Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egyszer megharap onnantól...

Ha egyszer megharap onnantól mindig megfog?

Figyelt kérdés

Ma megharapott a kutyám. Épp evett, miközben én még tettem volna a tányérjába és igy félre nyomtam kicsit a fejét. Ezzel még nincs és nem is volt gond, megértettem hogy odakapott. De amikor szálltam be a kocsiba igy utánnam szaladt és majdnem "megcsipte" a vádlim.


Miért csinálta ezt?



2016. ápr. 2. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, mert bármit megtehet, és ezért sem kapott egy akkora sallert, hogy beleszédüljön. :)
2016. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha meg kolyok akkor saller,ahogy az elozo irta...nem kell leszakadjon a feje de azert jo nagyot csapj oda (legmegfelelobb eszkoz egy osszetekert ujsag) vagy elkapod a nyakan a bundat es jo durvan megcibalod. Persze nem most utolag a leirt harapasert:)))

Mikor eszik ujbol megprobalsz odanyulni,ha szo nelkul turi akkor ok ha nem akkor jon a saller,ezt eljatszod vele parszor ameddig szo nelkul turi,hogy beleturkalj a kajajaba...

Ennel a fazisnal vagyok az ot honapos kutyammal de hajlamos ujbol es ujbol beprobalkozni...

Ha meg felnott kutya akkor sajnalom ezt mondani de mas gazdi vagy menhely mert ha eddig nem tudtad megnevelni,valoszinu,hogy ezutan sem fogod es eldurvulhat a helyzet...

2016. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha még kölyök, akkor pont nem saller a megoldás, ha meg felnőtt, akkor nem a menhelyre visszaadás. Jézus -.-'

Kutyaiskola. Kölyöknek óvoda.

2016. ápr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nahaaat:)

Azt irtad,hogy nem kapott meg akkora sallert...

Na szoval megkerlek fejtsd ki bovebben mert nagyon erdekelne mivel az en kutyamnal a saller sem sokat segit(egy ket nap alatt elmulik a "hatasa")

De szerintem akit kolyok koraban meg tudnak nevelni annak felnott koraban nem kell a saller,ezert logikusnak lattam,hogy te is kolyokre irtad a sallert.

Es komolyan erdekelne a velemenyed.

Az en kutyam egy nagyon dominans,kemeny ot honapos kaj es kangal keverek. Kiskoratol eljatszom vele ezt a kajaelvevosdis cirkuszt de barhogy megverem(nem felreerteni,nem bantalmazom csak megcsapkodom egy ujsaggal,porazzal)megcibalom ugyis masnapra megmorog ha a kajajahoz akarok nyulni soot most ahogy mar eleg nagy kezdett lenni ketszer meg is harapott. Megjegyeznem,hogy a kapun en megyek ki elol stb.kajat is ugy kap,hogy leul szepen,leteszem a taljat,beleturkalok es csak akkor megy kozel mikor azt mondom szabad de amint enni kezdett tobbet nem akar odaengedni a kajahoz...

Nem tudom mit ronthattam el

2016. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert nincs megnevelve, nem te vagy a falkavezér, nincs tekintélyed nála, stb. Egy jól nevelt kutya ételébe bármikor belenyúlhat a gazdája.

Kutyaiskolát ajánlok.

2016. ápr. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első vaálszom természetesen nem részletes szakvélemény volt, hanem némi iróniával fűszerezett utalás hogy vélhetően semmiféle elvárás nincs támasztva a kutyával szemben, és nincs felé semmilyen érthető és hatékony módon jelezve, hogy ne csinálja már, amit csinál.


"De szerintem akit kolyok koraban meg tudnak nevelni annak felnott koraban nem kell a saller,ezert logikusnak lattam,hogy te is kolyokre irtad a sallert."

És úgy véled, hogy a kérdező kölyökkorában meg tudta nevelni a kutyáját, csak az mnegbolondult és mégis megharapta? Egyáltalán azt tudod, hogy nála van-e kölyökkora óta, vagy felnőttként fogadta be? Elképzeltél egy szituációt ebből a három mondatnyi információból, amit kaptunk, de az egyáltalán nem biztos, hogy a valóságot tükrözi.


