Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a könnyebben tartható,...

Melyik a könnyebben tartható, kezelhető? Jack russel vagy foxterrier?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 11. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
az árokparti keverék
2016. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

nekem jack-em van és 5 év után sikerült egy nagyon jó kapcsolatot kialakítanunk de ez sok munkával járt. nagyon aranyos, játékos kutyák de nagyon sok időt és türelmet igényel a tanításuk a mindennapi szabályokra(az idióta trükkötöket percek alatt megtanulják :) ). Talán könnyebb mint a foxi, mert talán kevesebb bennük a vadászösztön, bár a jack is be tud elég durván robbanni :). Amit legjobban utálok benne, hogy még mindig nem bízom meg a kutyában, erdőben nem merem mindig elengedni (habár még egyszer sem szaladt el semmi után) és ha kitalál valamit akkor azt véghezviszi, megvárja az alkalmas pillanatot amikor nem figyelek és pl bezabál minden sz*rt...

Normális foxival még nem igazán találkoztam, az összesnek volt minimum egy behívási problémája és a legtöbb agresszív volt :(

2016. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Talán a jack russel, de csak talán :D
2016. ápr. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha könnyen kezelhető fajtát akarsz, akkor miért olyat választasz, amit arra találtak ki, hogy egyedül, önállóan menjen a vad után, és ölje meg a kotorékokban a rókát? Se simulékony, se érzékeny, könnyen nevelhető egyik fajta sem. Rengeteg mozgás, rengeteg aktív munka kell nekik, és egy erős kezű, tapasztalt gazda.
2016. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Utolsó! Talán mert a terriereket szeretem? Nem mondtam, hogy könnyen kezelhető kutya kell, azt kérdeztem a két fajta közül melyik a könnyebb eset, mert valószínű azt választanám. Amúgy 3. kutyám lenne, úgyhogy nem vagyok kezdő, de gondoltam azért megkérdem.

2016. ápr. 12. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!