Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol cocker spániel...

Az angol cocker spániel szőrápolása mennyire nehéz? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy Angol Cocker Spánielem. Ha kint tartod, könnyen bekócolódik a szőre, és mivel borzasztóan mozgékony fajta, két percet sem bír egy helyben. (Kivéve ha már idős.) Ezért a szőr ápolása fésülés téren eléggé nehéz... Ha nem viszed naponta kétszer 1-1 órás, vagy egyszer 2 órás sétára, kikaparja az összes kerti növényt, megrágja az ajtót, stb. Más kutyákkal elsőre visszahúzódó, de könnyen barátkozik. Az emberekkel rettentően barátságos, és ha egy kölyköt elszakítasz az anyjától, napokig vonyít éjjelente. Rengeteget kell törődni vele, kezdőknek nem ajánlom nagyon... De te tudod. Mivel hajlamosak a betegségekre, semmiképpen se szaporítótól vedd!
2016. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk van Cocker spánielünk és sajnos azt kell mondjam, hogy szörnyű! A legbutább kutyák közé sorolják. Nagyon aranyos, de rengeteg vele a baj. A miénk nagyon lusta és állandóan vonyít. Persze minden kutya más... Mi kertben tartjuk, de iszonyatosan sok szőre van, tele van vele az egész kert. Én személy szerint nem ajánlom, nálunk se én kezdeményeztem ezt az ötletet, hanem a testvérem.
2016. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jo minosegu szore van, fesulni kell max hetente egyszer, de ehhez az kell, hogy szakszeruen legyen kozmetikazva, ami kb evi 3-4 alkalom. Ha vattas stb akkor konnyebben csomosodhat... viszont CSAK kertben nem ajanlom a tartasat, mert lelkileg ez a fajta nem birja, neki az ember kozeleben a helye, maganyos nagyon. Nalam napkozben kint vannak es delutan, este bejonnek es bent is alszanak. Ezzel nincs bajuk, nem vonyitanak, hisztiznek...
2016. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A fülénél lehet talán a legrosszabb mert becsomósodik és beleér az ételbe is. De ha nyáron elviszed kozmetikushoz es levágják a szőrét akkor príma és nem is lesz annyira melege. Nagyon barátságos és szeretreméltó,örökmozgó kutya,nagy mozgásigénnyel.
2016. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem nehéz csak napi 10 perc fésülés. Mivel eleve vadászkutya nagy a mozgásigénye nagyon játékos nem ül egyhelybe sokat. De ha közbe simogatják és úgy fésülik 30 percet is ül.Más állatokkal jól kijön nálunk 6 cicával és egy törpesünivel is kijön. Más kutyákkal nem verekszik de gyorsan ismerkedik.
2016. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!