Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutyust, hogy...

Egy felnőtt kutyust, hogy lehet megtanítani labdázni?

Figyelt kérdés

Az ilyenekkel legyszi ne gyertek: pl: nem lehet megtanítani labdázni, ha nem akar! Meg hasonlók...

Köszi szépen :* . ^^



2016. ápr. 2. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Hát az idősebb kutyákat nehezebb "megtanítani" mert már nem olyan játékosak,és attól is függ hogy milyen fajta kutyád van.
2016. ápr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3 éves, magyar vizsla
2016. ápr. 2. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit várnál el tőle pontosan? Apportírozást, mint feladatot, vagy önfeledt játékot? Előbbit meg lehet csinálni, utóbbit viszont nem, ha egyszer magától nem akarja. A játék az játék, azért csinálja a kutya, mert élvezi. Ha nem élvezi, nem fog vele játszani, ha fejreállsz, akkor sem.
2016. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

pedig erőltetni tényleg nem lehet. vannak módszerek, amikkel meg lehet próbálni, de ha a kutya alapvetően nem apportos, akkor nem fogja azért csinálni, mert élvezi, max mert megkéred rá és esetleg kap érte valamit.

én úgy kezdtem az enyémmel, hogy klikkerrel elértem, hogy legalább fogja meg a játékot, mert neki ez se ment. aztán ha már ez ment, akkor vártam, hogy egyre több ideig fogja, ha esetleg megmozdította a fejét és továbbra is a szájában volt akkor extra dícséret. így nagyon apránként rávettem, hogy kicsit hozza oda nekem, ebből fokozatosan az lett, hogy eldobtam a cuccot és visszahozta.

párhuzamosan, mikor már megfogta legalább, akkor csinálhatod azt, hogy megfogod a nyakörvét, elgurítod a labdát (nem messzire, közelre!) bíztatod hogy menjen utána és ha elindul, te elindulsz a másik irányba (csak akkor, ha már elindult érte, ne előtte, nehogy leforduljon) futsz ahogy csak bírsz és hívod, bíztatod. ha beér, jutalmat kap (kaja, másik játék, akármi). ezt jó sokat gyakorolni. az elején nem baj, ha félúton eldobja a labdát, legalább megfogta, de fokozatosan el kéne érni, hogy hozza is neked oda.

ami segíthet még, az a kajával tömhető játék, eldobod, szólsz neki, ha visszahozza (az elején akár csak pár centiről) akkor kinyitod a játékot és adsz neki belőle kaját. sokáig ismétled. de soha sem addig (egyik részt sem), amikor a kutya már szenved és unja.

itt jön képbe, hogy alapból apportos -e. az enyém nem az, neki nem buli az, hogy órákig dobálom neki a labdát és visszahozza, bár pár év alatt sikerült elérni, hogy most már élvezi egy darabig, de könnyen ráun, ezért csak addig szoktam csinálni, amíg tényleg élvezi. ha lerakja messzebb és oda kell mennem érte az sem érdekel, földön rúgdosni is szoktam. ő alapvetően huzakodni jobban szeret, a megszerzős, kergetős, tépős játékot szereti. az apport része nem fekszik neki, ezért csak akkor játszik vele ilyet, ha ő kezdeményezi (ezt le lehet pontozni, hogy nem lehet ilyet engedni mert falkasorrend blabla de több évnyi szenvedés után kaptam ezt a tanácsot és lám, működött). rendes munkaapportja nincs, mert nem volt rá szükségem, ha kérem odahoz dolgokat, de ezzel nem szenvedtem tovább.

ha szerencséd van akkor apportos a kutya, csak még nem tudja, de így elő tudod hozni.

2016. ápr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat😌

Ki próbálom a jutifalival tölthető labdát

2016. ápr. 5. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!