Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetés van ha a...

Milyen büntetés van ha a kutyán nincs póráz se szájkosár a városban?

Figyelt kérdés
ma voltam a városban és a főtér mellet volt egy nagy lóbaszó barna kutya ami egy sokkal kisebb kutyára támadt rá és a járókelők se tudtak semmit tenni. egyik kutyán se volt póráz se szájkosár a kisebb kutyus gazdája próbáta menteni, de nem tudott semmit tenni igazából, a nagyobb kutyás nő meg baszott az egészre.de a kiskutyát ugy megsajnáltam basszus komoly baja is lehetett volna. csak kíváncsi vagyok hogy ilyen esetben mi van?

2016. ápr. 1. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Szájkosár nem kötelező! Póráz elvileg igen, de miután a kicsin sem volt póráz, így semmit nem szólhat. Igen neki lett baja-már ha lett baja, mert attól, hogy visít egy kiskutya, nem biztos, hogy megharapták, tapasztalat! Az én németjuhászom is futott JÁTÉKBÓL egy kiskutya után, és még szerencse, hogy egy méterrel le volt maradva, mert így mindenki látta, hogy a kiskutya félelmében visít, tehát egy méter távolságból esélye sem volt megharapni a kiskutyát, így mindenki látta, hogy a kicsi kutya hisztiből visít! De egyébként ha utolér egy kiskutyát, akkor sem támadja meg, csak azért írtam, hogy tudjál róla, nem tudom, van-e kutyád, de ez így van. Másik dolog, nálunk rengetegszer a kicsi kutya jön oda és elkezd acsarogni meg támadni az enyémre, az enyém van annyival intelligensebb, hogy üvegnek nézi az ilyen kiskutyákat. ÉS A GAZDIKÁK NEM SZÓLNAK RÁ A KISKUTYÁJUKRA, hogy kuss legyen, ne hergeld a nagyot, mert ők kicsik és nekik szabad! De ha a kicsi-mivel nem szól rá a gazdi- még bele is jön a dologba és odamerészkedik, esetleg bele is csíp az enyémbe, akkor aztán nem harap vissza az enyém, de nagyon félelmetes hangon ráhörög! És ilyenkor is visít a kis hülye és a méghülyébb gazdája még fel van háborodva. Érted, mit akarok ezzel mondani?
2016. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszodat. Tudom én is, hogy álltalában a kisebb kutyák a pofátlanok, de ilyet még nem tapasztaltam. Csak ez a kutya azért tényleg elkapta rendesen a kicsit, most majd tanul belőle...
2016. ápr. 1. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Póráz elvileg kötelező és 30.000nél kezdődik.

Semmit nem tehet, mivel a kicsi is póráz nélkül volt. Persze mindenki a kicsit sajnálja, érthető is. Ha rajta nincs póráz az nem baj, de a nagykutyás rohadjon meg általában, pedig sokkal inkább a kiskutyák mennek neki a nagynak. Persze nem minden esetben.

Meg nem tudhatjuk a körülményeket sajnos, hogy miért mentek össze. A kutyák nem nézik a méretet, csak azt hogy a másik rátámadott.

2016. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ha egyik kutyán sem volt póráz, akkor kár a kiskutyásnak azzal érvelni bármi ellen is, hogy a nagy szabadon volt. amúgy én senkitől sem hallottam, hogy büntetést kapott volna, a közteresek legtöbbször szarnak az egészre, amíg normális a kutya (itt ugye nem voltak azok), rájuk se szoktak nézni... engem nem zavar, amíg bírnak a kutyával. a szájkosár meg tudtommal sehol sem kötelező, talán néhány kerület kiadta, de nálunk ilyenről nem tudok.

én is sajnálom a kiskutyát, de félig látott jelenetből nehéz mit mondani. az én kutyám kapott oda másik kutyának, miután az folyamatosan b&szogatta, a gazdája nem szólt rá, az enyém rászólt. ezek után neki állt feljebb, hogy az enyém agresszív. természetesen az enyém volt a nagyobb...

2016. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 - Nem. A póráz ugyan kötelező, de a szabálysértési törvényben nincs benne, így nem lehet miatta bírságolni. Kivéve védett természeti területen, ott megbírságolhatnak, mert az benne van, de az utcán nem.


Van egy-két kreatív önkormányzat, akik hoztak rendeletet a "közösségi együttélés szabályairól" ennek megkerülésére, abban benne lehet a póráz is, akkor büntethetnek (simán alkotmányellenes ez egyébként, ugyanúgy, mint a korábban az AB által elkaszált helyi szabálysértési rendeletek, de ez nem zavarja őket).

2016. ápr. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!