Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtára jellemző?...

Melyik kutyafajtára jellemző? Mit tudnék vele kezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestű 6 éves keverék kan kutyám, menhelyről hoztuk ki még kölyökkorában. Jártam vele kutyaiskolába, sétálni is viszem, de egyszerűen nem bírok vele. Nagyon eleven és olykor felsőbbrendűnek hiszi magát, morog rám, sőt egyszer meg is harapott engem is és a kutyaiskolában a kiképzőt, és néha a hallása is szelektív a kutyának. Idegen emberekkel barátságos, de kutyákkal már nem. Azt hallottam, hogy ez egy fajta sajátosság is lehet. Tudjátok esetleg, melyik fajtára jellemző ez az alkalmi dominancia vágy? És, hogy mit kezdjek vele? 6 évesen már idősnek tartom újra kutyaiskolába vinni. Esetleg egy őrző-védő foglalkozás levezetné az energiáját?

2016. ápr. 11. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%

Hat ebbol a leirasbol nem igazan lehet eldonteni:)

Foto rola? Hatha valaki be tudja azonositani milyen fajtahoz hasonlit.

"Nagytestu" az mit jelent nalad? 30-40kg vagy 60-80kg?

Ha keleti pasztorkutya ver van benne akkor ertheto,hogy dominans es mas kutyakat ki akar nyirni viszont hogy 6 evesen meg lehessen nevelni oda mar nagyon profi kikepzo kellene szerintem. Mindenesetre ha pasztorkutya akkor meg kellene probald atvenni a falkavezerseget,javitani a viszonyotokon viszont ez eleg nagy kihivas felnott pasztorkutyaval(neha meg kolyokkel is)

2016. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok domináns fajta van, de hogy nem tudod kezelni, az nem fajtajelleg. El kell menni másik kutyaiskolába, sok különböző módszer létezik és nem minden kiképző van azonos tudásszinten. 6 évesen még egyáltalán nem késő, még legalább ugyanennyit simán leélhet, mindkettőtöknek jobb lenne ezt normális viszonnyal. Őrző-védőzni addig tilos, amíg nem tudod rendesen kézben tartani.
2016. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Es a legfontosabbat kifelejtettem:)

Ha keleti pasztorkutya akkor orzo vedo foglalkozast felejtsd el mert attol csak jobban "bevadul"

2016. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
őrzővédőt addig ne, amíg nincs kontrol alatt, különben van egy időzített bombád... kutyasuliba kéne vinni, akár máshova, mozgatni sokat, szabályokat tenni le. és bár nem gondoltam volna, hogy valaha leírom ezt, de rudyvnek igaza van, ha egyáltalán felmerül, hogy van benne pásztorkutya (káj, kau, kuvasz, akármi) akkor az őrző-védőt el kell felejteni. ha biztosan nincs benne akkor ha már normális és kézbentartott akkor jó, kicsit kiéli magát és el is fárad.
2016. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kaukázusi juhászt mondták többen, hogy lehet benne, meg a német juhászt és a malinois-t. Képet sajnos nem tudok feltölteni. :\ De akkor az őrző-védőt ki is verem a fejemből, ha többen is mondjátok, meg utánanézek egy másik kutyaiskolának. Köszi a válaszokat :)
2016. ápr. 11. 22:39
 6/16 anonim ***** válasza:
11%

Haaat...ha kaukazusi akkor bajban vagy.

Na jo nem akarlak megijeszteni de tenyleg legy ovatos vele mert agressziv ontorvenyu fajta. Ezzel meg talan nem is lenne baj ugy egymagaban de a nemetjuhasz az meg kiszamithatatlanabb.

Tobb kaut is tudok aki mar megharapta a gazdajat tehat nem lep meg a dolog. Az ilyen kutyat szerintem ha nem te neveled kiskoratol akkor inkabb hagyd a francba. Az en tanacsom az lenne,hogy keress neki mas gazdit(idealis lenne pasztornak pl,nalunk aki az ilyen kutyatol szabadulni probal pasztoroknak adja) Vagy ha nagyon "tokos" vagy megprobalhatod nevelni viszont hat evesen kemeny dio mert a kolyoknek meg lenyom az ember egy sallert de ezzel mar hiaba fitogtatod az erodet. Eroszakot semmikepp ne alkalmazz!!! Valami szakerto segitsege is elkelne ha nem akarsz lemondani rola de semmikepp ne ilyen divatsuli,ovi,tukorsuli meg ehez hasonlok,felejtsd el azokat(jo pelda erre,hogy a kutyasulis oktatodat is megharapta) probalj olyant keresni aki pasztorkutyakkal foglalkozik es ert is hozzajuk(nehez lessz sztem foleg magyarorszagon) ezek a kutyak mas bealitottsaguak,mas a termeszetuk nem egyszeru kezelni oket...Mar teszem fel ha tenyleg KAU van benne ahogy mondod.

