Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam fel a kutyám...

Hogyan oldjam fel a kutyám közérzetét? Hogyan csaljam ki a sarokból?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk csak haza, kb 6 órát utazott az autóba, mire hazaértünk. Itthon kiengedtük. Szeppenke (nem ez az igazi neve) addig nagyon meg se mozdult, amíg túl sok tekintet szegeződött rá. Akkor behúzódott egy sarokba és onnan ki se mozdult az éjszaka. Ma reggel kapott reggelit -amit nem evett meg- és azután kihoztam (mert nem a lábán jött), leraktuk az udvar közepére, ahol menten látszólag feloldódott. Futott, lihegett, csóválta a farkát, és nyújtózkodott. Térült-fordult és a reggeliét is megette. Egyszer (valamiért) elém állt, morgott egy kicsit, majd elvakkantotta magát, és elszaladt. Rögtön be is mentem meglepetten, hogy elújságoljam a többieknek a történteket. Mire visszaértem, lefeküdt az udvar közepén, meglátott, és visszabujt egy másik sarokba. Azóta se mozdult onnan.


Amikor közeledek hozzá, elkezd remegni, mint egy nyárfalevél, vagy mint egy tál kocsonya, és próbál még jobban bebújni a sarokba.

Ő egyébként menhelyi kutya, ott is született, tehát nem érhette olyan atrocitás, ami miatt félhetne az emberektől.

És most még mielőtt elhozták a menhelyről, derül ki hogy szőr tüsző gyulladása van. Lehet, hogy ez okozza kedélytelenségét.


Mit tegyek hogy vidám legyen?



2016. ápr. 10. 12:51
 1/5 A kérdező kommentje:
És ha úgy megyek oda, hogy valami van a kezembe, akkor még jobban fél.
2016. ápr. 10. 12:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Ülj le a közelébe és hagyd békén, várd meg, míg nyit feléd.Ne kajával jutalmazd ez esetben, hanem simogatással, szeretgetéssel. Nem holnapra fog rendeződni a viszonyotok, légy türelmes.
2016. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyjátok,ne nagyon foglalkozzatok vele pár napig. Szokjon meg titeket,meg az új környezetet. Szerintem kisebb trauma volt ez számára. Pár nap múlva szerintem fel fog oldódni,csak akkor simogassátok ha ő megy oda,de akkor se rögtön támadjátok le.


Viszont ha 1-2 hét múlva sem változik ez. Akkor érdemes lenne szakemberhez fordulni. Mennyi idős a kutyus??

2016. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

milyen méretű? kinti vagy benti kutya lesz a későbbiekben?


Amit írtak már ülj le tőle nem messze, ne mássz bele a személyes terébe, de ne is kilométerekre. Várd meg, hogy odamenjen megszaglásszon, ne csinálj hirtelen mozdulatokat, olykor beszélj hozzá nyugtatóan, hogy érezze biztosnágban van. A kutyáknál nagyon fontos a hangsúly.

2016. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

6,5 hónapos, nagy termetű lesz, és kint tartjuk.

Akik eddig válaszoltak, azoknak köszönöm, én is ezt találtam ki. Jól esik ez a pozitív megerősítés mások által.

2016. ápr. 10. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!