Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tüzelés + erősen megvált...

Kutya tüzelés + erősen megváltozott viselkedés. Mire utal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A bichon bolognesem most 7, illetve lassan már 8 hónapos. 6 napja elkezdett tüzelni, annak rendje s módja szerint a nemi szerve rendesen megduzzadt (kb 2x-esére), nyalogatta is egy kicsit. Kapott tüzelőbugyit, hogy a lakásba ne csepegtessen mindent össze. És így jól el is volt. Azonban 1-2 napja már a tüzelő bugyin keresztül is próbálja magát nyalogatni (oldalt), illetve ha az nincs rajta, akkor is, az ideje 90%-ban éppen magát nyalogatja, szinte szüntelen. Ma pedig tovább változott a viselkedése: minden ok nélkül elbújik, kabátok mögé, bútor alá, és remeg egyfolytában, zihálva lélegzik, még a sonkát se eszi (pedig az ilyenekből a saját súlyának többszörösét is képes lenne bevágni 1 perc alatt), nem nagyon akar játszani sem, inni sem iszik többet az átlagnál, kicsit eléggé passziválódott. Esetleg ez valami komoly betegség tünete? Ha holnapig ilyen maraad, akkor valószínűleg felhívjuk az állatorvost, de ha esetleg megmondanáto, hogy ez mennyire normális a tüzelő szukáknál, az jó lenne. A fő tünet, mint mondtam, hogy szinte nonsztop nyalogatja a nemi szervét. A válaszokat előre is köszi! :)

#kutya #tüzelés #szuka #remegés #bujdosás #nemi szerv nyalogatás
2016. ápr. 6. 13:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Mivel szegény tisztogatná magát,mert érzi,hogy folyik a cucc,a bugyitól nem tudja. Tisztogatás normális dolog. Na meg első tüzelése.


Nálunk az egyik szuka szokott bújkálni tüzelés alatt,meg sokszor remegni. De pár nap alatt elmúlik neki.

Enni is kevesebbet eszik ilyenkor,sokszor az ágy alatt alszik szinte csak séta időben,meg kaja időben jön elő.


megviseli a szervezetüket nekik is


Én ajánlom,hogy vidd el ivartalanítani majd tüzelés után,de akár időpontot már most kérhetsz ivartalanításra.



Akkor nem lesz ilyen és nem fog csepegtetni.

2016. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Az, hogy nyalogatja magát, tök normális. Az én szukámról a tüzelést kb 3-4 nap, mire megállapítom, és akkor is csak a megduzzadt péráról, mert annyira tisztán tartja magát. Egyszer volt, hogy hajnalban láttam egy vércseppet, de fél perc múlva megjelent, és felnyalta.

Ha nem akar játszani, az is normális. Ez enyém is sz*rik rá ilyenkor a világra. :)


Viszont az, hogy zihálva remeg, az kicsit érdekes szerintem. :/

2016. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Eleinte nem akarta magát tistogatni tüzelőbugyiban, elfogadta hogy ott van és kész, nem foglalkozott vele, amíg rajta volt. Csak most pár napja. De ha nincs rajta, akkor is ugyanúgy nonsztop nyalogatja magát.


Ivartalanítani semmiképen nem szeretném, most csak azért, mert évi 2x 3 hétig kicsit csepegtet? Szeretnénk majd kuskutyákat :)


A válaszokat köszönöm! :)

2016. ápr. 6. 13:48
 4/27 anonim ***** válasza:
49%

Basszus, tökre megértem a kutyádat, nekem is megváltozott a viselkedésem most, hogy tüzelek. És nekem havonta jön. :D


Amúgy tényleg ivartalanítsd. Nem értesz hozzá, ne akarj így szaporítani. Ezekkel a szaporított kutyákkal vannak tele a menhelyek. Majd ha annyira akarsz kölyköket, akkor legyen egy kutyád normális tenyésztőtől, törzskönyvvel, csináltasd meg az egészségügyi szűréseket, vidd tenyészszemlére és tanulj rengeteget. Ezt a kutyát meg ivartalaníttasd.

2016. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás egyébként nem azért kell, mert évente kétszer csepegtet, hanem rengeteg betegséget megelőz (pl emlőrák, méhgyulladás).
2016. ápr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Egyszerűen szeretném, ha majd élete során lenne 1-2 alom kiskutyája, van, amelyiket meg is tartanánk. És azt hiszem, ahogy mi is kitűnő gazdái vagyunk ennek, úgy az ő kölykeinek is találhatunk kitűnő gazdákat, főleg hogy saját ismerősöknek is lenne kinek adni.


