Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális nála?

Eve5 kérdése:

Ez normális nála?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos Amstaff kutyám. Mint ahogy mondtam, görkorival szoktam menni vele a töltésre és a többivel is. Tehát, el húz. Nagyon erős. 40-42 kg vagyok. Normális hogy el húz?

A macskákat ki nem álhassa. Tisztán húzgálja őket. És már láttam hogy alakul neki az izomja. A lábán.


2016. ápr. 10. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

5 hónapos kutyának még nem az "izomja" kell, hogy alakuljon, hanem bőven fejlődésben, növésben van még. A korai túlzott terhelés az ízületek nem megfelelő fejlődését fogják okozni.

Igen erősen kezdjél gyúrni arra, hogy a macskákat békén hagyja.

2016. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát kap egy egy kis fülest. Mikor nagy lesz, akkor a macskákat meg öli.
2016. ápr. 10. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért juthatnak ilyen emberek ezekhez a kutyákhoz??? :((
2016. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hogy nem fogom ütni, a macskákat üti akkor kap. Az biztos, nem vagyok rossz gazdi, de ha a macskát bántja..
2016. ápr. 10. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:

5 hónapos kutya még bőven leszoktatható róla, hogy megöljön, vagy akár csak "húzgáljon" más állatokat, és le is kellene szoktatni.

Mit fogsz csinálni, ha netán pár hónap múlva egy kisgyerekre támad rá?!

Persze, normális, hogy elhúz. Ettől függetlenül ne húzasd vele magadat.

Kutyaovit javaslok nektek, de sürgősen.

2016. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

másik állathoz nyúl kapjon egy maflást vagy valami, de semmiképpen se engedd. soha.

téged meg ne húzzon mert szétmennek az ízületei.

2016. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na jó...

1., ne húzasd magadat mert ahogy korábban mar leírtak, az ízületeknek nem tesz jót+ később ugy elránt mint a sicc

2., erről is sürgősen szoktasd le mert eleg gaz h mentek sétálni es egyszer csak az aszfalton találod magad, a kutya meg elrohant a macska után.

Nem neked való ez a fajta véleményem szerint. Az amstaff nem kezdő kutyának lett kiképezve, hanem harci kutyának, es persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet ugyan olyan nevelt es szó fogadó, gyerekbarát kutya mint pl az arany retviver. Ennek a fajtának, erőskezű gazda kell, aki határozott, es keményen megfegyelmezi. Ebből később nagy gondjairól lesznek. Sürgősen vidd oviba, majd suliba, ott segítenek. Nem akartalak egyáltalán leszólni, csak elmondtam a véleményem. Ne sajnáld ra az időt es a pénzt, mert te ezt vállaltad, amikor megvetted/megkaptad, hogy örökre gondozni fogod, es hidd el, nagyon fontos korán elkezdeni, főleg az amstaffoknal a korai nevelést. Ne várd meg, hogy késő legyen. Ez az o életének meghatározó periódusa. Es nincs rossz kutya, csak rossz gazdi!

Hajra, aztán csak ügyesen! ;)

2016. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. El.is mentünk a kutya oviba. Több féle példákat adtak, és azt is mondták hogy mit csináljak hogy ne húzza a pórázat, a macskákra csak rá rá morog, de nem bántja őket mint eddig.
2016. ápr. 12. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!