Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova érdemes költöznöm, ahol...

Hova érdemes költöznöm, ahol nem találkozok kutya ugatással? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyszerűen kertvárosban elkerülhetetlen, hogy ne ugassanak. Panelbe is ez van esetleg egy kis faluba is?Itt minden szomszédnak van és öröké ugat mindegyik egyik este fele másik reggel, valamelyik meg délután. Fele szomszédság szinte soha sincs itthon azt kutyát tartanak, minek nekik ha idejük sincs rá.Ez az egy dolog amit nem tudok elviselni kocsik engem nem zavarnak. Hova lenne esetleg érdemes költöznöm? Nekem panel lakás való akkor ott nincsenek ilyenek? Írjatok véleményt főleg falun élők és panelban lakók véleményére vagyok kíváncsi.

2016. ápr. 4. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

A panelban rendszeresen keltem visszahangzó kutyaugatásra a 2 ház közötti talpalatnyi füves részről.

Mióta kertes házban lakunk, nagy telekkel és normális ablakokkal, télen még soha, nyáron meg max a saját kutyánkra ébredtem fel, de azt is meg tudom egy kezemen számolni. Pedig körben az összes szomszéd tart kutyákat.

2016. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Lakatlan szigetre.
2016. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Panelban lakunk és a házban nem hallani kutyaugatást, de mikor sétáltatni akkor hallani. Persze nyitott ablaknál hallani. Költözz ki egy tanyára, ahol a legközelebbi szomszéd 2-3 kmre van. És akkor tuti nem fogsz hallani.
2016. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Panelom is van meg egy falu széli szomszédmentes házam. A panelban néha előfordul kutyaugatás, némelyik albérlőnek szokott lenni. A lakótelepi utcákon sétáltatni is szoktak kutyákat és néha hallani az ugatásukat. A szomszédmentes házban szoktam az igazak álmát aludni, ott végigalszom az éjszakát és szép álmaim vannak. Ez a panelban még nem fordult elő 30 év alatt sem. A panelban érzéketlen szomszéd is előfordul, aki bömbölteti a tévéjét akár éjjel is. Ezen csak úgy tudtam segíteni ha egy nagy kalapáccsal addig dörömböltem a betonfalát amíg csend nem lett.

Akartam is a panel helyett egy kertvárosi házat, de pont az ottani beteges kutyamánia vette el a kedvem tőle. A falu széli szomszédmentes ház a minimális feltétel a nyugalomhoz. Ott reggel úgy ébred az ember hogy teljesen kialudta magát és friss. A panelban úgy ébredek mint akin átment egy úthenger, mert éjjel is mászkálnak a "az élőhalottak" és úgy bevágják az ajtókat hogy majdnem tokostól kiesik. Ha lecseszem őket hogy a nyakukat is vágják oda akkor egy darabig normálisan elvannak. Azért alázom őket ennyire mert ennyire hülyék hogy lehetnek hogy nem elég a baj Magyarországon, még csinálnak is hozzá maguknak kutyatartással meg zajcsinálással. Tanyasi házakat is szoktam nézni, azok is fantasztikusak ha nincs lakója, vagy csak néha van ott például egy méhész. Tapasztalatom szerint az ember vasegészséges ha minden nap jól kialudhatja magát. És minden betegség előjön ha tartósan rosszul alszik. Nem sok esze lehet annak aki arról tesz hogy se önmaga, se mások ne tudjanak aludni. A Büntető Törvénykönyvet kellene módosítani ellenük, de jó elrettentő büntetéssel mert az emberek egészsége a tét.

2016. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én is kertvárosban lakok. igen, szoktak reggelente ugatni a szomszéd kutyák(itt sincsenek foglalkozva velük, nem csoda,hogy unatkoznak és minden új ingerre felspanolják magukat).

de nem igazán hallatszódik be, csak hogyha nyitva az ablak. szerintem ha nem egymás seggében vannak a házak, akkor nem olyan vészes. de valóban egy jó szigetelés vagy új jobban záródó műanyag ablak is segíthet.

de akár a szomszédokkal is beszélhetsz normálisan, hogy van amikor nem tudsz aludni a kutyájuk ugatásától.nincs rá garancia,hogy tesznek is valamit az ügy iránt.. de hátha.


panelban meg sokan tartanak kutyát, főleg,hogyha nem albérletben laknak. de én azt vettem észre, hogy azokkal van foglalkozva, kevésbé ugatósak. de nyilván itt is vannak gyöngyszemek akik szarnak bele,hogyha egésznap vonyít..


a tanya amúgy tényleg jó megoldás:D

2016. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kis faluban lakom.A mi szomszédságunkban szerencsére nincs állandóan ugató kutya.

Előzőleg pesti bérházban laktunk.Nem lehetett egy percet sem pihenni.Nem a kutyák zavartak.

A barom szülők reggel kicsapták a kölkeket a betonozott udvarba.Ott üvöltöttek,vinnyogtak kb.este nyolcig.Utána jöttek a nemhiába születettek.Kiültek az udvarra és ugattak meg rádióztak hajnalig.Reggel hat felé elmentek dögleni.

Olyankor kezdte a felettünk lakó vén köcsög a lakását szétverni kalapáccsal.Neki olyankor volt kedve lakást felújítani.Aztán megint jöttek a kölkek.Pont olyan hangot adtak ki,mint a leszúrt disznó.

Ezeknél ezerszer jobbak a kutyák.

2016. ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanyára, ahol legalább 10 km-es körzetben nincs más lakos.

De a lakatlan sziget sem rossz ötlet.

2016. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A Holdra! De útközben összefuthatsz Lajkával!

Ezt előre nem lehet "kiszámolni"!

Új kisgyerekes szomszéd?

Esetleg flexes-kistraktoros szomszéd?

2016. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hold vagy egy lakatlan sziget tokeletes lenne neked.

Es kerlek vidd magaddal a negyedik hozzaszolot is,jol talalnatok ketten;)

2016. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanya messzi szomszédokkal :D


Kertvárosban ha nincsenek egymás seggében a házak akkor tényleg nem vészes,jól szigetelt ablakokkal :)



Panelban lakok itt is az udvaron visítozó gyerekek na meg pont szembe levő panelban a gyerek a nézését meg a járást énekelte reggel fél 7 kor,erre keltem egy élmény volt :D De kb minden reggel fél 7- és 7 között üvöltözik és énekel az erkélyen,néha leütném.


este 11 kor az alsó szomszéd fél órán át magassarkúban járkál.


a részeges szomszéd rendszeresen hozzánk akar bejönni,de volt mikor a padlás feljárónál aludt és a horkolására keltünk éjszaka.


utcán ordító részeg fiatalok éjjel meg dobálják az üvegeket.


felújítás nálunk is játszik hétvégén 8 óra kor.



Ezek mellett eltörpül a csivava és a tacskó ugatása amit hallok,esküszöm!

2016. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!