Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Am Staff és macskák összeszokt...

Am Staff és macskák összeszoktatása gyorsan. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Lett egy 10 hónapos Am Staff kan kutyusunk. Jól helyről, már viszonylag engedelmes, nekünk is. Ül, fekszik helyben marad láb mellett sétál. Idegen kutyákkal nem agresszív szóval a szocializáció a tenyésztőnél megvolt. Viszont nekünk van 3 macskánk. A tenyésztőnek is volt azokkal jól megvolt, hiszen együtt nőttek fel. A mi macskáink idősek 5-8 évesek. Idegen kutya így támadnak ha pórázon odaviszem de nem félnek. Ha pórázon van a kutya kb 50 cm ig megközelítik. Viszont a sztafi játszana, vagy néha ha engedem feléjük akkor heveskedik, akkor a macska csap fúj. Ha a kutyát leültetem csendben de feszülten figyeli. Még 2 napja lesz hogy velem van a kutya. Tegnap haverkodtak de aztán szabadon volt a kertben macskák elzárva. Ma eddig sétált meg szabadon volt az udvaron de a macskok sem lehetnek zárva így pórázon haverkodtak. A kutya kb 10 perce a kennelben van de ugye nem ott lenne a helye. :) Macskák kint. Hogyan lehetne nagyon gyorsan összehaverkodtatni a vadakat? :D Félek szabadon engedni mert ha nem is bántaná, de hevesen rontana a macskára, az megkarmolja azt kész a harc... Szóval? Szerintetek a hétvége alatt megoldható hogy végleg haverok legyenek?

2016. ápr. 1. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem fél órás móka, csodát nem lehet tenni.

Az enyémek semmilyen macskát nem tűrnek meg, ami bejön kerítésen belülre az nem megy ki.

2016. ápr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lesznek haverok.

Annyit elérsz, hogy a kutya ráun a macskára, utóbbiak meg nem félnek. El lesznek egy udvarban, gond nélkül.

De ez is hetek kérdése.


Ha a kutya ennyire vágyik a játékra, érdemes egy kutyahavert beszerezni. Vagy sétáltatni jártok együtt pár emberrel, vagy szereztek még egy blökit.

Mi utóbbit választottuk. A nagy kutya mellé hoztunk egy tacsit, az keveset eszik. :)

Imádják egymást, mindig megy a hancúr.


A macskákat békén hagyják, nem erőltetik a játékot. Ha a macska akar dörgölözni, majd odamegy.

2016. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, adok nekik időt. :) Ma kutya pórázon volt, a macskák kb 50cm re feküdtek a kutya mellett. A kutya lefeküdt ugyan, de ha a macska forgolódott akkor "böffentett" egyet kettőt. Elvoltak, az egyik macska hagyta hogy megszaglássza, de azért fogni kellett a pórázt nehogy baj legyen. A kennelbe rakva a macskát odahívtam ott szagászták kicsit egymást, akkor nem ugrott a rácsnak a kuty, nem ugatott. Szerintem van esély. Ha kell egy hónapig is ez lesz, hogy nyugodtan lehessen magukrahagyni őket. Nem baj ha nem szó szerint lesznek haverok, csak ne bántsa a mi macskánkat, férjenek elegymás mellett.
2016. ápr. 1. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg egy textil szájkosárral elsőre megpróbálhatod elengedni a kutyát. De ha cicához van szokva, akkor nem hiszem, hogy meg akarná enni őket, legfeljebb kap pár pofont és óvatosabb lesz. A macskák meg amúgy is gyorsak.

Az én macskám olyan jóban van a boxeremmel, hogy a macska ugrik rá a kutya hátára, nyakára és harapja a fülét-játékból.

2016. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Soha nem fogod összeszoktatni őket. Maguktól összeszokhatnak, de ez nem rajtad múlik. Ha te ott vagy, az felügyelet. A póráz értelmetlen, gondolom, nem állsz ott napi 24 órát. :)

Az én amstaffom és macskám úgy szoktak össze, hogy egymás mellé lettek rakva, az amstaffot nem is érdekelte a macska, az meg borogatta a szívét az asztal tetején. :)

Most ott tartunk, hogy az amstaff mindig megpróbálja bekapni (néha sikerül), a macska meg mindig tiszta erőből pofozza. Képesek együtt rántott hús darabokat egymás mellett enni. :)

De ez nem az én érdemem. Ők tudnak egymás mellett élni.

2016. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyilván rajtuk múlik. A póráz 1-2 napig marad, odahívom a macskákat, nem félnek, odajönnek pont annyira, hogy a kutya ne érje el őket, szerintem pár nap és ha jól megszaglászták egymást, a kutya se hevesen akar nekikugrani 8mégha játékból is) utána nem lesz semmi baj, de majd megírom. Korábban nem kellett szoktatni kutyát, mert mind kölyökkorba került hozzánk, most idősebb, így mindenképp figyelni kell, nem akarom hogy a macskáknak baja essen. :)
2016. ápr. 2. 06:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz. Átültetve: A kutyát meg lehet nevelni, a macskát kevésbé. Tehát a kutyára kell hatni, hogy ne bántsa a macskát. Innentől kezdve a többit megoldják egymás között.
2016. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!