Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyári szünet első napján...

A nyári szünet első napján kapok kutyát, miket kell venni neki?

Figyelt kérdés

(border collie lesz)

-nyakörv

-játék-valami

-alvóhej neki

-jó kutyakaja

-és még kell valami?



2016. ápr. 5. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Pénzt oltásra
2016. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tálak:

-itato lehet műanyag

-etető mindenképpen valami nehezebb anyagból legyen( hogy ne boruljon fel)

póráz

Bolha nyakörv

Ez nem annyira lényeg: sampon, fogtisztito, korom vágó

Sok energia es kitartás :)))

2016. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2016. ápr. 5. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

-Tükrös kefe,ha hosszabb szőrű border lesz,hogy szoktasd a fésülés :)

-póráz ( én vagy bőr vagy textil 2m-es kiképző pórázt javaslok,mert van rajta több karika és változatossá lehet tenni a póráz hosszát,nekem kistestűim vannak és imádok kiképző pórázzal sétálni,mert akár kombinálhatom a két pórázt :D)


A többit leírták :)


De amúgy úgy is látni fogod ha hiányzik vmi :)

2016. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kefe, sok jatek (lehetőleg hasznosabbak ha mar bc...), 2 tál
2016. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

↪nyakörv


↪póráz. Lehetőleg ne az a nagyon hosszú "automata" pórázt vedd meg, hanem inkább egy rövidebb, kb 2 méteteset.


↪játék. Nem kell túl sok játék, bár ezt hiába mondom, minden kutyatartó lelkesen vásárol a kiskutyának ilyeneket, tudom miről van szó, én is ilyen vagyok :D

Egyébként az a lényeg, hogy elég masszív és strapabíró játékokat vegyél, mert a kölyökkor nagy része a rágásról szól. Egyenként nekem is kölyök border colliem van, ő pl imád labdázni és frizbiezni.


↪alvóhely. Ha kinti lesz, fontos egy jól szigetelt kutyaház, benne egy könnyen tisztítható, kevésbé könnyen széttéphető matrac, szivacs, pléd, pokróc, szőnyeg, bármivel. Ha benti kutyus lesz, akkor szükség lesz egy kutyakosárra és bele a fent felsoroltak közül valamire.


↪kutyakaja. Szerintem az elején nagyon jót tesz és fontos is, hogy ne vacak minőségű táppal etess. Ilyenkor érdemes megvenni a lehető legjobb tápot, amit a pénztárcád elbír, mert ez nagyban befolyásolja a kiskutya fejlődését és egészségét. Te is főzhetsz neki, vagy barf módszerrel is etethetsz, de mindennek alaposan utána kell nézni!


↪bolha és kullancs elleni védelem. Ezt lehet kapni cseppek, tabletta, vagy nyakörv formájában is.


↪fésű, kefe. A border collie nem a legrövidebb szőrű fajták közé sorolható, nem árt egyet beszerezni belőle.


↪jutalomfalat. Ez lehet virsli is, nem muszáj megvenni a leghiperszuperebb falatkákat, de a tanításhoz, trükkökhöz elengedhetetlen.


↪könyv. Na ezt nem a kuttynak gondoltam, hanem a gazdinak ;) Sok mindent megtudhatsz belőle, nagyon hasznos és fontos dolgokat. Szerintem érdemes beszerezni egy-kettőt. Ajánlom Caesar Milan, Jan Fennel vagy Victoria Stilwell könyveit.


Remélem segítettem, nyugodtan írhatsz és kérdezhetsz akár privátban is, ha van kérdésed :)

2016. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, bocsi, ez lemaradt:


↪tálak. Két tálra lesz szükség, egy etetőre és egy itatóra. A legjobb választás szerintem két stabil, fém tál lenne.

2016. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítettetek!:)
2016. ápr. 7. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!