Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem viszik sokan kicsit...

Nem viszik sokan kicsit túlzásba ezt a barfot?

Figyelt kérdés
Egyetértek azzal, hogy törekedjünk arra, hogy a kutyát a lehető legjobban el kell látni. Mindig mindent megkaptak a kutyáim, jó kaját, kutyasulit, sok foglalkozást stb. Nagyon tetszenek a barf elvek is, ha lesz megint kutyám, barfozni fogok. De egy kicsit már túlzásnak tartom, ami a barfos csoportokban folyik. Sokan már ott tartanak, hogy a kutya szarvast meg lazacot eszik, mellé meg szűz kókuszolajat, a család pedig gyorskaját. A táp pedig méreg, azt tilos, még a legjobb minőségűvel is mérgezed a kutyát. Nekem az tetszett eredetileg a barfban, hogy természetes, de itt meg már tök általános, hogy a kutya kap méregdrága olajakat, virágport meg kecsketejet, gyakran különösebb ok nélkül, csak mert a többiek is adják. Nem túlzás ez egy kicsit?
2016. ápr. 1. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én is egészséges dolognak tartom és én is adtam szarvashúst a kutyáknak, de ilyenkor nem arra kell gondolni, amit Te hiszel, hogy a boltban a húspultról vásárolnak, hanem szarvashús nyesedéket adnak nagyon sokan, ami párszáz forint egy kiló. Nem emberi fogyasztásra. Aki pedig valóban túlzásba esik, azzal nem kell foglalkozni, ő dolga. Egyébként én is ajánlom.
2016. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Én azon szoktam mosolyogni, amikor leosztja az egyik a másikat, hogy ne adjon olyan dolgot a kutyának, ami nem hasznos, közben a gazdi meg vágósúlyban van. :D
2016. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Szarvasból,lazacból nyesit vesznek ami emberi fogyasztásra nem alkalmas. 200-400 max 500 ft/kg áron.


kókuszolaj nos abból is a bio boltban vettem 500 ml 900 ft-ért,szerintem teljesen jó. De amúgy sem sok kell belőle!!!


Én is BARF-oztam csak nekem megszűnt a húsforrásom,illetve helyem sincsen sajnos. Jó minőségű tápot kapnak időnként kiegészítve hússal zöldséggel. Így is megkapnak mindent :)


Mindenki úgy etet ahogy szeretne,meg amennyit tud szánni a kutya etetésére.Én táppal jó minőségű!!! jobban kijöttem mint a nyerssel csak mert nem volt olcsó de jó húsforrásom meg külön fagyasztóm.


Én is szeretnék majd kövi kutyámmal Barfozni,de előtte beszerzek egy fagyasztót,meg körül járom az a helyet ahol majd lakni fogok,ha nem lesz megfelelő hús forrás akkor tápot fog majd enni.

Időnként úgy is vennék húst,zöldséget amit kapna. Mostani kutyáink is változatosan étkeznek, havonta 1-2 alkalommal kapnak húst,rizst meg zöldséget:)

2016. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

De. Önjelölt zsenik, megmondóemberek és unatkozó sznobok mindig lesznek. Nem kell velük foglalkozni.


Én is nyerssel etetek, semmi extrát nem kap a kutya, max. egy kis kókuszolajat néha, mert pont van most itthon. Amúgy én is eszek néha 1 kiskanállal, finom cucc.

2016. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
A másik kedvencem, amikor írja az egyik, hogy a kutyája beteg cukros/epilepsziás/stb., jön a többi hívő és mit csinál? Ahelyett, hogy elküldené kivizsgálásra, jönnek a hókuszpókuszaikkal (virágpor, kókuszolaj, csincsilla, stb.), ami lehet hogy használ, csak nem súlyos betegségek esetén. Illetve, amikor már több hete f*sik, hány a kutya, megakad a csont a torkán miért kell erőltetni? Tiszta Antal Vali már lassan a csoport.
2016. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

"Tiszta Antal Vali már lassan a csoport."

:DDD Ez állati volt! :)

2016. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez ugyanolyan,hogy az egyik ember eléldegél a gyorskaján,a másik meg odafigyel minden apró részletre,éa a legjobb minőséget,legegészségesebbet próbálja megvenni. Engem nem zavar se az,ha valaki mekin él,se az,aki bejárja a fél várost Bio kajákért...nem értem,miért baj,hogy próbálják megadnj alegjobbat a kutyáknak, tele van az állatorvosi rendelő daganatos kutyákkal,gondolom abban a reményben próbálják megadni nekik a legjobbat,hogy tovább marad mellettük társként. Van egy személy a csoportban,akinek haszonállatai is vannak,és ha épp elpusztul egy,akkor svédasztalr csinálnak a kutyáknak..na pl ezt irigylem, lehet hogy durván hangzik meg minden,de ennél frissebb húst nem lehet találni sehol, ha lenne lehetőségem ilyen etetésre,biztos nem hagynám ki.

Amúgy a nyesedékek,emberi fogyasztásra alkalmatlan húsaprólékok jóval olcsóbbak,mint a bolti hús :)

Én is nyersezek, változó hússal,ami épp van,vagy akciós..plusznak almaecetet vagy olivaolajt adok mert elég kopott a szőre.

