Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyusom legyen?

Milyen kutyusom legyen?

Figyelt kérdés
Egy két kutyafajtát ismerek csak, azért kérdezlek titeket? Lakásban lakom, de lenne időm sétálni vele. Rövidszőrű, és kisebb termetű , esetleg térdig érő barátot szeretnék. Az sem baj, ha lustább fajta. A séták még beleférnek, de a túrázások, futások sajnos nem minden nap lennének kivitelezhetők. Chihuahua és társai kizárva, KUTYÁT szeretnék. (bocsánat, sejkit sem akartam ezzel megsérteni). Gondolgoztam , hosszabb szőrűn is. Esetleg spániel ? Igaz ellent mondok, mert neki hosszú a szőre, de talán még az is belefér. Vinném nyiratni is. Köszönöm.

2016. ápr. 4. 16:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyire nincs konkrét elképzelésed, és nincs semmilyen favorit fajtád, akkor menj el egy menhelyre, ott elmondod ugyanezeket, és nem egy kutyát fognak tudni mutatni neked :)
2016. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
60%
semmiképpen ne vegyél tenyésztőtől. én is azt javaslom, hogy menj el egy menhelyre. én is azt tettem. :)
2016. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Menhely, de egy kutyát napi 3-szor sétálni kell vinni minimum!!!!

Ebből 2: 30-60 perces, a másik meg olyan 1,5-2 órás.

2016. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Én mindenképp tenyésztőt javasolnék, annak ellenére, hogy a többi válaszadó a menhelyt javasolta.

Egy tenyésztőtől biztos kézből kaphatod a kutyát, és valószínűleg értesülsz arról, ha a kutyának bármi rendellenessége van. Ez egy menhelyen nem mindig biztos, mert oda olyan kutyusok kerülnek, akiknek valami hibájuk volt, stb. De ezzel szemben egy tenyésztőtől drágábban vásárolhatsz kutyát.

2016. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

a semmiképp ne vegyél tenyésztőtől hozzászólás nem a legmegfelelőbb.... Nagyon nemes, hogy te elmentél a menhelyre és kihoztál egy kutyust, de azért nem kell elvárni mástól is, mint lehetőség odaírhatod. Ha rászánja a pénzt igenis tenyésztőtől vegyen, ne szaporítótól, de e-mellett, ha nincs konkrét fajtaötlet a menhelyen is szétnézhet. Nekem Tk-s kutyám van, de e-mellett rendszersen önkénteskedem a közeli menhelyen...


Na a fajták: beagle (nekem van egy tk beaglem és a jövőhéten érkezik egy szinté tk-s németjuhász), francia bulldog, tacskó mindenféle szőrváltozatában, westie, spániel, törpe vagy közepes snauzer, foxi, tibeti terirrier, bearded collie, ausztrál juhászkutya

2016. ápr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
utolsó voltám, az lemaradt, mivel említetted h csak 2 fajtát ismersz ebből gondolom, elég hiányosak a kutyatartáshoz szükséges információk. mielőtt beszerzel egy kutyát mindenképp tájékozódj a tartásához szükséges eszközökről, a kutya sajátos igényeiről, ill. hogy mi mennyi:)
2016. ápr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
48%

most minden rosszindulatot félretéve, nagy kutyabarát lehet az, aki tenyésztőtől vesz...

a keverékek sokkal stapabíróbbak, mint ezek az agyontenyésztett kutyák, akikből csak hasznot húznak, miközben a menhelyre nap mint nap viszik a kutyákat...

nem feltétlenül olyan kutyák kerülnek a menhelyre, akiknek valamilyen betegségük van, de ha mégis, akkor sem olyan jellegű, amiből az embernek baja lehet. sokan csak nem tudnak mit kezdeni pl 8 kutyával, ezért kénytelen elvinni a menhelyre. vagy csak megunja a kutyát, nincs ki foglalkozzon vele stb.

megértem, ha valakinek ennyire fontos hogy így vagy úgy nézzen ki a kutya, vagy ilyen vagy olyan fajtiszta legyen, mégha nem is értek egyet vele, de ne állítsuk már be a tenéysztőket úgy, mintha olyan jó dolgot csinálnának...

éppen miattuk van hogy már kb minden kutya deformált, betegesebb, egészségtelenebb, rövidebb életű.

csak három fajta:

[link]


[link]


[link]

2016. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó szerintem irtő nagy baromságot írtál már ne haragudj! "nagy kutyabarát lehet, ha tenyésztőtől vesz kutyát..." Azért mert valaki igenis fajtatiszta kutyát szeretne nem kell lehordani.. egy kicsit átestünk a ló túloldarára nem gondolod? a tenyésztő ha jól csinálja igenis jót tesz egy fajtával...

Ha ekkora a szád akkor nem ártana megnézni, h a menhelyek miért is vannak dugig?? szaporítók, felelőtlen gazdik, akik nem ivartalanítottak, olcsóhelyről vásárolt beteges/ megunt kutya... Ha ezeket a problémákat nem lenne szükség menhelyekre, nem tudom akkor ki is tesz roszat az egész "kutyatársadalommal". Félreértés ne essen nekem nincs semmi bajom, azzal, ha valaki menhelyről hoz ki kutyát, de aki nem az ő álláspontján van azt nem kéne leoltani....

2016. ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
utolsó vagyok- lehet a tenyésztőket szidni, mert pl a németjuhás seglenyos változata nekem se jön be, ezért olyan kennelt kerestem, ahol ez nincs jelen annyira ( a héten hozom el a tenyésztőtől a kiskutyámat), de minden faj változik az évszázadok alatt a ma élő ember is sokat változott a 200-300 évvel ezelőttiekhez képest...
2016. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

200-300 év alatt az ember annyit változott, hogy jobb az orvosi ellátás pl, egészségesebbek az emberek, de nem éri olyan erős szelekciós hatás, mint a kutyákat.

a fajtiszta kutyák jellegzetességeit hogy megőrizd, viszonylag kicsi génállományból tudsz dolgozni. nincs olyan sok németjuhász génállományod, így ez mutációhoz fog vezetni. a mutáció petig általában negatív. hiába ügyelsz mindenre, akkor is előfordul ez. persze tudsz figyelni rá, hogy ha genetikailag hibás a kutya, akkor azt nem szaporítod.

igazából nem is az a probléma, hogy fajtiszta, hogy szarabb genetikailag, de szerintem morálisan megkérdőjelezhető az, hogy te most fajtiszta kutyát veszel, mikor annyi árva kutya van.

tudom, hogy miért vannak tele a menhelyek, nem én hoztam fel ezt a ki tudja milyen betegsége van a menhelyes kutyának blabla szöveget. szerintem is retardáltak ezek az emberek, de mit tudok tenni? ettől függetlenül tenyésztőtől venni továbbra is morális bűn szerintem, mint ahogy az is, ha nem ivartalanítod a kutyád, felelőtlen vagy, aztán kidobod a menhelyre. de én nem védtem ezeket az embereket, szóval nem tudom miért támadsz nekem ezzel.

nem gondolom, hogy leoltottam, nem állt szándékomban. én csak elmondom a véleményem. nem én írtam, hogy baromság amit írsz stb, szóval inkább akkor írj, ha már nincs benned sértettség.

2016. ápr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!