Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német - Juhászkutya tapasztala...

Német - Juhászkutya tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamnak egy Német - Juhászkutyát, és kíváncsi lennék egy tapasztalt gazdi véleményére erről a kutyafajtáról... Örülnék neki, ha a gazdival privátban

is fel tudnám venni a kapcsolatot.



2016. ápr. 10. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Mit akarsz megtudni, amit nem írtak már le ezerszer? Okos, hűséges, de nagy mozgásigényű. Nem kerti dísz, munkakutya. Ha nincs minimum napi 2 órád sétáltatni, képezni, ne vegyél. Oda kell figyelni, honnan van, nem az a fajta, amit megéri olcsón venni szaporítótól, de sajnos a tenyésztőtől származó sem mind jó. Írhatsz is privit, bár annyira nem vagyok nagy szakértője a fajtának, egy kutyám van, ő is véletlenül került hozzám.
2016. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem kisebb koromban (7 éves koromig) volt 1 nj-m, nem tenyésztőtől és 6 évas csípő dp miatt el kellett altatni:( de nagyon imádtam azt a kutyát


most 1 beaglem van és 19-e után érkizik egy kis nj. gondosan kiválasztott tenyésztőtől. Mit szeretnél róluk tudni? elég sok mindent tudok róluk, de a neten az irományok nagyon jók és hasznosak, elég jól leírják mit kell tudni róluk.


Elsősorban mire szeretnéd használni? Ennek függvvényében pörgösebb strapabíróbb munkavonalút, vagy egy kicsit "nyugisabb" kiállítási vonalat (ezekkel is nagyon sokat kell foglalkozni) nekem kiállítás vonalú kanom lesz


Kutyaovi, kutyaiskola (nagyon fontos lenne), valamilyen sport (agility, mantrailing), IPO engedelmességi vizsga elvégzése tervbe vane? esetleg örző-védő, csibészelés?

2016. ápr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második; Házőrzés, személyvédelem. Egyébként egy ivartalanított szuka szibériai husky van most a háznál. Sajnos kutyasuli, kutyaovi nincs a közelben, erre nincs lehetőség. :(
2016. ápr. 10. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok

ebben az esetben munkavonalú kutyát vegyél, de így neked kell sokkalsokkal több időt beleölni a képezésbe, de egy szakemberrel felveheted a kapcsolatot, mert pl egy csibészelést vagy bármilyen ember elleni támadást nem egyszerű laikusnak megtanítani ( szerintem nem is nagyon szabad).

2016. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!