Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen erős ellenérveket...

Milyen erős ellenérveket tudnátok felsorolni szaporító kutya vásárlása ellen?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szülei nemrég vesztették el fiatalon a törzskönyves kutyájukat..szerencsétlenség, mert a testvéreinélnek és a többi alom kutyusok is sokáig éltek (neten lehet megnézni).

Viszont most akarnak új kutyát,és kinéztek egy "kutyapárt" akinek szoktak kölykei lenni...törzskönyv szűrések semmi...szaporítós. De a szülő kutyák jól néznek ki,jó állapotban vannak..

Mondtunk már rémtörténeteket (amik maximálisan megtörtént esetek,én pl facebookon akarva/akaratlanul is nap,mint nap olvasok ilyet), próbáltunk hatni rájuk úgy,hogy a szűrések és egészség fontosságát hangsúlyoztuk,de semmi...


Valaki valami ötlet?lehet több is,az a lényeg hogy ők szépnek tartják azokat a kutyákat,és mivel korán elment a kutyájuk így nem látják az értelmét a megfelelő helyről származó kutyáknak.


2016. ápr. 3. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Mert nélkülük is születik épp elég selejt kutya, és ameddig az emberek nem váltanak szemléletet, és van kereslet a kutyáikra, addi ezek a szaporítók nem hagyják abba. Én arra biztatok mindenkit, hogyha nincs 100 ezer forintja kutyára, akkor inkább menhelyről vigyen haza. Több száz kutya közül biztos talál megfelelőt.

Ez a szaporítás undorító, 80-as évekre jellemző gondolkodás, úgyhogy jó lenne haladni a korral. Én büntetném azokat, akik nem ivartalanítják a kutyáika, ha nem tenyésztők.

2016. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj nekik arról, hogy ezzel a szaporítókat támogatják, éltetik. (Nálunk bolognese kölyök származik szapitól, húgomat lepte meg vele a nagyon fiatal, mit sem sejtő barátja. A kiskutya kétszer akkora, mint egy bolognese és egy éves koráig folyton beteg volt. Szapi nem szűr genetikára-ő pénzre megy)

Beszélj nekik arról, hogy a kutya fajtamentések nem ritkán heti 50-200 KÖLYÖK altatásáról tudnak országszerte fajtafüggően.

Beszélj nekik a menhelyekről. Hogy az altatás nem mindig humánus itt-ott-amott.

Hátha....

2016. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hiába..tudják hogy a menhelyek tele vannak,tudják hogy mennyi kutya hal meg ártatlanul..de nekik csak 1 fajta kell mert azt hiszik hogy amilyen természetű volt a kutyájuk akkor minden egyed ugyanolyan lesz teljesen,mint ő...fajtamentésnél sincs olyan, meg hát kölyök kell

.nem a pénzzel van a baj,mert az előzőre is volt és erre is lenne csak nem hisznek a törzskönyves minőségi kutyákban...mert azt hiszik,hogy minden tk-s kutya meghalhat fiatalon...én arra gondoltam,hogy bevinni őket menhelyre csak úgy nézelődni,vagy ha pl vinnénk adományt ilyesmi...és akkor hátha átlátnák jobban.. én is régen tk-s kutyát akartam,de amióta tisztában vagyok azzal,hogy mennyi kidobott kutya van,azóta csak ilyenek vannak,és voltak,és lesznek. Nagyon hálásak és bár nem kapom "készen", nevelni kell őket,sokkal könnyebb dolgom van,mint egy kölyökkel,mert ezek a sérült lelkű kutyák nagyon akarnak alkalmazkodni,hogy szeressék őket :)

2016. ápr. 4. 06:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Csudaklassz ötlet! Az adomány a menhelynek. :) Méginkább: sintértelep. Egészen más, mint a menhely, és nem tudom, melyik városból írsz-de szinte mindre igaz. Ez az oldal is megindíthatja a fantáziadat, a spániel fajtamentésé: [link]


Drukk megy!

2016. ápr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, mindent neked szántam, amit írtam, de a spániel fajtamentéses link egy másik kérdezőnek akart menni - hasonló jelleggel. :) Nem neked.
2016. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb fajtamentő tart örökbefogadó napot, vagy rendezvényeken kint van a standjuk stb. Egy ilyenre menjetek el és beszéld meg a fajtamentőkkel, hogy ha ott vagytok, akkor "véletlenül " említse meg, hogy mennyi gondjuk van a szapik miatt és meséljen elrettentő eseteket. Persze csak úgy véletlenül, ne direkt oktató célzattal, nehogy az legyen, hogy csak azért se.
2016. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!