Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kilónak "kellene" lennie...

Hány kilónak "kellene" lennie egy 11 hetes vizslának?

Figyelt kérdés

Üdv.

Van egy pici Magyar vizslám (ma 11 hetes)

, és az lenne a kérdésem, hogy hány kilónak kellene lennie? Illetve mennyi tápot kapjon naponta, mert szerintem nagyon sovány...

Dog Chow bárányos tápot kap, és az "előírt" mennyiségnél még picivel többet is, viszont a bordácskái eléggé látszódnak, mintha éheztetnénk. :(

napi háromszor eszik, ~16dkg/nap tápot nedvesítve, most 5,2kg.

Kérdés azért vetődik fel, mert nem szeretném azt ha jóval többet kapna mint amennyi egészséges ebben a növekedési "szakaszban".

Esetleges segítő válaszokat köszönöm.



2016. ápr. 10. 19:38
 1/6 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 10. 19:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú de pici a kutyus.

A miénk 11 hetes és 10,4 kg, igaz kan és magyar vizsla-német vizsla mix.

Vizsláknál amúgy mondhatni normális ha látszódnak a bordáik, de ha kevesled amennyit eszik, adj neki picivel többet, vagy válts tápot.

2016. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ti mit adtok neki? illetve mennyit? :)

ő megenne mindent ha kiraknék neki, de nem szeretném, hogy valami baja legyen

2016. ápr. 11. 14:19
 4/6 A kérdező kommentje:
most látom, hogy este elírtam... egy étkezésre kap ~16dkg tápot
2016. ápr. 11. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok, bocsi a késői válaszért.

Mi Brit junior tápot vettünk neki. Ez elvileg 4 hónaptól adható, de mi 11 hetes korától ezzel etetjük, akkor került hozzánk, ennek 2 hete.

Az ajánlott mennyiség ebből 4 hónaposnak 233 gramm/nap, mi 180-190 grammal kezdtük, aztán picivel mindig többet adtam, az elmúlt napokban olyan 200 gramm körül kap, nem tudom pontosan, van egy doboz amit a legelején bejelöltem, hogy meddig van a 190 gramm és ahhoz viszonyítva töltöm meg reggelente, majd ezt kapja napi 3 részre elosztva.

A tiétek 3*16 grammal számolva majdnem fél kiló tápot megeszik, az nekem extrém sok, főleg, hogy ehhez a kutyus ennyire sovány.

Gondolom úgyis mentek mlg dokihoz az oltások miatt (vagy már voltatok azóta), kérdezz rá, de szerintem ha jó az orvos, ő maga is észreveszi, hogy nagyon nem normális a kutyus testsúlya a korához képest és hátha javasol további kivizsgálást ( férgesség, cukorbetegség, hormonzavar stb), sok minden okozhatja ezt.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vizsláddal, örülnék, ha megírnád majd a fejleményeket! :)

2016. ápr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
eltelt közben 4 hónap... szépen növekszik, váltottunk azóta tápot, most eukanubát kap, falánksága a végletekig kitart, de szép formás :)
2016. aug. 12. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!