Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz gazdák, miért pont kuvasz?

Kuvasz gazdák, miért pont kuvasz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kiváncsi, hogy mi alapján választottátok ezt a fajtát, és mi jött még szóba mellette, melyik fajtára-fajtákra hasonlít leginkább, és hozzájuk képest mik lehetnek a jellembeli különbségek?

2016. ápr. 7. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kuvasz, mert magyar fajta és emiatt a tenyésztőknél az állomány legjobbjai találhatóak meg és nem agyonszaporított, idegbeteg fajta.

Továbbá, kíváló házörző. Nem óriás, de mégis nagy testű. A szőre nekem sokkal jobban tetszik, mint a komondoré. Értelmes, nincs túl nagy mozgásigénye, (egy németjuhászhoz képest pl.) de egy jó kis túrázást simán bír.

Egyébként inkább egyed és nevelés függő, hogy milyen kutya lesz belőle. Persze bizonyos határokon belül.

Egyéni preferencia, de én a fehér szőrű kutyákat szeretem, ezért lett kuvasz és nem kaukázusi vagy moszkvai őrkutya.

Ezenkívül még lehetne sorolni, de röviden és tömören ennyi. Akármelyik nagytestű pásztorkutyát is választod, egyik sem könnyű eset.

2016. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jelleme miatt választottam. A karakán, öntörvényű, büszke, intelligens, bizalmatlan, ugyanakkor a gazdához végletekig hűséges és olykor bújós, simulékony természete miatt. Az egészséges testfelépítése, a szépsége, a kezelhető szőre, a magyarsága csak hab a tortán, számomra az elsődleges a jelleme volt. Az intelligenciája viszont meglepetés volt számomra, nem gondoltam,hogy ennyire okosak.

Más szóba sem jött, gyerekkorom óta a kuvasz volt az álmom. Tetszik a komondor is, de a szőre miatt nem kéne. Csorgó nyállal nézem a közép-ázsiaiakat, de ismerem a saját határaimat, nekem túl kemény kutyák lennének.

2016. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!