Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Whippet kontra kis olasz...

Whippet kontra kis olasz agár. Mik a különbségek?

Figyelt kérdés
A méret adott. Sokat olvastam róluk, úgyhogy linkeket nem kérek, inkább véleményt azoktól akiknek van is. Elsősorban az érdekelne, hogy melyik tartható könnyebben kezdőként. Van egy macskám is, össze lehet őket szoktatni? Az olasz agár kis méretéből adódóan alomra szoktatható? Valamint tudnátok megbízható tenyésztőt, aki nem 1000€-ért árul kutyust?

2016. ápr. 1. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Semmi,mind a 2 egyforma.


"Valamint tudnátok megbízható tenyésztőt, aki nem 1000€-ért árul kutyust?"


Ja, Kalányos Gazsi, Humbákfalva, Törköly út 2/B. A Tátika mellett.

2016. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
nem értem miért kell spórolni a kutyán. ha rendesen kutyák akarsz akkor fizess érte, vagy menhely
2016. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alomra kutya nem szoktatható, mivel nem macska. Sétáltatni kell legalább napi háromszor, kölyökkorban pedig kb. 2 óránként ki kell vinni.

Természetesen pár hónapig még nem lesz szobatiszta, addig is sok-sok takarítás vár a gazdira.

A kis olasz agár igen ritka fajta, nemigen fogsz ennél olcsóbbat kapni. Azt sem tudom, tenyésztik-e az országban.

A whippet olcsóbb, de azért 120-150 ezer körül van.

Cicával bármely kutya összeszoktatható kölyökkorban.

2016. ápr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Ritka kutyára fáj a fogad, de olcsón.

A tenyésztők tökéletesen tisztában szoktak lenni az általános árakkal szerte a világon. Esze ágában sem lesz egynek sem akár féláron árulnia a kölyköket. Bármennyire is hobbinak mondják a tenyésztést, nincs ember, aki ne akarna valamicskét viszontlátni a befektetett pénzből egy alomnál.

2016. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Eva Hagop válasza:
67%

Nekem soha nem volt Whippet-em, szoval nem nagyon tudok roluk meselni. De van 2 kicsi olasz agaram, mar 9 eve.


Igen, van szukseguk napi mozgasra, egyet rohanni a szabadban. De utana tok faradtak es lustak, csak alszanak a kanapen es ha nityva hagyom a haloszoba ajtot akkor bebujnak a paplan ala es kepessek ott lustalkodni egesz nap. Nagyon aranyos :)

Nagyon fazosak, telen kell nekik takaro vagy valami kutya ruha. Kint nem lehet tartani, ezek szoba kutyak.

Finnyasan esznek, az enyemek csak a legdragabb tapot es jo minosegu hust hajlandok fogyasztani.

Talan a legnagyobb gond az lenne hogy nagyon hajlamosak a fog problemakra. MINDEN NAP muszaj fogat mosni nekik, maskepp tonkremennek, ezt tapasztalatbol tudom. Amikor egyszer egy par hetre hanyagoltuk a fog mosast, 5-6 fogaik annyira tonkre mentek hogy ki kelled huzni! Ami persze draga es nem kellemes senkinek (foleg a kutyaknak).

Alomra szoktathatoak, igen. Nap kozben mennek ki a kutyus ajton vegezni a dolgukat (kulombenben benti kutyak), de ejjel bezarom a kutyus ajtot hogy ne lehessen kimenni nekuk, kulomben egesz ejjel ugatnak kint a macskakra/posszumokra. Ilyenkor vagy almot vagy ujsagpapirt helyezek az ajto ele es arra pisilenk/kakilnak ejjel. (Sajnos ezek a fajtak nem nagyon birjak ki azt a 8 orat vecezes nelkul.)

Szoval eleg igenyes fajta kutya az olasz agar, sok dolog es koltseg van veluk. De nekunk megeri, mert az oromot amit nekunk hoznak sokkal tobbet er mint a kiadas es munka veluk.

2016. nov. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!