Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legragaszkodobb...

Melyik a legragaszkodobb kutyafajta?

Figyelt kérdés

Tudom hogy egyenenkent valtozhat, altalanossagban.

Aki folyton bujik stb.



2016. ápr. 4. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nem igazán van "rekord", sok kutyafajtára jellemző ez :D


Például van egy roti keverékem, ő szinte rámolvad :D

Bújós, sétánál sosem megy 5 m-nél messzebb, lesi minden lépésem :D

2016. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Az állatok ritkán fejezik ki ilyen intenzív fizikai kontaktussal a ragaszkodásukat... lévén, hogy nem emberek.

A kutyák világában pl a "folyton bújás" sokkal inkább dominancia, a macskáknál pedig szag jelölés.

2016. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 BiTOPro97 ***** válasza:
0%

Én nem tartanék és nem is tartottam állatott, ellenben kiterjedt a rokonságom.

Az hogy folyton bújik egy kutya az szoktatás kérdése elsősorban. Meg az ivartalanítottakra jellemzőbb.

2016. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem kennelbol van mittelspitzem, nem jellemzo a fajtara a folytonos bujas, inkabb tartja a tavolsagot, csak neha jon ra az "ötperc" :D + kiskoraban sosem engedtem az agyamra, mert egyreszt magas volt es feltem hogy leeshet rola, masreszt pedig probaltam betartani a tenyeszto tanacsait, es helyesen nevelni. Most 3 eves , probalom szoktatni hogy mellettem aludjon, de mindig leugrik az agyamrol.

Mindez csak azert, mert a volt barátomnak van egy mentett pit bullja, aki minden este az agyamban volt mellettem, es hianyzik a kis szuszogasa. Az en kutyam pedig ellenkezik 😒😀

2016. ápr. 4. 19:30
 5/7 A kérdező kommentje:
pedig ivartalanitott.. :D
2016. ápr. 4. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Ha kiskorában megszokik valamit,akkor nehéz átformálni. Pl barátom is megtanította a kutyájának hogy az ágy tabu,és utána 5éves korában hiába próbátuk felrakni,ő is egyből lement. De nekem a kis terrier keverékem feljön este,elalszunk együtt,átmegy a helyére, aztán reggel mikor már ébredezek,de még alszok,akkor feljön és megvárja amíg felkelek. (Vagy rám ugrik jelezve hogy sok lesz már az alvás :D ), de a pitbull keverékem szorosan van mellettem,még a takaró alá is bemegy,csak minél közelebb legyen :)


De egyébként szerintem azok a fajták nagyon emberközpontúak amiket alapból az emberrel együttműködésre teremtettek vagy társasági kutyáknak. Sorolhatnám reggelig,labrador golden, pitbull, bolognese stb..rengeteg van plusz tényleg egyedfüggő. Ja és persze a menhelyi kutya :) na az, mivel tudja milyen gazda nélkül, tuti ragaszkodó lesz.

2016. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BiTOPro97 ***** válasza:

Mentő kutyafajtákra jellemző leginkább amúgy.

És tény a szoktatás legfontosabb.

Van a tágabb családban egy labrador, azt ha kizárják a hálószobából ott kapar féléjszaka.

2016. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!