Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy fajtatiszta...

Mennyibe kerül egy fajtatiszta kb fél éves kuvasz kölyök törzskönyvvel és törzskünyv nélkül?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 3. 00:33
1 2
 1/12 bollocks ***** válasza:
77%
A törzskönyv nélküli kutya nem fajtatiszta.
2016. ápr. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
TK nélkül nincs Kuvasz, mivel az nem lesz fajtatiszta, fajtatisztához meg nem opció a TK hanem kötelező és a MEOE állítja ki. A fajtatiszták talán 100 körül mozognak, a keverékek pedig 40 szerintem, de azok olyanok is.
2016. ápr. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Azért lehetne pontosítani! Egy kutya NEM a törzskönyvtől lesz fajtatiszta! Fajtatiszta lehet törzskönyv nélkül is, csak azt nem minősítik annak, nem bizonyítható hogy valóban minden felmenője Kuvasz! Ezért erre nem mondjuk azt hogy fajtatiszta. Szóval lehet hogy a kutya 100%ban Kuvasz törzskönyv nélkül, sőt, akár annyira jó, hogy kiváló küllemre jellemre stb stb. Ez nem papír függő, de ha biztosan Kuvaszt akarsz, természetesen papírokkal legyen jó helyről! :)
2016. ápr. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta kuvasz 100 ezer környékén.

Törzskönyv nélkül tenyésztő nem ad el kutyát.

2016. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

De, a kutya a törzskönyvtől lesz fajtatiszta!

Van kötelező ebösszeírás, ott is be kell írni a kutya fajtáját és törzskönyvi számát. A magyar fajtákra (mint a kuvasz) adókedvezmény is lehetséges (már ha egyáltalán kivetett ebadót az önkormányzat). Magyar fajtának pedig az a kutya minősül, amelyiknél törzskönyvvel tudjuk igazolni a fajtatisztaságot. Bármennyire is kuvasznak néz ki, ha nincs törzskönyv, akkor hivatalosan nem fogadják el kuvasznak és lehet utána adót fizetni. Amúgy meg pont a magyar fajták egészen olcsók még törzskönyvvel is, általában 40-100 ezer között már lehet kapni magyar kutyákat.

2016. ápr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Látom a szövegértés nem megy. Igen, az hitelesíti, de amikor még nem volt törzykönyvezés is volt Kuvasz! Vagy az mind korcs volt? Nem, a fajtatisztaság adott törzskönyv nélkül is, semmi köze apapírnak hozzá! DE mint írtam is, azzal igazolhatod hogy valóban az. Maga a kutya lehet papír nélkül is 100% ban fajtatiszta vérvonal (csak nem lehet bizonyítani, de attól még lehet) az pedig megint más dolog, hogy ezeket nem nevezzük fajtatisztának!
2016. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bollocks ***** válasza:
67%
Mielőtt nem volt törzskönyvezés, nem létezett a fajtatisztaság fogalma.
2016. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Pont ezt akartam írni. A fajtatisztaság nem egy biológiai fogalom. Legalább is én biológia könyvben még nem láttam a definícióját. A fajtatisztaság tisztán adminisztratív kérdés. Ha le van papírozva, akkor fajtatisztának minősül akkor is, ha titokban vagy akár a fajtagondozó szervezet (ország) felügyelete mellett időnként más fajtákat is bevesznek a vérvonalakba valamilyen okkal. Ha meg nincs lepapírozva, akkor az bármi lehet, csak fajtatiszta nem.
2016. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Én ismerek fajtatiszta, TK-s szülőktől származó TK nélküli fajtatiszta kutyákat, amik hivatalosan nem fajtatiszták.


És ismerek TK-val rendelkező, nem fajtatiszta vagy nem attól a szülőpárostól származó kutyákat, ami a TK-n fel van tüntetve. Sajnos nem egy-kettő, hanem sok "tenyésztő" trükközik a kutyákkal, a bejelentésekkel és a származási lapokkal.

2016. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És akkor mi van. Ettől még továbbra is csak adminisztrációs kérdés a fajtatisztaság. A csalás is adminisztrációs kérdés.
2016. ápr. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!