Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasolnátok?

Milyen kutyát javasolnátok?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakom, de 1 éven belül (ősszel, valószínűleg) költözöm lakásba, de mindenképp bent tartanám első sorban. Levelező suli miatt rengeteg időt tudnék szánni rá, de később is mindenképp 2-3 óra naponta minimum.


Kistestű (vagy közepes), higgadtabb természetű fiú kutyában gondolkodom. Szemezgetek a Yorkshire terrierrel, a mopsszal, beagle-lel.


Mit javasolnátok?



2016. ápr. 3. 09:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az említett két fajtához egyébként örülnék, ha javasolnátok tenyésztőt is Csongrád megyéből.
2016. ápr. 3. 09:20
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

A beagli nagyon nyugodt fajta ,a yorkshire is jó ötlet.

A spiccet ajánlanám ,abból van nagy még kicsi méret.Azok is nagyon nyugodtak.Azok levesebbeket is esznek ,mivel kistestűek ,de a máltai selyem kutya is jó ,bár azok hiperaktív ,de okosak is ,szót fogadnak.Minimum naponta 3-szor le kell vinni a kutyákat.

Remélem segítettem.

2016. ápr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg * kevesebbet*
2016. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A beagle nem nyugodt.

Nagyon hiperaktív, ráadásul amint megérez valami szagot elkezd utána futni.

Tapasztalat.

Szóval beaglenrk sok mozgás.



A mopsznak nincs nagy mozgásigénye, és nem is szabad nagyon sokat hajtani, mert nehezen vesz levegőt.


Yorki.. hm..

Hát, erről nem tudok sokat.

De szalonba mindenképp vinni kell.

2016. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Beagle: Rossz házőrző, de jó jelzőkutya. Az agresszív viselkedésnek nyoma sincs benne. Vadászkutya lévén rengeteg mozgásra van szüksége, nagyon aktív kutya. Ha nincs rendesen lefárasztva, lemozgatva, rombol és szökik. Megkeseríthetitek könnyen egymás életét. Sokan mondják, hogy a beagle buta kutya, de ez egyáltalán nem igaz! Rendkívül okos, szelíd és lelkes, jól tanítható, DE hatalmas türelem és következetes, céltudatos nevelés kell hozzá. Könnyen a fejünkre nőhet! Mint a legtöbb kutya, ő is utál egyedül lenni...

Kennelek:

www.kutya-tar.hu/tenyesztok/fajtak/beagle


Mopsz: Mindig boldogan játszik és bolondozik velünk, mókás kutyus. Nincs túl nagy mozgásigénye, így megelégszik a több és rövidebb sétákkal. Séta közben figyelni kell, hogyha szaporábban veszi a levegőt, meg kell állni pihenni. Ajánlott vizet vinni, hogy csillapítani tudja szomját. Meleg, párás időben inkább hanyagoljuk a sétálást, vagy nagyon vigyázzunk, mert nem bírják azt az időt. Hajlamos a túlhevülésre. Ezekre azért kell figyelni és vigyázni, mert rövidebb arckoponyája miatt nehezebben veszi a levegőt. Horkol és szuszog. Nagyon szeret enni, ezért hajlamos az elhízásra is, oda kell figyelni a táplálására. Ha ezek nem zavarnak, jó társ válhat belőle!

Kennelek:

www.kutya-tar.hu/tenyesztok/fajtak/mopsz


Yorkshire terrier: Cuki külseje és kis mérete ellenére ne felejtsük el, hogy terrier, terrierekre jellemző tulajdonságokkal és a vele járó makacssággal! Merész, vállalkozó kedvű és jó jelzőkutya, a gazdit nagyon szereti. Viszont neki is fontos, hogy következetesen neveljük. Szereti a hosszabb sétákat és szívesen kísér el minket kirándulni is. Divatkutya, ezért nála különösen figyelni kell, hogy jó helyről vegyük. Szőrét rendszeresen kell ápolni.

Kennelek:

www.kutya-tar.hu/tenyesztok/fajtak/yorkshire-terrier


Egyébként ha nincs komoly versenyszándékod a kutyussal, és nem vagy szerelmes egy adott fajtába, akkor tökéletes lehet egy menhelyi mix. Az ottaniak biztos szívesen segítenek az igényeidnek megfelelő kutyát kiválasztani! Nézz körül a közeli menhelyen, hátha beleszeretsz egy ártatlan bociszempárba ;)


Ha maradsz a törzskönyves kiskutyánál, akkor keress fel tenyésztőket, írj nekik bátran, kérdezz és menj kiállításokra! Így többet megtudhatsz az adott fajtáról!


Remélem tudtam segíteni, jó kutyázást! :)

2016. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A yorkie és a beagle nem higgadt természetűek.

A yorkie terrier, és bár kicsi, de pörgős, nagy a mozgásigénye.

A beagle vadászkutya, sok mozgásra van szüksége, és kissé nehezen nevelhető, különös tekintettel a megbízható behívásra.

Mopsznak nincs nagy mozgásigénye, de nekem személy szerint nem szimpatikus a nyomott orra és a dülledt szeme miatt - mindkettő egészségtelen a kutya számára.

Tenyésztőket nem ismerek ezekből a fajtákból.


Mielőtt döntesz, azt javasolnám, hogy nézz körül néhány menhelyen is. Szoktak lenni kölyökkutyák is, ha azt szeretnél. Hátha ott találod meg a kutyusodat. :)

2016. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat!


Egyelőre még nézelődök a fajták természete után, az eddig felsoroltak puszta külső szimpátia alapján kerültek a listára.


Nem két perc alatt akarom eldönteni, persze, a menhelyen is nézelődöm még, de nem találtam idáig szimpatikus kutyust.

2016. ápr. 3. 12:04
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként, nyitott vagyok más fajtaötletekre is. Az eddig felsoroltak puszta külső szimpátia alapján kerültek a listámra.


Legszívesebben Husky-t tartanék, a természetével és mindenével együtt szeretem, az lenne a fajtaszerelmem. De nem volna szívem egy 3 szobás lakásba bezárni a későbbiekben. Meg én sem szívesen osztoznék kisebb helyen egy nagytestű kutyával.

2016. ápr. 3. 12:08
 9/11 anonim ***** válasza:

menhelyi kutyus is jó választás lenne.

vagy fajtamentőknél kell kérdezni. (pl havanese)

nevelés kérdése...

2016. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a beagle jó választás, ha tényleg tudsz rá kellő időt szánni, nekem is beaglem van és igazi kis szeretetbomba, de tudni kell róluk, hogy elég határozott elképzelésük van, hogy minek, hogyan és mikor kellene történnie, ezért korán rá kell vezetni őket, hogy TE vagy a főnök.
2016. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!