Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ilyenkor tenni, ha...

Anikó1951 kérdése:

Mit kell ilyenkor tenni, ha két kutya összemarakszik? Két lány kutya egy nagy testű, meg egy palotapincsi.

Figyelt kérdés

Konkrétan azt szeretném tudni,hogy mit kellene csinálni velük,hogy ne bántsák egymást?Milyen fegyelmezést kellene alkalmazni,hogy minden helyre álljon?Nem tudom csak külön ki engedni őket,mert féltem mind a kettőt.A kicsit már érte kutya baleset sajnos az egyik szemébe került.

Előre is köszönöm.


2016. ápr. 7. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ivarosak?

Hány évesek?

Mióta él együtt a két kutya?

Milyen szituáció váltotta ki a verekedést?

Te hogy reagáltál rá?


Kicsit több infót,így nehéz bármit is írni erre

2016. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk is ilyenek a kutyáink pedig anyja és lánya mindenképpen az lenne a legjobb megoldás neki,hogyha külön engednéd ki őket.Mivel így meg is ölheti a nagy a kicsit ha már szegénynek odaveszett az egyik szeme.
2016. ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola, rehabilitációs foglalkozás. A házi megoldás a kicsi életébe kerülhet, ne kísérletezz.
2016. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nincs igaza a 2.-nek. A legjobb megoldás, ha rendet teszel, és átveszed a vezető szerepet.

(a kutyák között nincs anya-lánya kapcsolat ivarérés után mindegy, hogy az anyja, vagy egy szomszéd faluból való kutya...)

2016. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk külön vannak téve és így jó nem tudják bántani egymást.
2016. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó, hogy külön vannak téve. Meg kell tanítani őket együtt élni, egy csládban/falkában.

És ha holnap nem egymásnak, hanem neked ugranak?


Nem is értem, minek tart több kutyát valaki, ha nem tudja együtt tartani őket...

Akkor sétálni sem járnak? Vagy külön külön? Akkor 2x 1-2 óra a séta???

2016. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14 és 12 éves kutyáról van szó és egyszer se jött nekem pedig mindig külön voltak téve és igen külön visszük sétálni is őket.
2016. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A nagy kutya 13 éve van velünk a kicsi meg 5 éve.Hat hetes volt a pincsi mikor kaptam.Előtte ettek külön mikor be fejezték a nagy fel akart menni az ágyra és akkor ugrott neki a kicsi.Most külön vannak,de az udvarra nem tudunk ki menni csak,ha az egyiket bezárjuk.A lányommal lakom közös udvarba,még el se tudom keríteni mivel iker ház.Ha a kicsi bent van menne a nagyhoz sír,ha hallja a hangját.Meg az unokákért is oda van.Mivel tudnám sakkba tartani?
2016. ápr. 7. 17:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Első körben a tudtukra kéne adni, hogy TE nem tűröd a harcot. (Kérdés, hogy valóban harc-e vagy csak hiszti...)


Mindkettőt helyre kell tenni, mikor összezörrennek. Az nem megoldás, hogy elkülönítve élnek, el kell kapni a frakkjukat és rendet kell csapni közöttük.

2016. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. még annyit szeretnék meg tudni,hogy csak erélyesebb szóval,vagy egy kis orr csapással is lehet,Itt a kisebb az agresszívebb ő megy neki a nagynak.Mikor meg látja a másikat hátán a szőr fel áll és morog.Nem hiszem,hogy csak sima hiszti lenne!
2016. ápr. 8. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!