Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól szedtem ki a kullancsot? Kép!

Jól szedtem ki a kullancsot? Kép!

Figyelt kérdés

Remélem látszik belőle valami. Első kullancs kiszedésem volt, nem tudom hogy el lehet-e rontani, de most pánikolok. Remélem nem volt fertőzött.


[link]


2016. ápr. 9. 20:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
igen, jól szedted ki! nem maradt benne a lába, ez a lényeg!
2016. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
az óramutató ellenkező járásával kell kiforgatni és akkor biztos kijön egészbe
2016. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
A képet meg se néztem, gondolom, az van rajta, hogy nincs ott kullancs. Az a lényeg, hogy egy gyors mozdulattal rántsd ki, nem csavargatjuk, nem nyomkodjuk, nem öntözzük mindenféle vegyszerekkel, mert szenvedés közben köpi tele a potenciálisan fertőzött nyállal a kutyát. Hogy a feje ott marad-e, az tökmindegy, kilökődik.
2016. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és amúgy a kullancs nem menetes. Akármerre forgatod, gáz. Megfogod a fejénél (nem nyomkodjuk a potrohát), és kihúzod, ennyi a művelet.
2016. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos, ez már egy megszívott kullancs. Figyeld a kutyádat és bármi változás jele a kedélyében, evésében orvoshoz vezessen. Ha szerencséd volt, ez most nem egy fertőzött kullancs volt.

Védekezel valamivel? A tavaszi hónapok a veszélyesek. Tobzódnak a nekik remek időben.

2016. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
#3 ez nem jött be, a képen a kullancs van.
2016. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szabad csavarni/nyomkodni.

Csipesszel nem tudtam megfogni, pont a szája mellett volt, hosszú a szőre, azt el kellett igazítani, közbe fogni hogy ne ficánkoljon, szóval nem volt egy könnyű művelet egyedül. Zsepivel megfogtam és kihúztam.


Foresto nyakörve van, 2 év alatt ez az első kullancs, úgyhogy szerintem nem rossz arány. :)

2016. ápr. 9. 21:08
 8/20 anonim ***** válasza:
39%
Mindegy, akkor se látszik, hogy jól lett-e kiszedve :D
2016. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

mennyi szakértő?!


A lényeg, hogy a kullancs beléből ne jusson vissza cucc, mert fertőzhet.

Nyomogatni, vegyszerrel, zsírral kínozni nem szabad.


A legjobb, ha a fejéhez minél közelebb meg lehet fogni egy csipesszel!

És bizony kell forgatni, mert ha csak húzod, akkor lecsúszik a csipesz a potrohára és már vissza is nyomtad a kullancs belét a kutyába meg ki is szakadhat és az se jó.

Ez pl jó kullancscsipesz.

[link]


A forgatási irány tök mindegy így lehet a

Esetleg kullancskiszedő kanállal, de én azt még nem használtam.


fényképről lehetetlen megállapítani.


Mikor a gyógyszertárban kerestem kullancskiszedő csipeszt, akkor mondta a gyógyszerész, hogy ő szemöldökcsipeszt használ.

2016. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Ha lecsúszik a csipesz, az azért van, mert nem szorítod össze rendesen. Fogadd el ezt egy olyantól, aki egy darab bozótból összeszedett menhelyi kutyából is több kullancsot szedett ki, mint a legtöbben egész életükben a saját kutyáikból.
2016. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!