Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy idegen ember kutyájába...

Ha egy idegen ember kutyájába belerugok vagy pofánverem akkor azért megbűntethetnek?

Figyelt kérdés
Van egy ő akinek teljesen agresszív a kutyája és már másodszorra fordult elő hogy hosszura engedte a pórázt hogy elérje a kutyámat(peddig tudja hogy aggressziv az övé) és neki ugrott az én kutyámnak. Először kisgyerekkep volt akkor még nem mondtam semmit de most egyedül. Amikor hátrarántottam a kutyámat meg ő is akkor mondtam hogy most vágd fejbe! Erre meg azt mondta hogy nemkérdeztem amit meg ezután mondtam azt inkámb nem irom ide. Sose szidja le a kutyáját, ilyenkor egy pofont minimum megérdemelt vilna az s szocializálatlan dög, de a következő alkalomkor megteszem helyette. Kivéve akkor ha ezért jogosan feljelenthet. Feljelenthet?

2016. ápr. 3. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Te mit szólnál, ha valaki ugyanezt tenné a te kutyáddal? Ha lesz valami maradandó baja, akkor szerintem igen, feljelenthet.
2016. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben pofán rugnam a dogot ha nekem, vagy a kutyámnak akarna ugrani, a gazdát meg feljelentheted, hogy rád engedte a kutyajat. Nem a kutya hibája amúgy, a gyökér gazdájának kéne, megnevelni a kutyajat.
2016. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkor adjusztálod meg az idegen kutyát, amikor a közeledbe ér és védekezned kell, arra nincs mit feljelenteni. De utólag azért akár pofon verni egy idegen kutyát, mert a gazdája nem úgy reagál, ahogy te elgondolod, az már nem elfogadható.
2016. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es. Ha a te kutyádnak menne neki ugy egy kutya hogy a tiéd rövidre van fogva mert tudod hogy egy aggressziv amelyik felétek jön és odaengedik a tiédhez majd neki ugrik akkor te elhuzod a kutyádat és szó nélkül mentek tovább??? A gazdája még csak annyit se mondott hogy bocsánat. Először továbbmentem másodszor szóltam de ha harmadszor is ugyan ezt eljátsza akkor nemtudom mit csinálok...
2016. ápr. 3. 15:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és bem csinálnák ugyan ezt a kutyámmal mert ha az enyém ilyet csinálna akkor egyből lebsznám.
2016. ápr. 3. 15:36
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Harmadszor sincs jogod egy idegen kutyát azután megpüfölni, miután már elhúzta a gazdája. Ebben az esetben csak és kizárólag a gazdával játszhatod le a meccset, de a kutya így már tabu.
2016. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább lenézően kéne veke közölnöd hogy milyen nyomi akiért nem tudja megnevelni a kutyáját aki nyilván főnöknek hiszi magát.

Nem az a baj hogy a kutyája bolond,hiszen bárkivek megeshet hogy félrecsúszik a nevelés,de hogy nem tesz semmit ellene,az vérciki. Legalábbis az én szememben.

2016. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mikor 12 éves voltam kutyasétáltatás közben kirohant rám egy nj, nem akart elmenni, egyre közelebb jött és a kedves gazdi sem volt a helyzet magaslatán(ilyenkor én mindig a két kutya közé állok "falnak" és valamiért engem sosem támadnak meg) mikor már majdnem elkapta volna a kutyámat szépen belerúgtam egyet, sikerült az alsó álkapcsát eltalálnom... na mind1 megúsztuk sérülés nélkül és a gazdának esze ágában sem volt feljelenteni, úgyse hitte volna el senki h egy 12 éves kislány a nagy dög németjuhászát rugdossa.... aztán később még voltak esetek... szerintem ha lehetséges először is kerüld a konfliktust, ha látod h jönnek menj át az út másik oldalára, vedd a másik oldaladra a kutyádat, h a két kutya között legyél és próbáld meg megkérni h ne engedje oda, mert a tiéd nem szereti(ez jobban beválik, mintha az övét minősítgetéd). ha pedig tényleg nincs más megoldás.... de miután már visszafogta, ne rugdosd és én személy szerint 10 kg alatti kutyákat nem bántanék mert még tényleges bajuk is lehet. ami meg a feljelentést illeti: nem hiszem h lenne belőle valami... nap mint nap találkozhatunk olyan esetekkel ahol egy kutya úgy megharapott egy másikat h varrni kellett, vagy még nagyobb baja lett és a kedves gazdi pedig felszívódott és ba*ott fizetni. nincs még olyan szinten a "kutyajog" hogy azzal tudjon foglalkozni h fifikébe belerúgott egy bácsi, mert rátámadt, de semmi baja nem lett....(és sajnos ez még az emberekre is igaz)
2016. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!