Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta illik hozzám?

Milyen kutyafajta illik hozzám?

Figyelt kérdés
Az ár nem számít, de azért 100.000 felé ne menjen! Hidegben, vagy túlzott melegben bent is tartanám, ha kell, de szeretném, ha hamar megszokná a kinti világot. Hogy hogy értem ezt? Úgy, hogy pl. az előző kiskutyám egy Angol Cocker Spániel volt, akit végül édesapám elvitt a háztól, hiszen a mindennapos 1,5 - 2 órás séta ellenére brutálisan rongálta a házat, a kertet. Nah, de a lényeg hogy ő például rettentően félt a többi szuka kutyustól. (A kanoktól bezzeg nem... :3) Semmiképpen se hulljon a szőre, vagy csak rövid ideig. Napi 1,5 - 2 órás sétát tudnék neki nyűjtani. Lehetőleg kicsi, vagy közepes méretű. Ha végül egy kistestűre esne a választásom, vihetném biciklivel a kosárban?

2016. ápr. 9. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Tudom marha unalmas, de menhely/fajta mento. Uszkar, arrol csak jot hallani, esetleg Pug azok nagyon jopofak tudnak lenni. Ismerosomnek az agara fut szelsebesen kb masfel kilometert osszesen utana egesznap doglik es marha jofej kutya, simiert el-hal.
2016. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
19%

Szerintem próbált a bichon bolognese kiskutyát. Nem is drága

20.000-40.000 Ft körül bizos találsz. A szőrőt heti 2x ki kell kefélni, de nem nagyon hullik és nincs szaga. Nyugodtan tarthatod kint, de télen mindenképp vidd be a házba. Én még a beagle kutyafajtát tudom ajánlani.

2016. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó, amit írsz, hülyeség. Egy fajtatiszta kiskutya ára tenyésztőtől, törzskönyvvel 100ezer forint felett kezdődik. 20-40 forintért a jófogáson találsz kiskutyát, de az nem fajtatiszta, legfeljebb egy fajtajellegű keverék. Nem mellesleg a hozzá nem értő szaporítókat támogatod vele, akik agyba főbe minden előzetes orvosi vizsgálat nélkül elletik a kutyájukat, ezért sokszor beteges a tőlük származó kutya, arról nem beszélve, hogy sokszor meg sem közelíti a megjelenése azé a fajtáét, aminek kiadta.

Tehát fajtatiszta kiskutyát csak tenyésztőtől, kennelből, törzskönyvvel, szerződéssel szabad venni! Ha nincs erre pénz, akkor menhely vagy fajtamentés.

2016. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem szeretnék veszekedni, és teljesen egyetértek veled, de nekem már négy kiskutyám volt szaporítótól, teljesen egészségesen nőttek fel.
2016. ápr. 9. 19:43
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

Kerdezo,teljesen egyetertek veled. Nagy marhasag ezz a tenyeszto vs szaporito dolog ezt szerintem a "tenyesztok" probaljak megetetni mindenkivel,hogy jo dragan el tudjanak adni kutyakat hulye hiszekeny emberekkel.

Ha hazi kedvencnek,tarsnak,kutyanak szeretned mindegy honnan veszed,nem kiallitasi eszkozt akarsz.

Szerintem is a bolognese megfelelne neked.

2016. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Most nézelődtem kistestűek közt, rátaláltam a Yorkshire Terrierre... Valakinek van tapasztalata ezzel a kutyafajtával?
2016. ápr. 9. 20:38
 7/15 anonim válasza:
23%

Nem volt még yorkim. Nekem nagyon szimpatikusak. Annyi, hogy ők szobakutyák, tehát ha azt választod akkor nagyobb részt bent kell tartanod.


Én a basett haundot ajánlanám vagy esetleg a bulldogokat. Elvileg lusta kutyák. Illetve egyik ismerősömnek volt palota pincsije, az még a sétát se igényelte. Leült a járda közepén és nem ment tovább, úgy kellett kézben haza vinni.

2016. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-os: Bizonyosan a tenyesztok akarjak lenyomni a torkodon azt az ostobasagot, hogy a kutyad szurve van, beoltva normalis korulmenyek kozott felnevelve, rendesen taplalva, hogy mikor te elviszed orulhess a kiskutyadnak hosszu idon keresztul nem pedig 2 evesen szenved a diszplaziatol szerencsetlen. Nem csak kiallitasi kutyakat tenyesztenek es oszinte leszek eszem megall, hogy valaki arra biztat egy masik embert, hogy tamogassa a szaporitokat. En azert vettem tenyesztotol, mert szeretnem ha a kiskutyam minden szenvedes nelkul elne le azt amit az isten adott neki, erre a legnagyobb eselyem az, ha biztos forrasbol szerzem be a fiatal kutyat. Azt hiszed egy szures olyan olcso? Csak amig eleri a 8-12 hetes kort rakoltenek kozel 100k HuFot, es akkor a belefeccolt idorol meg nem is beszeltem (kezdhez szoktatas, szocializalas stb). Termeszetesen lehet szerencsed, de en egy elet eseteben inkabb nem epitenek erre.


Nem allitom, hogy minden szaporito kulonos kegyetlenseggel tartja a kutyait, de kerdem en egy 5500 forintos torzskonyv hol van ahhoz a kiadashoz kepest ami egy kutya felnevelesevel jar. Ha viszont nem szamit a fajta akkor tulajdonkeppen miert fizetnel barmennyit is, hisz a menhelyen tied egy 5-10 ezert forintos osszegert.

2016. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ. A kérdésbe nem írtam le, de a tesómnak lenne a kutya, holnapra a szülinapjára. A mamámmal most jártunk egy menhelyen, és egy bichon-t választottunk, akit a gazdája egyszerűen "megunt".
2016. ápr. 9. 20:53
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Ajándékba nem hozunk kutyát, főleg nem "holnapra".
2016. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!