Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya és az ostor?

A kutya és az ostor?

Figyelt kérdés

10 éves németjuhászom van.Rettenetesen nyugodt teremtmény, szinte sosem izgatja fel magát.

A szomszédunkban ilyen hagyományörző tag lakik, aki, leginkább nyáron gyakorolja az ostor csattogtatását.Na most, hogy ebben neki mi a jó, azt én nem értem, de nem ez lenne a kérdésem tárgya, hanem a kutya viszonyulása ehhez.


Ha nekifog ostorozni, a kutya, aki egyébként (kertes házban lakunk) tudja és tiszteletben tartja, hogy nem jöhet be a házba, azonnal nekiront az ajtónak. Ha bentről bezárom, hogy ne tudja kinyitni, addig kapargatja kívülről az ajtót és nyüszít, amíg valaki vagy ki nem megy mellé, vagy abba nem marad a csattogtatás.


Csak akkor viselkedik így, ha ostoroznak, és ha abbamarad, utána 5-10 perccel már ismét nyugodt állapotban van. A kutya egyébként intelligens, és nem volt félős sosem, de a tüzijáték és az ostorozás kikészíti. A tüzijátékra sajnos nem nagyon van megoldás, de erre, ha valakinek volna ötlete, hogyan tudnám megszoktatni vele, hogy ne féljen tőle, annak nagyon hálás lennék.


Érdekes mód, az őszön befogadtunk egy egyszerű keverék piszlikutyát is, akit szintén szeretünk, bár nem az esze miatt. Ő egyáltalán nem fél az ostortól, pedig még csak fél éves, kutyakölyök.


Ha valakinek lenne ötlete, nagyon kérem segítsen. Nagyon sajnálom a kutyámat, rossz így látni, amikor ilyen, remeg, minden baja van, én pedig nagyon kétségbe vagyok esve.



2016. ápr. 7. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Úgy lehet kondicionálni, hogy ha meghallja a hangot, jutalomfalatot adsz neki. Egy idő után jó élménnyel fogja összekötni és nem fél. Bár lehet hogy már el van rontva, mert alapszabály mind tűzijátéknál, mint egyéb hangos dolog esetén, hogy nem szabad a gazdának pátyolgatni, nyugtatgatni, hanem csak mellette lenni és nyugodtnak maradni, hogy lássa, nincs mitől félnie.
2016. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi.


Nem szoktam pátyolgatni, ha kimegyek mellé, amikor csattogtatnak. Csak leülök mellé, és hallgatozunk ketten.

2016. ápr. 7. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó. Sokan tűzijáték alatt ölbe veszik, amivel épp azt érik el, hogy belenevelik a kutyába, hogy jogos a félelme. Csináld azt, hogy simogatod, játszotok, és ha csattanást hall, kapja a jutalmat.
2016. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én eléggé nagydarab ember vagyok, izommal ellátva, de a 45 kg-s németjuhászt elég nehéz lenne ölbe kapni.Arról nem beszélve, hogy milyen látványt nyújt. :D
2016. ápr. 7. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem pont rátok értettem :D olyat is olvastam, hogy a gazda befekszik a kutyával a fürdőkádba, magukra zárja az ajtót és úgy várják a tűzijáték végét :D
2016. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát már az is egy szélsőség. Értem, hogy az élete árán is megvédené az állatot, nagyon helyes, de azért legyen mindennek határa. :D


Mindenesetre köszönöm a tanácsod, és kipróbálom a technikát. Ment a zöld kéz. :)

2016. ápr. 7. 17:39
 7/10 anonim ***** válasza:

"Úgy lehet kondicionálni, hogy ha meghallja a hangot, jutalomfalatot adsz neki. Egy idő után jó élménnyel fogja összekötni és nem fél."

Helyesbítenék, ha a hang hallatán ő megijed és ezután kapja a jutalmat, lehet, hogy csak a félelmet erősíted benne (félek -> jutalmat kapok -> jobban kell félnem), vagyis ahogy az első írta, pátyolgatásnak veszi. Jutalmat akkor van értelme adni, ha éppen el tudod vonni a figyelmét, éppen egy percre nyugodtan viselkedik.

Kisebbik kutyámmal volt hasonló eset kölyökkorában, nála nem működött a jutalomfalatos módszer az idézett módon, onnan tudom. Viszont a játék, feladat megoldására való jutalmazás a riasztó inger közben igen.

2016. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hetesnél a pont. Ezzel könnyen bele tudod kondícionálni a félelmet. Kérd meg a szomszédot,hogy menjen ki veletek valahova a pusztába. Csattogtassa messze tőletek, hogy a kutya még hallja, de már ne legyen ilyesztő. Ha nyugodtan viselkedik, jutalmazd meg. A szomszéd meg mindig jöjjön egy kicsit közelebb. Ha jól csináltad, a kutya mellett is fog tudni csattogtatni.
2016. ápr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Megpróbáltam eddig, a szomszéd beavatása nélkül, de nem jártam sok sikerrel. :(


Azonban most az utóbbi héten megint nem csattogtatott, úgyhogy elhárult a probléma.

2016. ápr. 17. 19:52
 10/10 A kérdező kommentje:
*Úgyhogy most ideiglenesen elhárult a probléma.
2016. ápr. 17. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!