Sok sikert!

2016. ápr. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Rudy, menj már a francba a hülyeségeiddel! A német juhász az egyik legmegbízhatóbb fajta, nagyon könnyen képezhető, de a kau sem rosszabb semmivel, mint az általad agyon ajnározott káj. Nem kell ennyire ráijeszteni a kérdezőre. Elajándékozni sem kell. Egyáltalán tudod, mekkora esély van arra, hogy egy 6 éves, problémás keveréknek jó gazdát találjon? Ráadásul se nem kau, se nem német juhász a kutyája, hanem egy utcai keverék, amiben ESETLEG van a felsorolt fajtákból. Csak egy jó kutyasuli kell és kész, nem kell itt látatlanban ijesztgetni, hogy képezhetetlen meg ilyenek.
2016. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
És kedves Rudy... jelenleg a nagy szakértelmed abból áll, hogy van egy 5 hónapos káj-kangal keveréked. Kérhetem, hogy majd akkor gyere észt osztani, amikor a kutyád már legalább 2 éves és jól nevelt?
2016. ápr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

Nem az elso kutyam de nem vitatkozom okoskodokkal.

A nemetjuhasz egyaltalan nem megbizhato de most ez sem kepazi a vita targyat:)

Kedves kerdezo ezek az okoskodo tulbuzgo idiotak internetrol ertenek a kutyaneveleshez es eletukben nem talalkoztak egy igazi kemeny kutyaval ugyhogy ne vedd figyelembe oket ha szmit neked a testi epseged:)

Mindegy,hogy utcai keverek akkor is van benne KAU es a leirtakbol arra tudok kovetkeztetni,hogy a termeszete KAU!

A kutyanak nem ismerjuk a multjat de nagyon valoszinu,hogy nem volt kellokepp szocializalva ami a legfontosabb a pasztorkutyaknak!

Valoszinu tobb gazdaja is volt mar akit megharapott ezert mindig bekerul a menhelyre... Ezert ajanlottam neked ha megis lemondassz rola akkor pasztor gazdit keress akkor kizarva hogy visszakerul a menhelyre es ujbol elviszi valami hozzanemerto gazdi.

Ha megtartod FELEJTSD EL a kutyasulit,orzovedot,csodakutyadokikat,mindenhez erto kikepzoket akik elcaeszett "kemeny" kutyakkal mint pitt,amstaff stb csodakat muveltek.

Egy ilyen kutyat megjobban osszezavar ez a dolog.

Probalj a gazdaja lenni ha nem akarsz lemondani rola. Probalj falkavezerkent viselkedni,legyel vele szinte "lekezelo" ne tutujgasd,ne babusgasd,ne kutyuli-mutyulizzal vele! Probald kivivni a tiszteletet,ehez az kell hogy erosnek,batornak,kovetkezetesnek,igazsagosnak de szigorunak lasson teged,ne nyald a sggit,ne te keresd az o tarsasagat,ne engedd hogy "szeressen" bujjon simuljon hozzad.Nem tudok konkret tanacsokat adni mert nem ismerlek sem teged sem a kutyat de ezekre a dolgokra probalj fokuszalni. Nehez lenne itt leirni lepesrol lepesre,hogy mit csinalj,es itt senki nem tud neked igazi profi tanacsokat adni,mindannyian csak okoskodunk,ezek az alapok,ez csak elmelet es a gyakorlatban sokkal nehezebb kivitelezni.

Olvass el mindent amit itt irunk,vond le a kovetkeztetest es csinald teljesen az ellenkezojet akkor talan jo lessz:))))

2016. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13%

Elnezest,elkerulte a figyelmemet,hogy kolyok kora ota nalad van...

Akkor te cseszted el:) nezzunk szembe a tenyekkel,gondolkodj el rajta es meglatod van alapja amit mondok.

Nem tudtad,hogy pasztorkutya termeszete van...meghalgattad az ilyen okoskodok tanacsait akik ide irnak(beleertve engem is) elvitted kutyasuliba stb stb.

Itt az ideje,hogy ujbol elkezz vele foglalkozni es mindent maskepp csinalj mint eddig!

2016. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!