Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egy roszcsont kan...

A kutyám egy roszcsont kan kölyök. A parkba nem tudom hogy merjem-e elengedni. El merjem engedni? Vissza jönne hozzám?

Figyelt kérdés
Otthon mindent megcsinál ha kérem tölle. Pórázon nem megy valami szépen. A parkba nincs elkeritet rész kutyáknak. Szerintetek ha hivnám vissza jönne hozzám?
2008. szept. 22. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
először kertben vagy bekerített részen kellene megpróbálnod.egyébként én biztos nem merném:)
2008. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sztem valami elkerített parkban teszteld le először, hogyan viselkedik, hallgat-e rád.

Ha nincs semmi gond akkor megpróbálkozhatsz a kerítés nélküli területen való szabadjára engedéssel is.

Ha viszont hajlamos elcsatangolni, és nem is hallgat rád, akkor ne engedd szabadon még, mert a végén elkóborolhat egy közeli útra, ahol "matricát" csinálhat belőle egy arra haladó jármű!!!

2008. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

helló! én először olyan egy évesen mertem elengedni a vizslámat, de még akkor is nagyon paráztam,de hála istennek minden rendben volt, de azért már 1évesen már kicsit komolyabb, mint egy kölyök kutya.

milyen idős? és milyen fajta?

mert attól is függ.

2008. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Puli pumi keverék. 9 hónapos a csöpség. Amugy itthon mindent tud oda jön hozzám ha hivom.
2008. szept. 22. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi idős.

Szerintem egy kölyköt sokkal nyugottabban el lehet engedni, mert nagy a valószínűsége, hogy utánad rohan. Viszont az egy év körüli kutya már nem biztos. Ha fél év körül van, szerintem bátran elengedheted. Megbízhatsz benne. :)

Nekem előny volt az is, hogy iskolás a kutya. Amúgy, ha kutyás környezetben engeded el, nem fog elmenni (persze ez kortól függ). A kutyák miatt ott marad. Először én ezt nem hittem el, de a kutyaiskolás oktató szépen lecsatolta a pórázt és lám, tényleg nem ment el, csak a kutyákkal foglalkozott. Ha nem bízol meg benne, akkor vidd el iskolába, ott viszont kötelező lesz elengedned egy kis hancúrra :P

2008. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben olyan helyen engedném el, ahol más kutyákkal játszhat. Igaza van az előző válaszolónak, a többi kutya ott tartja. Arról nem is beszélve, hogy szüksége is van a többiekkel való ismerkedésre, szocializációra. Pórázon nem is tud futkosni.


Ha ki akarod hívni a játékból és nem jön, bújj el egy fa mögé, meglásd előbb-utóbb észreveszi, hogy eltűntél és keresni kezd. Persze ne forgalmas út mellett, mert ha őrülten rohangálni kezd téges keresve, kiszaladhat az útra.

Ha néhányszor ezt eljátszod vele, megtanulja, hogy figyeljen rád, mert egy kutyának nincs ijesztőbb dolog, mint hogy elveszíti a gazdáját.

Biztosan nem egyik napról a másikra érsz el eredményt, türelem kell hozzá.


Persze az is lehetséges, hogy a te kutyáddal semmilyen probléma nem lesz, és már az elején lelkesen megy a hívó szóra. Minden kutyus más.


Sok sikert!

2008. szept. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen! Nekem mudi kanom van, 6 hónapos koráig nem engedtem el, szenvedtem is később vele eleget. Amikor egészen kicsi volt a kutyád (3-4 hónapos), már akkor el kellett volna engedni őt és gyakorolni a behívást. Ebben a korban fajtától függetlenül még nagyon hűségesek a kutyák, nem is nagyon mennek messze. Kamaszkorban viszont kezdenek önnállósodni, az eddig tökéletesen behívható kutyákkal is több lesz a gond. A te kutyád most pont kamasz, sokkal nehezebb a dolgod, ha eddig még "élesben" (kint az utcán) nem tanítottad a behívásra. Engedd el és gyakorolj vele sokat, lehetőleg vidd el kutyaiskolába is. Nem hiszem, hogy könnyű lesz a dolgod, de sok gyakorlással még így is meg lehet nevelni.
2008. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!