Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámban van egy kullancs,...

A kutyámban van egy kullancs, de nem engedi, hogy kiszedjem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kutyámat nem olyan rég hoztuk menhelyről, és nagyon látszik rajta, hogy előző gazdája verhette, mert nem engedi, hogy a "hátuljához" érjünk, és fél mindenféle seprűktől, botoktól stb. Az a gond, hogy a kullancs a hátsó lábánál, a combjának belső felén van, nagyon közel a nemi szervéhez. Morog, ha megpróbálunk hozzáérni, lefogni nem lehet, mert bepánikol. Nincs esetleg valami spray vagy ilyesmi, amitől a kullancs magától kijön? (sejtem a választ) A kullancs elleni nyakörvek gondolom csak megelőzésben hatásosak, ha már benne, akkor mindegy?

2016. ápr. 8. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Vigyétek el állatorvoshoz, majd ő kiszedi.

Mit használtok kullancs ellen?

2016. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Foresto nyakörv volt rajta, de még csak kb 2 napja tettem rá...de lehet, hogy már akkor is benne volt a kullancs, csak nem vettem észre
2016. ápr. 8. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
szájkosár és lefogás. Miénk sem szereti a tapit ,de rárakjuk a szájkosarat a kutyát a földre fektetjük, egyikünk a földön lévő lábait felfelé húzza és (attól függ hogy fogod) alkarral le kell nyomni a fejét. A párom meg kiszedi a kullancsot. Nekünk is volt az elején, ezt az orvo smutatta meg, ők is így szedték ki. Azóta nincsen már szerencsére
2016. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a baj azzal amit az utolsó írt, hogy így benned is elveszítheti a bizalmát örökre, ha ugyanazt csinálod mint az előző tulaj: lefogod, bántod, erőszakolod (az ő szemszögéből). Én elvinném orvoshoz, hogy rá haragudjon, ne rád.
2016. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
holnap reggel megyünk vele orvoshoz, amint kinyit a rendelő...de ugye ott nem szidnak le minket, hogy egy ilyen "apróság" miatt odavittük? Ja és az a baj, hogy eddig még nem kellett szájkosár, és már régóta terveztem hogy veszek, de én hülye még mindig nem vettem. Az orvosnak van sajátja ugye?
2016. ápr. 8. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért szidnának le, nekik ez csak plusz bevétel :D persze, van sajátjuk.
2016. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!