Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyafajta...

Szerintetek melyik kutyafajta bírja legjobban a hideget?

Figyelt kérdés
Csak érdekel ti mit gondoltok, kíváncsiság kérdés, én a malamutra tippelek
2016. ápr. 11. 19:22
 1/8 anonim válasza:
Szerintem is a malamut, meg esetleg még a husky
2016. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hat a felso ketto biztos de a KAJ-t sem kell bevinni a szobaba ha kint -25 van :)
2016. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A sarkvidéki szánhúzó fajták. Alaszkai malamut, szibériai husky, kanadai eszkimó kutya, grönlandi kutya, szamojéd.


Az északi vadászkutya fajták. Akita, karéliai medvekutya, finn spicc, lajkakutyák, svéd jávorszarvaskutya, lundakutya.


A nagy szőrzetű őr- és pásztorkutyák. Kaukázusi ovcharka, bankhar, tibeti masztiff, komondor.

2016. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És szerinted melyik lenne egy hidegtűrő listán az első ? :D
2016. ápr. 11. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább a szánhúzók közül, talán tömöttebb a bundájuk és az aljszőrzetük. De közöttük szerintem lehetetlen különbséget tenni.

De ugye a legnagyobb hideget eddig Szibériában mérték, nem az északi sarkkörön. A mongoloknál szokott lenni -50-60 fok is télen, tehát lehet hogy pl. a mongol bankhar bírja a legjobban.

2016. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a hosszuszoru Bernathegyi is jól bírja
2016. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Közben alapos keresgélés között neten azt olvastam, hogy a malamut jobban bírja az összesnél, mint amit a vadászonál írtál és még az ovcharkánál is
2016. ápr. 11. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha valami tudományos oldalt találtál, akkor oké, de a fórumokon és a "bulvár" oldalakon tudod, mindig az én apukám a legerősebb. :)
2016. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!