Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vásárolt kutyánkn...

Tenyésztőtől vásárolt kutyánknak választás és tápváltás óta megy a hasa kisebb-nagyobb szünetekkel (3 hete). Milyen tápot javasoltok? Többi lejjebb.

Figyelt kérdés

Csirkés dog chow-val, és csirkés pedigree-vel nevelte a tenyésztő felesben keverve. Én, mikor elhoztuk bárányos-rizses Euro Premium tápra váltottam, egy hétig felesben kevertem a fent emlitett kotyvasszal. Elejétől picit ment a hasa, majd egyre jobban, és jobban. A tenyésztő azt javasolta, hogy váltsak vissza neki ezekre, legalább ideiglenesen, de akárhova megyek, mindenhol konkrétan lehülyéznek, hogy ilyen vacak táppal akarom etetni a kutyámat. Természetesen nem akarom ilyennel etetni, bár ezt kevésbé értik meg, csak ideiglenes megoldás lenne, hogy legalább fejlődjön valamennyit, mert eléggé megállt szegény. Viszont úgy néz ki, hogy ezt, az amúgy nagyon dicsért tápot valamiért nem tolerálja. Nem tudjuk hogy vajon a báránnyal van baja, vagy vmi más összetevővel, de emiatt felmerült, hogy nem merünk neki más gyártótól se bárányosat venni, bár az érzékeny kutyáknak az jó, nekünk ezek szerint mégse. Milyen tápokat javasoltok? ( Josera, Kennel's Favorit, Brit Care... ilyen kategóriájút keresünk kb árban, és minőségben.....)

Előre is köszönöm.



2016. ápr. 5. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
a felálló fül amúgy nem tilos egyáltalán, ez csak a mai showkutyások mániája, a standard szerint állhat. kölyökkutyának fogváltásig nem érdemes a fülével foglalkozni, az enyémnek kb. fél éves koráig naponta máshogy állt, egyik nap még tőből lógott másik nap teljesen állt vagy felemás volt. egy éves korára gyönyörűen beálltak a fülei szép rózsafülre, nem hiszem, hogy ez bármire utaló jel lenne, főleg ha gyorsan változik.
2016. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Eleve milyen tenyésztő adja oda 7,5 hetesen??


Nem lehet vmi jó kennel :(


Sajnos nem elég,hogy kennelből veszed a kutyát utána kell nézni alaposan, esetlegesen a kikerült kutyák gazdáival beszélgetni. Mai világban sajnos sok törzskönyves szaporító is van. Körültekintően kell kennelt választani.


Royal Canin gastro intestinal orvosi táp nagyon jó! Drága de szerintem rendbe tenné a kutyád gyomrát.


nekem is érzékeny gyomrú a kutyám, én írtam egy hosszút regényt neked:D ezt adom neki és pik pak helyre hozta a gyomrát!!

2016. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ami még eszembe jutott, bár jelen pillanatban ez neked most nem lesz nagy segítség, hogy az érzékeny gyomrú borderemnek akkor kezdtek elmúlni a gyomorbajai (amik nem vírusos eredetűek vagy ilyesmi, hanem csak úgy megvoltak neki) amikor olyan tápokat kezdtem keresni neki, amikben minél kevesebb gabona van. kukorica semmiképpen, a végén már rizs se. a brit care tök jó táp, én azért váltottam róla mert kevés volt, kipróbáltam még jópár tápot, most gabonamentes acanát eszik már pár éve és szinte minden baja elmúlt. elmúltak a random hasmenések, hányások, sava is csak nagyon ritkán van, pedig régen hetente többször öklendezett. megerősödött a gyomra az erősebb táp mellett. én csak azt tudom ajánlani, hogy gabonamentes vagy nagyon kevés gabonát tartalmazó tápot etess, az mindenképp jobb (csak az erős tápokhoz szoktatni kell a gyomrukat). iletve ha neked belefér, akkor a nyersetetés.
2016. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!