Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most emiatt 1 hónapig ne...

Most emiatt 1 hónapig ne vigyem sétálni?

Figyelt kérdés

A kutyám puli mix, így iszonyú sok és vastag, kb 15-20 cm-es szőre van. A kozmetikus csak május elejére tudott időpontot adni, tehát még egy hónap. Most viszont egy hete minden nap(!) találtam benne kullancsot, volt amelyik már jól megszívva, nem tudom mióta lehetett benne, de ezt is csak a szerencse miatt találtam meg, lehetetlen benne észrevenni.

(Ráadásul a hétvégén lett lekezelve bolha-kullancs elleni szerrel).

Most emiatt komolyan egy hónapig ne vigyem ki, amíg beleragad minden faág, bot, a szőrébe, és kint az erdős-gazos részeken telemegy kullanccsal? Mégis mit tegyek ez ellen?

És milyen cseppet/sprayt/nyakörvet ajánlanátok kullancs és bolha ellen, ami beválik ekkora szőrű kutyánál is?

Előre is köszönöm a segítséget.



2016. ápr. 1. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Most őszintén, én magam rendbe tudom tenni a puli kutyáimat, nem egy akkora was ist das.
2016. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
keress egy másik kozmetikust vagy próbáld magad levágni a szőrét legalább csak egy kicsit
2016. ápr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Szerintem ha fogsz egy ollót akkor valamennyire csak le tudod vágni. Legalább annyira hogy észre tudj venni egy kis kullancsot. Meg tényleg rendszeresen nézd a kutya szőrét, hogy véletlenül se legyen nagyobb baj. A sétát ne vond meg tőle.
2016. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Hol laksz, hogy 1 hónapra van csak időpont?? Keress olyat aki meg is csinálja.
2016. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, 3 kozmetikus van erre, ebből kettő fel sem vette a telefont több napos próbálkozással, a harmadik pedig ennyire adott időpontot, jó kérdés, hogy miért:D

Nem mertem eddig nekiállni ollóval, mert nem szeretném összenyírbálni, de ha minden kötél szakad, muszáj lesz, mert ez így nem állapot, hogy naponta találok benne.

Esetleg bevált nyakörvet vagy valamit tudtok ajánlani, ami nektek hatékony volt?

2016. ápr. 1. 16:48
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Hivogass meg kozmetikusokat! Biztos lesz egy aki tud hamarabb is fogadni. Bar bizony ilyenkor domping van! Merre laksz??? hatha tud vki ajanlank kozmetikust
2016. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Foresto és geránium olaj kombó
2016. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vmi spot-on, mert a nyakorvnek erintkeznie kell a kutya borevel!! Spoton is ugy kell eloszlatni.


Meg a geranium olajat ajanljak sokan, jovoheten en ia veszek. Mi forestot hasznalunk,de nalunk mar rovid szorben vannak az ebek :)

2016. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig nem nyakörvet ajánlok ilyen szőrű kutyának, és nem is spotont, hanem tablettát, méghozzá a BRAVECTO-t!!! Olvass utána! Nem hagyja el, garantált hatás!
2016. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Bács-Kiskun megye. Köszönöm az eddigi válaszokat, a tablettáról még nem hallottam, majd utánanézek, hátha hatékonyabb. A sprayt is nagyon nehéz a bőréra fújni, ennél szerintem bármi jobb.
2016. ápr. 1. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!