Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a drótszőr és...

Mi a különbség a drótszőr és a szálkás szőrzet között? Drótszőrű magyar vizsla. A szálkás szőr sem a legjobb őkelménél. A fixinak is drótszőre van. Olyannak kellene a vizslának is lennie? Trimelni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nekem szálkás/drót/hosszúszőrű vizslám van! Mindenki másképpen mondja. De mondjuk tényleg van direkt drótszőrű vizsla, neki rövidebb, durva a szőrzete. Az enyémnek inkább hosszabb (4-5cm) és nem durva. Az övét inkább hosszúszőrűnek nevezném.

A vizslának nem kell, hogy olyan legyen mint egy foxi, a vizsla az VIZSLA! :)


[link]

Őt mondanám hosszúszőrünek


[link]

Őt pedig drótszőrűnek


A szálkás szőrre pedig csak német vizslákat dobott ki a kereső:

[link]


A "Trimmelni?" - t nem értem! Hogy kell a szőrüket vágni?

Ha ez a kérdés, akkor csak annyit tudok válaszolni, hogy attól függ, hogy mire használod a kutyust.

Ha pl. vadászni szeretnél vele, de Ő a hosszabbik szőrű egyed, akkor nem árt leröviditeni egy kicst, mert teleszedi magát mindenféle bógánccsal (igy járt az én kutyusom anyja is) és azt nagyon nehéz kiszedni belőle.

De ha csak otthoni kis kedvenc vagy kiállitásra akarod vinni, akkor semmiképpen ne vágd le a szőrét. Úgy szép ahogy van! ;)


Remélem jól értelmeztem a kérdést és tudtam segíteni!

2008. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Nincs különbség, a drótszőrű és a szálkásszőrű ugyanazt jelenti. Ám azért annyiban különbözik, hogy a drótszőrűt inkább a vastagabb, durvább szőrzetre mondják, míg a szálkás szőrűt a vékonyabbra. (Pl. Drótszőrű német vizsla, szálkásszőrű tacskó)
2008. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A drótszőr: durvább, vastagabb szőrzet

Szálkás szőr: hosszabb, vékonyabb szőrzet

Ezt általában a Német Vizsláknál különböztetik meg, Drótszőrű Német Vizsla néven, valamint Szálkás Szőrű Német Vizsla néven. A Drótszőrű Magyar Vizsla esetében mindkettő szőrváltozat előfordul, de nem említik különböző fajtájúként. A durvább, vastagabb szőrűek inkább vadászkutyák, a hosszabb, vékonyabb szőrűek pedig kiállításra valóak, ugyanis a szőrük miatt nem valami alkalmasak vadászni. Más-más tenyésztők más szőrváltozatot részesítenek előnyben. Mindkettőnél van aljszőrzet, ellentétben a Rövidszőrű Magyar Vizslával. Egyébként, hébe-hóba születnek Hosszú Szőrű magyar Vizslák is, ám őket nem törzskönyvezik, mert sem a Drótszőrű, sem a Rövidszőrű Magyar Vizsla standard-jének nem felel meg. Ezeknél ugyan hiányzik az aljszőrzet, de a bunda hosszú, selymes, gyakran hullámos. Az ilyen ebeket törzskönyvezetlenül örökbe adják olyan gazdiknak, akiket ez nem zavar. A Foxterriereknél is megkülönböztetjük a Rövidszőrű és a Drótszőrű változatot. De a Vizslának nem kell, hogy olyan szőre legyen, mint egy Foxterriernek, mert két különböző fajtáról van szó. Trimmelni pedig kell a Drótszőrű Magyar Vizslát (és a Drótszőrű Foxterriert is) vedlési időszakban.

Remélem tudtam segíteni, így utólag is! :-)

2011. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"A drótszőrű és a szálkásszőrű fajták: A két szőrzettípus hasonló ápolást igényel, mindössze annyi a különbség, hogy a szálkás szőr puhább és egyenes, míg a drótszőrzet erős, göndörödő, velőállománnyal rendelkező koronaszőrzet. A szálkás szőrzet fokozatosabban érik be, míg a drótszőr egyszerre, ezért az utóbbit szinte kopaszra lehet trimmelni."

forrás: [link]

2017. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!