Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor még tényleg nem...

Ilyenkor még tényleg nem lehet lenyírni a kinti kutyákat?

Figyelt kérdés

Van egy kinti kutyám, és eddig 3 kozmetikába telefonáltam időpontért, de mindegyik azt mondta, hogy ekkor még nem vállalják, majd ha már melegebb lesz. Nálunk a héten 26-28 fok volt napon, éjjel sincsenek már réges-rég minuszok.

A kutyám bundája már nagyon hosszú, sajnos elkezdett filcesedni, neki és nekem is kényelmetlen ezt a hatalmas szőrt gondozni és tisztán tartani, ezért szerettem volna teljesen rendbe rakatni, de nem lehet találni egyetlen kozmetikát sem, aki elvállalja.

Ilyenkor tényleg nem lehet még lenyírni őket vagy csak az én keresgélek rossz helyen?



2016. ápr. 9. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Normális esetben amúgy is fésülni szokták a kétrétegű bundával rendelkező kutyákat. Egészségügyi okok nélkül hiba lenyíratni:

[link]

2016. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az enyém nem így hosszú szőrű, hanem puli, szóval a befilcesedett szőrt az életben nem fogják sajnos kifésülni. Egyébként én itthon, főleg most, alapból kefélem a szőrét, mert nagyon hullik és csomósodik, de mindenképp le fogom nyíratni, mert nem igazi szép pulis, hanem csúnyácska:D
2016. ápr. 9. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Puliknak 3 mm fejjel szokták lenyírni a szőrét,mert a rasztákat szinte csak ez a gépfej viszi. 3 mm meg nagyon rövid szőrhossz.


Ha kinti kutya ilyenkor könnyen megfázhat,mivel eddig nagy bundában nem fázott most meg hirtelen rövid lesz a szőre és fázni fog,mert nem ehhez szokott,nekik is át kell állni. Pulik nyírásával április vége májust szokták megvárni.


Úgyhogy jogosan nem vállalnak ilyenkor puli nyírást :)


Eddig kibírta akkor még 1 hónapot simán kibír. De most jelentkezz be nyírásra kozmetikushoz,mert ha bejön a jobb idő tartósan akkor meg már időpontot nem fogsz kapni!!!

2016. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, így már más, mert nekem nem részletezték, csak annyit mondtak, hogy majd ha melegebb lesz, de hogy hogyan és mivel nyírják, azt nem.

Értem, akkor jövőhéten foglalok időpontot, 2-3 hetet még valahogy kibírunk.

2016. ápr. 9. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Kutyakozmetikus vagyok,azért részleteztem. Mondjuk én ha olyan van akkor részletezem,hogy a gazdák is értsék a miérteket. Ha vki nagyon leakarja nyírni a kutyáját addig keres kozmetikust amíg vki el nem vállalja. Aztán az a kozmetikus ezt nem mondja el, nyírás után a kutya meg jól meg is fázhat.

Főleg,hogy nyírás után hűvösebb időben 2-3 óráig nem lehet ki rakni a kertbe,mert a szőre vissza vizesedhet,na akkor lesz megfázás rendesen :/

Ezért szokták tartósan jó időben nyírni őket :)

2016. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Találtam végre egy nagyon kedves kozmetikust, ő telefonon is szinte mindent elmondott részletesen, viszont tényleg ő is csak május első hetére adott időpontot, de most már tudom miért,köszi.:)
2016. ápr. 12. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!