért mondta az orvosunk,hogy lelki oka van. Kb azóta van ez mióta elkezdtem dolgozni 2013 októberében , 2014 február-március környékén vittem el,mert feltűnő volt,hogy sokszor bepisil,utána láttam mennyit iszik. Sajnos gyárban voltam sokszor 12 óráztam,alig voltam otthon anyum és húgom sétáltatták,foglalkoztak vele jó részt. 3 hónap után ott hagytam a melót,de a jelenség még mindig fent áll. Persze dolgoznom kell,nem lehetek mindig vele.Szóval nem egyszerű. Orvos mondta is akkor,hogy ha vmi szervi elváltozás lenne annak rövid időn belül más tünete is lenne. De nincsen.


Köszönöm a válaszokat, a tőzeg cseppet kipróbálom.

2016. márc. 31. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!