De mivel sportolok, fogok zöldkagylót is rendelni,mert az állatorvos is vitamint ajánlott,akkor már inkább természetes adalékanyag legyen mint a tömegnövelőkkel,stb..felpumpált vitaminok :)

Még hozzáteszem,hogy sokan mennek a másik után,mint a birkák,divatban is ha az egyik elkezdi,akkor utána mindenki azt vesz fel..

2016. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

szerintem a barf, a nyers etetés nagyon jó dolog, de a barfos tagok egy része átment szektába. vannak állítólagos hozzáértők, gondolom magukat jelölték ki annak, egy állatorvos diagnózisát, kezelési módszerét képesek lehordani és a beteg kutyának ajánlanak mindenfélét, mert a gyógyszer méreg, de ha nyersen etetsz virágporral pitypanggal lazacszemet és birkafarkat akkor majd elmúlik minden baja. szénhidrátot ne adj, ha véletlen adsz akkor biztosan minden baj abból származik!! jó lenne, de ez nem ilyen fekete-fehér. hogy valaki szarvast vagy lazacot ad a kutyájának, miért lenne baj, ha telik rá az tök jó, a kutyának a javára válik. a kókuszolaj is jó dolog, de amiket ott levágnak, hogy csak és kizárólag egy márka jó és punktum, na ezek voltak akik pár éve ugyanilyen véres szájjal védték mondjuk az acanát és köpték le azokat, akik mással mertek etetni. nem kell ennyire belebolondulni.

amikor antalvali meg patadoki féle indoklásokat látok, már megyek el onnét, nem ér ennyit a lelki békém. megindokolnak már minden hülyeséget, pedig TÉNYLEG a természetesség lenne az egész lényege, de néha már túlzásba viszik.

abba bele sem kezdek, mikor arról papolnak hogy jajj a gyógyszerek jajj a hormonok szteroidok stb. etess lazacolajat az megoldja, de azt valahogy figyelnem kívül hagyják, hogy nem sokan etetnek szabad tartású állattal biogazdálkodásból, a bolti állat (hentesnél is, piacon is!) ugyanúgy tele van nyomva ezekkel. ettől még nem lesz rossz a nyersetetés, de ez nem egy csoda dolog, nem old meg mindent, nem mindenkinek jön be, nem minden esetben ez legeslegjobb megoldás (néha veszélyes is és van, hogy ilyenkor is tovább nyomják).

2016. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne vonjunk párhuzamot a gyorséttermi kajálás és a tápozás között. A tápok között is vannak manapság nagyon jó minőségűek, amikkel nyugodtan lehet etetni a kutyákat, nem lesz semmi bajuk később sem.

De ha körbenéz az ember a BARF-os csoportban, láthatja, hogy nem mindegyiknek válik be ez az étrend, több kutyának volt már bélgyulladása, törtek ki fogok, illetve pont tegnap írták, hogy a csodálatos szarvasagancs rágcsától valamelyik kutyának lekopott a szemfoga. Valamelyik kutya nem "tud" rágni, hetente írnak kutyákról, amelyik kishíján megfulladt. Ha ezeket a példákat ragadjuk ki, akkor már nem is olyan dolog a BARF.

Azért szerintem az itteni és a csoportban lévő gazdik többsége próbálja a legjobbat adni a kutyáknak, de nem kell feltétlenül a földbe döngölni a másikat, mert nem etet nyersen, amire persze 1001 indoka lehet. (És szerintem nem lesz attól rossz gazdi, hogy a 10. emeleti garzonlakásban nem szerez be egy 110 literes fagyasztószekrényt és nem a fővám téri piacon kezdi a reggeleit.)

Az antalvalizást továbbra is rémesnek tartom, amikor nyomják a chia magot a kutyába, meg a lazacolajat, stb. (Az egyik válaszolónak üzenem: a 990 Forintos kókuszolaj nem jó, csak a 3800 Forintos :D )

Az én kutyám tápot eszik, de lehet, hogy egyszer kipróbáljuk a BARF-ot is, de most se idő, se hely, se pénz nincs ahhoz, hogy ennek nekiálljunk.

2016. ápr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"nem értem,miért baj,hogy próbálják megadnj alegjobbat a kutyáknak"


Szerintem te nem olvastad el, amit írtam. Az nagyon jó, hogy a legjobbat akarják adni a kutyának, a túlzásokkal van bajom. Pl amikor a kutya étkezésére jobban odafigyelnek, mint a gyerekére. A kutyának "ne adj olyat, ami nem hasznos", de a gyereket tele lehet nyomni édességgel. Másik, hogy amit itt is írtak, hogy egyesek szerint a nyers a megoldás mindenre és aki nem nyersen etet, az mérgezi a kutyát még akkor is, ha orvos mondta, hogy a súlyos bélbeteg kutyát most nagyon megviselné a nyersre váltás.

Tényleg kezd Antal Valiba átmenni a dolog, de az a legviccesebb, amikor a gazdi és családja marad a gyorskajánál, de a kutya csak extra bio nyerset ehet.

2016. ápr. 2. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!