És én nem fogom megfosztani a kutyámat a nemzőképességétől azért, mert kialakulhat így betegsége. Mert tudod, számtalan betegség alakulhat ki pont az ivartalanítástól. Ha már itt tartunk, több ilyen betegségről hallottam már. Gyönyörű példány, kár lenne, ha nem adhatná tovább génjeit soha.


Egyébként az ivartalanítás itt most teljesen irreleváns téma, a kérdésem az lett volna, hogy tudtok-e betegséget, aminek ezek a tünetei, illetve ezek mennyire normálisak ilyenkor.


A válaszokat köszönöm! :)

2016. ápr. 6. 14:48
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

Méhgyulladást és emlőrákot előzöl meg az ivartalanítással plusz,hogy nem vérzi össze a lakást,és nem kell sétánál attól félni mikor csinálja fel egy kan kutya ha pont nem figyeltek.


Kiskutyát pedig ne akarjál, menhelyen van elég,már bichon fajtamentés is van sajnos,idáig is eljutottunk már senkinek nem kellenek.

Gondolom törzskönyve nincs a kutyádnak ez által nem tudod milyen betegségeket HORDOZ amit te nem látsz,még ha látszólag egészséges is.


kistestűekre jellemző patella,epilepszia,légcsőszűkület,ideggyengeség


Mit csinálsz 4-7 kiskutyával??

Max ingyen fogják elvinni. Aki meg beígéri amint megszülettek a kölyök vissza mondják. Aztán majd a nyakatokon marad egy rakás kutya.


Meg a kutyáknak fájdalommal jár a szex,az ellés is iszonyatosan kimeríti a szukát. Felesleges szűretlen,tk nélküli fajtajellegű kutyákat szaporítani,csak a kutyádnak ártasz!!!!!


Mellesleg ha nem fog anyaként viselkedni a szukád,mert szaporított egyedeknél jelen lehet ez a viselkedés,nem fog szoptatni.Akkor 8 héten keresztül 2 óránként (éjszaka is) cumiztatni kell a kölyköket!! Benne van a pakliban szóval készülj fel rá ha felelőtlenül bele vágsz.

2016. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ha kicsit utána olvasnál rájössz,hogy ritka mikor pontosan a szülök másolatai a kölykök! Jó részt nagyszülőkre,netán ük szülőkre fognak hasonlítani. De mivel nem tk-s bármilyenek lehetnek.Nem ismered a saját kutyád felmenőit sem majd a leendő apa kutya felmenőit sem.

Szóval még lehet egy alom csúnya nyeszlett kölyök is.


Genetika kiszámíthatatlan.


Mivel nincs hozzá értés az a szabály fog érvényesülni,hogy bulldog harapásos görbe lábú kölykök lesznek majd. Van itt a környéken pár ilyen "bichon" szegénykék bűnrondák,elmondások szerint a szülök nem így néztek ki :D

2016. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értem, miért nem a krédésemre válaszoltok, de rendben, akkor akadjunk le ennél a témánál.

Mi magunk napokig (!!) próbáltunk kiskutyát szerezni, és egyszerűen amint felkerültek a hirdetések, pár napon belül el is keltek. Nagyon sokára sikerült végre elcsípjünk egyet, mert aznap felhívtuk, amikor a hirdetés felkerült, és már akkor az alom nagy része el volt kelve. Nem ingyen, 20-50 ezer forintért. És nekem nem a pénz kell, nem is érdekel, hogy most mennyi "bevételt" hoz ez a dolog.


Ennek a kutyának ismerem a felmenőit, láttam a szüleit, szépek voltak, (szoptatással a legkisebb gond sem volt...) láttam az összes testvérét, ugyancsak gyönyörűek, az egyikkel tartom is a kapcsolatot.

Úgyhogy akármelyik génjét is örökli, nem lesz gond ;)


De továbbra is megkérlek benneteket, hogy a kérdésre válaszoljatok, köszönöm!

2016. ápr. 6. 15:04
 10/27 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam, hónapokig próbáltunk kutyát találni.
2016. ápr. 6. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!