"Kiskoratol eljatszom vele ezt a kajaelvevosdis cirkuszt de barhogy megverem(nem felreerteni,nem bantalmazom csak megcsapkodom egy ujsaggal,porazzal)megcibalom ugyis masnapra megmorog ha a kajajahoz akarok nyulni soot most ahogy mar eleg nagy kezdett lenni ketszer meg is harapott."

Hát ez kérlekszépen azért van, mert nem érzed át igazán az ilyen típusú kutyákat (megjegyzem, én se, de én ezért nem is tartok; kollegámtól igyekszem tanulni, aki viszont penge velük), meg úgy általában a kutyanevelést sem. Ha folyton az arcába tolakszol evés közben, hogy csesztesd, meg kicsit megcsapkodd újsággal, amikor ő csak békésen enni akar, ne csodálkozz, ha már a látványodra is felmegy benne a pumpa. Másképp kell ezt csinálni, de hogy hogyan, azt látatlanban nem tudom megmondani. Viszont keress sürgősen egy pásztorkutyákhoz értő kiképzőt, mert ha az a kutya felnő, és továbbra is ezt játszod vele, abból még lehet baj, és az nem a kutya hibája lesz.

2016. ápr. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mellesleg a keleti típusú pásztorkutyákról azt kell tudni, hogy kint az eredeti környezetükben nincsenek ám halálra etetve. Aki hagyja, hogy elvegyék a kajáját, az meghal, már kölyökkorban. És te egy ilyen ösztönvilággal rendelkező kutyának a kajáját fenyegeted rendszeresen, remélhetőleg még a szemébe is bámulva, hogy tutira kihívásnak tűnjön, és csak egyre idegesebb legyen tőle a kutya ahelyett, hogy egyre jobban viselné. Viszont annyira meg nem gondolod komolyan, hogy tényleg lezúzd, amikor erősködik, csak tessék-lássék csapkodod, de tőle meg elvárnád, hogy így is komolyan vegyen.

Érzed ugye, miért nem működik, amit akarsz? Eleve egy marha nehéz téma, és te még rosszul is kezeled.

És félreértés ne essék, egy ilyen típusú kutyánál baromira nem az elverés az első megoldás, ami eszünkbe jut. Persze így, hogy hónapok óta húzod az agyát, lehet, hogy nem marad más, de erről kérdezz meg szakembert, személyesen, lássa a kutyát, és mondom, értsen a keleti típusú pásztorkutyákhoz.

2016. ápr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6.

Igazad van, ne haragudj

3éves kutya, és igen velünk van 3hónapos kora óta (nem menhelyről)

Nemetjuhász kutya

2016. ápr. 3. 07:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs tekintélyed előtte, nem tekint feljebbvalónak.

Nem, nem szabad megérteni, hogy odakapott evés közben. Nem teheti meg.

Egy német juhász nagyon értelmes kutya, csak nevelni kell. Javaslok egy jó kutyaiskolát, ahol te magad is sokat fogsz tanulni arról, hogy hogyan állítsd helyre a kapcsolatot a kutyáddal, hogy ilyen fel se merüljön benne, hogy megharaphat.

2016. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%

Akumi,

Koszonom a valaszodat. Megerositetted bennem amit sejtettem.

Igazad van a sok cseszegetes lehet az oka,hogy felkapja a vizet. Legutobb picit durvabb voltam vele,azota pedig latom,hogy felve eszik nehogy "el akarjam venni ujbol"

Maskepp ugy erzem nincs bajom vele, ul ,fekszik parancsokra halgat,behivas egesz jol mukodik, a porazon csak akkor huz ha mas kutya van a lathataron de ezen is dolgozunkmes ugy latom eredmenyesen.

Koszi a valaszodat es elnezest a kerdezotol,hogy eltereltem a temat.

Visszaterve a lenyegre azt hittem kolyok kutyarol van szo, ha harom eves akkor mar szerintem sulyosabb a problema,en tenyleg azon gondolkodnek,hogy mas gazdit keressek neki.

2016. ápr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!