Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy felnőtt kutyát...

Hogy lehet egy felnőtt kutyát szicializálni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 5. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuliban.
2016. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
A kutyamenhelyek honlapjain általában vannak jó történetek. Szeretettel és türelemmel. A fenyítés semmilyen formája és az étellel való jutalmazás nem vezet célra. Egyedül az idő használ és a gondoskodás.
2016. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Emberhez? Állathoz? Kifejtenéd kicsit bővebben? Mennyi idős, milyen fajta (bár az nem olyan fontos), miért nem volt eddig szocializálva? De amúgy, igen, kutyasuli rengeteget segít.
2016. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kutyához.

3 éves, magyar vizsla kislány.

Azert nem volt, mert eddig nem a mienk volt.

Amúgy aggódom, mert sok 'defektje' van:

nincs szocializálva

nem játszik

nem megy bele a vízbe :(

(Most meg egy darabig nem vihetem kutyasuliba, mert tüzel...

2016. ápr. 5. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
a nem játszik, nem megy be a vízbe dolgokat nem sorolnám defektnek, ő ilyen el kell fogadni
2016. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok kutya amelyiket kölyök korában nem szoktatták vízhez,azt felnőtt korában félni fog.


nyáron neki foghattok és szoktathatjátok,fokozatosan!! Szóval egy patakkal is kezdhettek szoktatás gyanánt.


Játszás pedig egyede válogatja, nekem is van egy kutyám aki nem apportos,mivel szereti a hasát így a játék vissza hozás nálunk egy trükk,amikor oda hozza az eldobott tárgyat jutalmat kap :) több idő volt megtanítani,mert abszolút nem fogott a szájába semmit sem :)


Milyen játékokat próbáltatok eddig?


Kutyákhoz szocializálni meg kutyasuliban lehet,mivel ott kontrollált keretek között zajlik ez. Mellesleg nem egy 5kg-os kutyáról beszélünk.

Szóval a legbiztonságosabb a kutyasuliban való szoci.


Igazából a legtöbb kutyának elég 3-4 alkalom is,illetve az alap engedelmességet szerintem tegyétek le vele.

2016. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Támadja is a kutyákat? Mert nekünk a szomszédba volt egy 1,5 éves labrador (kertidísz, más kutyát nem is látott még) először úgy tűnt, hogy meg akarja "enni" az én 3 hónapos kutyámat. Aztán kiderült, csak a szája nagy, mostmár országos cimborák. Ja, és még mindig idegesen ugat, ha épp sétából jövünk (van hörgés, borzolás, minden). De ezt tényleg először érdemes kutya suliban megnézni, azt meg majd csak tüzelés után.
2016. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a defektet nem így értettem, csak a fajtársaihoz képest, akik mindezeket szeretik es élvezik, de hat a 3 év, az 3 ev...
2016. ápr. 6. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!